Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Nowy Pentium Dual-core E6300! Wolfdale

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, czyli sprzedajemy zupełnie coś innego pod tą samą nazwą? Bo przecież zmiana FSB, procesu technologicznego i częstotliwości taktowania to przecież dość istotne zmiany. Intelowi się już nazwy procesorów z puli wyczerpały?

 

W poprzednim poście nazwy procesorów miały być odwrotnie, moja wina, biję się w pierś - kupi STARE C2D, myśląc, że to nowe CPU.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ale posiadanie C2D to większy szpan na podwórku ;)

Szpan powiadasz? Powiesz mi pewnie , ze Tobie 4GHz , o ktorych pisales wczesniej , jest niezbedne do zycia... ;)

 

W poprzednim poście nazwy procesorów miały być odwrotnie, moja wina, biję się w pierś - kupi STARE C2D, myśląc, że to nowe CPU.

Jesli czytac nie umie to jego problem : 65 vs 45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komuś w piwnicy zawieruszył to czemu nie, może znajdzie jelenia co się pomyli. Stare 6300 nie jest już chyba dostępne w sprzedaży hurtowej?????

Ps. fajnie gdyby ktoś pokusił się o test 6300 vs 8400 zegar w zegar.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czytać pewnie będzie umiał, aczkolwiek sklep może sobie jaja robić.

O produkcie szukasz na stronie producenta , nie sklepu. Owszem , niektorzy nie maja nic sensownego - Gigabyte , ale to wyjatki potwierdzajace regule , zas Intel jest ta firma , ktora na swoim www podaje WSZYSTKO lacznie z technologia (ciekawa rzecz o DDR3) w formie obszernych pdfow wiec nie widze problemu. Intel specfinder czy processor finder i masz wszystko lacznie z rewizjami tego E6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli sprzedajemy zupełnie coś innego pod tą samą nazwą? Bo przecież zmiana FSB, procesu technologicznego i częstotliwości taktowania to przecież dość istotne zmiany. Intelowi się już nazwy procesorów z puli wyczerpały?

 

W poprzednim poście nazwy procesorów miały być odwrotnie, moja wina, biję się w pierś - kupi STARE C2D, myśląc, że to nowe CPU.

Core 2 Duo E6300

 

Pentium Dual Core E6300

 

Ja tu jednak widzę różnicę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To teraz niech ktoś znajdzie jeden sklep gdzie mają na stanie Core 2 Duo E6300. One znikły zanim się jakiekolwiek 45 nm pojawiły, bo zostały zastąpione przez E6320.

 

Do tego ktoś idzie do sklepu i mówi "proszę E6300"? Chyba nie, bo każdego rodzaju sprzęt i firma może mieć takie oznaczenie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpan powiadasz? Powiesz mi pewnie , ze Tobie 4GHz , o ktorych pisales wczesniej , jest niezbedne do zycia... ;)

Symboliczna różnica między padaką, a normalnym prockiem ;)

 

A co do nazwy, to stary E6300 dostępny jest tylko na rynku wtórnym. Jak ktoś kupuje używanego procka, to raczej jest zorientowany w temacie i potrafi odróżnić C2D od Pentium. Zagrożenie jest inne: ktoś mniej obeznany ma stara płytę (np. na chipsecie 945) i chce kupić nowy procesor. Sprawdza w instrukcji - szyna 1066MHz jest obsługiwana. Sprawdza na stronie producenta - E6300 jest na liście obsługiwanych procesorów. Może okazać się jednak, że jego płyta nie wspiera 45nm i mamy problem. Najlepiej byłoby postąpić tak, jak w przypadku C2D na szynie 1333MHz i po prostu podnieść numer o 50 (Pentium E5550). Ale to szczegół.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Dobra wiadomość: E6300 prawdopodobnie obsługuje VT. Źródło:

http://www.intel.com/in/irdonline/pdf/ird_...frencechart.pdf

...

Niestety ale strony WWW Intela to nie jest wiarygodne źródło.

Przykładowo o e5200 również informowały o obsłudze wirtualizacji.

Lipna informacja ze strony Intela znikneła dopiero jak ktoś kto tego potrzebował kupił E5200

i zrobiła się draka bo okazało się że nie obsługuje.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy start - wygrzewanie :)

 

EDIT 1 : na szybko 3.674GHh na domyśnym napięciu i boxowym coolerku od Celerona 430 :) ( screen poniżej)

EDIT 2 : 3.885GHz robi przy 1.33V ale temperatury wysokie jak skołuje lepsze chłodzenie to zrobie dłuższy test, ale 4 GHz powinien zrobić bezproblemu na max 1.35V ( screen poniżej) bo komputer się uruchamia :)

EDIT 3 : wydaje mi się że jednak ma VT - zrzut CPUID z Everesta poniżej

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano boxowe ale od Celerona 430 ( oryginalne nie ruszane ), wieczorem wraca mój AC Freezer to się pobawimy ale 4GHz zrobi, właśnie pracuję na 4GHz i nic się nie resetuje ale temp na jajkach 63 stopnie a w gnieździe 80 :), muszę zejść na 3.8 aby było znośnie - ale jest nie źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się było na CL6 ale na CL5 jest nie wiele lepiej ale musiałem też zmiejszyć ze 1066 na 830 oraz 1:1 CL4 (667)

EDIT: zmieniłem pamięć na 1GB moduły - 2 szt. i przy 1066 na 5-5-5-18 też jest 16.7s

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...