Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Nowy Pentium Dual-core E6300! Wolfdale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dragonlore

poniewaz nie znalazlem tematu to zakladam nowy topic na temat nowego"starego" cpu intela .

 

w Japoni sprzedaz juz wystartowala, po sprawdzeniu specyfikacji osoby kupujace procki budzetowe, powinny sie zastanowic nad tym prockiem, poniewaz oferuje w miare fajne parametry za male pieniadze, troche info ponizej

 

benchmark

 

Intel zamierza wprowadzić kolejny niedrogi procesor. Będzie to mieszanka dwóch pokoleń - E5xxx i E6xxx. CPU zostanie więc nazwany Pentium Dual Core E6300.

 

Nowy procesor będzie taktowany zegarem 2,8 GHz i oparty na technologii Wolfdale. Będzie on wykonany w 45nm procesie technologicznym i będzie szybszy od E5400, lecz równy E7400. Jego częstotliwość FSB wynosić będzie 1066 MHz. Pamięć cache - 2MB.

 

TPD (maksymalny pobór prądu) wynosić ma 65W, a sam procesor ma trafić do sprzedaży prawdopodobnie już w kwietniu. Cena oscylować będzie między 80 €, a 100 €.

Nowy Intel Pentium w japońskich sklepach

 

E6300 to teraz Pentium. Jeszcze przed oficjalną premierą nowy model procesora firmy Intel - Pentium E6300 - pojawił się w sklepach. Wszystko wskazuje na to, że sprzedaż ruszyła w Japonii. Pentium E6300 to dwurdzeniowy procesor produkowany w wymiarze technologicznym 45 nm. Oba rdzenie pracują z częstotliwością 2,8 GHz, a magistrala FSB 1066 MHz.

 

Procesor wyposażono w 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu. TDP wynosi 65 W.

 

W kraju kwitnącej wiśni E6300 można nabyć za równowartość 66 euro. Oficjalnie sprzedaż ma ruszyć dopiero pod koniec maja. Japończycy najwyraźniej nie mogli się doczekać?

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Źródło: ASCII.jp

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie myle ale wyglada mi to na zwykle plotki...

tym bardziej ze e6300juz dawno jest (link)

 

edit: a po wpisaniu oznaczenia s-spec z naklejki wyskakuje komunikat

"The search key entered does not match an Intel® processor. Please check that the search key was entered correctly and try again."

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Intelowi się nudzi, brak konkurencji wydajnościowej robi swoje. W tym roku miały być dwurdzeniowe Nehalemy w 45 nm, które zostały anulowane. W ich miejsce dostajemy nic nie wnoszące proce jak E3xxx i E6xxx. Zaraz pewnie będą Celerony E2xxx z 512 kiB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronach Intela pewnie nie ma z tego wzg., że procesor ten miał trafić do sprzedaży jakoś później. Japońce nie mogli jednak wytrzymać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ano racja - tu core 2 duo a tu pentium dual core. Ale to nie zmienia faktu ze oznaczenie wprowadza w blad

A ja i tak mysle ze to jakies plotki ;]

(chociaz nic nie wykluczam)

w Japoni sprzedaja, a Ty piszesz ze plotki- uparty :lol2:

 

Intelowi się nudzi, brak konkurencji wydajnościowej robi swoje. W tym roku miały być dwurdzeniowe Nehalemy w 45 nm, które zostały anulowane. W ich miejsce dostajemy nic nie wnoszące proce jak E3xxx i E6xxx. Zaraz pewnie będą Celerony E2xxx z 512 kiB cache.

dlaczego nic nie wnoszace? przeciez dla przecietnego Kowalskiego to dobra informacja, zamiast brac np 5xxx moze wziac e6300 a roznica bardzo duza! juz same Ghz robia swoje a do tego wieksza szyna, jakby jeszcze dodali wiecej cache'u to bylaby bajka wsrod prockow budzetowych, no i jeszcze cena moze sie wachac od 60 do 90 euro ,mam nadzieje ze wlasnie w okolicach 60-70 wtedy bedzie to najlepszy proc z tej polki.

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakby dodali więcej cache to by wyszedł E7xxx. Niech zrobią jeszcze E7x50 z 4 MiB, oraz E7x70 z 5 MiB.

 

I jeszcze powiedz mi czy wiekszść nabywców budżetowych proców je podkręca czy używa na stockowych ustawieniach.

 

Jak ktoś nie potrzebuje wydajności to kupi najtańszy. Jak komuś nie zależy na cenie to kupi najszybszy. Jak komuś zależy na cenie i na wydajności, to kupi najwolniejszy i podkręci. Jak komuś nie zależy na cenie a zależy na wydajności, to kupi najszybszy i podkręci.

 

Różnica w OC między E3xxx a E7xxx i tymi pomiędzy sprowadza się wyłącznie do różnic w egzemplarzach, bo to wszystko te same rdzenie. Dopiero E8xxx średnio przynoszą wyższe OC.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jakby dodali więcej cache to by wyszedł E7xxx. Niech zrobią jeszcze E7x50 z 4 MiB, oraz E7x70 z 5 MiB.

 

I jeszcze powiedz mi czy wiekszść nabywców budżetowych proców je podkręca czy używa na stockowych ustawieniach.

 

Jak ktoś nie potrzebuje wydajności to kupi najtańszy. Jak komuś nie zależy na cenie to kupi najszybszy. Jak komuś zależy na cenie i na wydajności, to kupi najwolniejszy i podkręci. Jak komuś nie zależy na cenie a zależy na wydajności, to kupi najszybszy i podkręci.

 

Różnica w OC między E3xxx a E7xxx i tymi pomiędzy sprowadza się wyłącznie do różnic w egzemplarzach, bo to wszystko te same rdzenie. Dopiero E8xxx średnio przynoszą wyższe OC.

niedlugo bede skladal kompa dla syna, mialem zapodac 5200 ale poczekam chyba na 6300 poniewaz moj syn niechce sie bawic w oc , wiec przyda sie proc z wiekszym taktowaniem, jesli wiec cena bedzie oscylowac w granicach 5200 to wybor robi sie oczywisty.Roznice dorzuce do Gpu :)

 

teraz pozostaje juz tylko czekac na jakies testy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Intelowi się nudzi, brak konkurencji wydajnościowej robi swoje. W tym roku miały być dwurdzeniowe Nehalemy w 45 nm, które zostały anulowane. W ich miejsce dostajemy nic nie wnoszące proce jak E3xxx i E6xxx. Zaraz pewnie będą Celerony E2xxx z 512 kiB cache.

Zobaczymy co to naprawdę będzie to pentium E6xxx jak będzie dostępny.

Intel musi zmienić ofertę właśnie ze względu na konkurencję bo w przeciwnym wypadku straci zbyt dużą część rynku.

 

Nowy Windows 7 ma mieć wbudowaną maszynę wirtualną do obsługi XP (konieczna sprzetowa wirtualizacja)

Wszystekie CPU bez wirtualizacji nie nadadzą się do najnowszej wersji systemu operacyjnego z wirtualizacją.

 

Jeśli ten E6300 będzie obsługiwał wirtualizację to wtedy ma pełną zasadność jego wprowadzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Intel potwierdził już że wszystkie procesory z serii E5xxx, E7xxx i Q8xxx pojawią się w wersjach obsługujących wirtualizację. Czyli prawdopodobnie tylko E3xxx będzie bez niej, choć to info pojawiło się jeszcze przed informacjami o tym procu.

 

Osobiście mnie nie podnieca to XP Mode, mam chyba jeden program który nie do końca współpracuje z Vistą, do tego jest to player video, więc XP mode nie wiele mi tu da, bo największe problemy to ten player ma z EVR (muszę używać overlay mixer).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Intel potwierdził już że wszystkie procesory z serii E5xxx, E7xxx i Q8xxx pojawią się w wersjach obsługujących wirtualizację. Czyli prawdopodobnie tylko E3xxx będzie bez niej, choć to info pojawiło się jeszcze przed informacjami o tym procu.

 

Osobiście mnie nie podnieca to XP Mode, mam chyba jeden program który nie do końca współpracuje z Vistą, do tego jest to player video, więc XP mode nie wiele mi tu da, bo największe problemy to ten player ma z EVR (muszę używać overlay mixer).

czyli maja dodac instrukcje w nowych wersjach starych prockow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedlugo bede skladal kompa dla syna, mialem zapodac 5200 ale poczekam chyba na 6300 poniewaz moj syn niechce sie bawic w oc , wiec przyda sie proc z wiekszym taktowaniem, jesli wiec cena bedzie oscylowac w granicach 5200 to wybor robi sie oczywisty.Roznice dorzuce do Gpu :)

 

teraz pozostaje juz tylko czekac na jakies testy :)

Jak wyszedł e2200 i e2220 (czy jakoś tak) to różnica w cenie była znaczna w stosunku do e2140/2160, mimo, że to ten sam proc tylko z podniesionymi mhz (których podkręcenie przychodzi z łatwością), także nie nastawiaj się na podobną cenę.

W sklepach e5200 jest za ~250zł a z tego co pisze sPiDeK nowy proc to 331zł brutto, dodając do tego marżę sklepową to sam sobie odpowiedz, czy warto dopłacać ~100zł za 300mhz, które da się ustawić w chwilkę.

Btw tutaj zawsze największą popularnością będą cieszyły się najniższe modele danej serii, bo gratisowe mhz nic nie kosztują. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jak wyszedł e2200 i e2220 (czy jakoś tak) to różnica w cenie była znaczna w stosunku do e2140/2160, mimo, że to ten sam proc tylko z podniesionymi mhz (których podkręcenie przychodzi z łatwością), także nie nastawiaj się na podobną cenę.

W sklepach e5200 jest za ~250zł a z tego co pisze sPiDeK nowy proc to 331zł brutto, dodając do tego marżę sklepową to sam sobie odpowiedz, czy warto dopłacać ~100zł za 300mhz, które da się ustawić w chwilkę.

Btw tutaj zawsze największą popularnością będą cieszyły się najniższe modele danej serii, bo gratisowe mhz nic nie kosztują. ;)

komp bedzie dla syna ktory nie ma zamiaru bawic sie w oc ,wiec 2800 Ghz w standarcie mile widziane, pozatym moze bedzie mial wirtualizacje, zreszta przydalyby sie jakies testy

 

Mam go dostępnego w hurtowni za 331zł brutto (duża ilość). Więc to nie bajka ;)

dalbys jakis tescik dla potomnosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu taniej http://www.gral.pl/preview/Intel/Intel_Pen..._64-bit_15.html

Trzeba poczekac na unormowanie ceny... Ciekawe czy procesor ma wirtualizacje i instrukcje SSE4 (jesli nie ma to nie warto moim zdaniem zawracac sobie nim glowy)... O 100PLN tanszy E5200 bez problemu zrobi te 2.8Ghz...

Edytowane przez Krzysztof036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

czyli maja dodac instrukcje w nowych wersjach starych prockow?

Obecne proce zostaną zastąpione modelami z obsługą wirtualizacji. Oznaczenia zostaną te same, zmieni się SPEC i pewnie CPUID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp bedzie dla syna ktory nie ma zamiaru bawic sie w oc ,wiec 2800 Ghz w standarcie mile widziane, pozatym moze bedzie mial wirtualizacje, zreszta przydalyby sie jakies testy

 

 

 

dalbys jakis tescik dla potomnosci ;)

Jak tak to nie mam pytań. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość: E6300 prawdopodobnie obsługuje VT. Źródło:

http://www.intel.com/in/irdonline/pdf/ird_...frencechart.pdf

 

Z drugiej strony są też źródła mówiące o czymś zupełnie przeciwnym:

http://www.tcmagazine.com/comments.php?shownews=26409

http://en.redtram.com/go/201104087/

no ale chyba sam Intel wie lepiej...

 

SSE4 raczej nie będzie, bo to cecha brandu "Pentium" 45nm, odróżniająca te procesory od C2D.

 

Zresztą wg mnie ten cały XP mode to przereklamowana sprawa, domowemu użytkownikowi się raczej nie przyda. Przynajmniej ja nie miałem problemów z kompatybilnością na linii Win7/Vista->XP, jeśli już to na linii Win7/Vista/XP->Win95/98/Me. Sama sprzętowa wirtualizacja jest fajną technologią, może być ciekawie wykorzystywana, ale przed zapowiedzią XP mode'a nikt nie płakał z powodu braku jej obsługi przez część procesorów Intela ;)

 

Chciałbym jeszcze zobaczyć jakieś testy oc nowego procka. Ciekawe, czy to stepping R0, czy może coś nowszego? Mam padakę E5200, chyba kupię tego E6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ja kupię jak będą robić 4,0 GHz w domowych warunkach, czekam na jakieś testy lub pierwsze wyniki na HWbot.org

wydaje mi sie z 4.0 Ghz to powinien robic spokojnie,przeciez to tylko 1200Mhz wiecej ;)

 

 

Ja zakupiłem i we wtorek odbieram i jak znajdę chwilę to i testy zrobię ( kupiłem go i tak na góra 2 tygodnie aż mój E8200 wróci z reklamacji ).

narescie ktos zrobi testy :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Ciekawe, ile naiwniaków kupi nowe E6300, myśląc, że to C2D.

ja wlasnie tak zrobie i dokladnie tak bede myslal :razz:

 

ps. nie pasuje? idz se :lol2:

 

Assasin- w sumie to VT nie jest jakies niezbedne, choc od przybytku glowa nie boli

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...