Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Nowy Pentium Dual-core E6300! Wolfdale

Rekomendowane odpowiedzi

Na 3,5 GHz wstaje mi na defaultowym napięciu. Na 4.0 wstaje na ~1.4V ale sypie LinX już po kilku sekundach. Obecnie testuję na 3,8GHz na 1.31V, tempeatury rdzeni Everest wskazuje w stresie 62-63 stopnie. Później wrzucę screeny.

 

EDIT

 

Ostatecznie na 1.31-1.33 Orthoss się sypie, od ~1.34V przechodzi.

 

Screen:

Dołączona grafika

 

 

Bratu wstał na ciut wyższym napięciu niż defaultowe, nie wiem jakim cudem, bo mnie nie chciał w ogóle wstać.

Dołączona grafika

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej zabawie ten procek to jednak nie taka rewelacja. Wcześniej bawiłem się podkręcaniem przez SetFSB i do 4GHz doszedłem na napięciu ok. 1,4V i zasadniczo wszystko działa ale gry ustawie 10x400MHz w BIOSie to musze dać napięcie +250mv (~1,5V) żeby windoshit zatrybił. Jak już zatrybił to na w/w napięciu uzyskałem wynik 4,4GHz SPI1M

 

Dołączona grafika

 

Temperatury w orthosie priorytet 1 przy 4GHz max 54C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 54C? To czym go chłodzisz? Coś musi być na rzeczy chyba, bo ja mam do 65 stopni w stresie jak włączam LinX czy Orthoss ;).

 

EDIT

 

Dalej się nie bawię, jak na razie 3,8GHz jest stabilne na ~1.34V i oby tak zostało ;).

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=804829

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem E6300 na EP31-DS3L. Na razie przy def. napięciu idzie na 3,5GHz (10,5x333).Orthos prio9 leci sobię od godzinki, a temperatura wg. Core Temp to max 61 stopni C na boxowym chłodzeniu (niestety nigdzie w Warszawie nie mogę dorwać Karakorum). VID wynosi 1,285.

 

Edit: Pasta chyba się "ułożyła" bo dziś przy Orthosie temperatura nie przekraczała 58 stopni C. Wrzucam screena

 

Dołączona grafika

 

Teraz lecę na 3,6GHz (10,5x343) na def napięciu. Odpala się normalnie i mogę korzystać z kompa. Zaraz zobaczę jak to wygląda pod pręgierzem Orthosa :wink:

Edit2: Przy Orthosie zawiesza się dosyć szybko, po kilkudziesięciu sekundach.

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora zakończyć testowanie na boxowym chłodzeniu. Mam już trochę danych, więc będę mógł dokładnie porównać o ile chłodniej jest na wydajniejszym coolerze.

Na razie zostawiam na 3,7GHz (353x10,5) przy napięciu ustawionym w BIOS na 1,36875V. CPU-Z pokazuje 1,328V w spoczynku, oraz 1,312V w stresie. I teraz zastanawiam się, która z tych wartości jest bardziej wiarygodna ?

Co do temperatury to maksymalnie dla każdego z rdzeni Core Temp pokazuje 68 stopni C (podczas katowania Orthosem)

 

Dołączona grafika

 

Do piątku powinienem mieć AeroCool DCC-C1200 wtedy podbije jeszcze trochę napięcie. Ciekawe czy pójdzie na te 4GHz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spytać, czy podnosicie napięcie na NB jak kręcicie E6300? Ja nie podnosiłem nic. Do ilu bezpiecznie można podnieść? ;)

Do 4GHz nie, powyżej o "oczko" profilaktycznie (w moim przypadku z 1,33 do 1,37V), a do ilu bezpiecznie to zależy np od chłodzenia - moim zdaniem w pełni bezpiecznie można podnieść o 10% - tyczy się to też napięć na procesorze i pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać o jedną rzecz. Moja mobo ma vdropa 0,02~0,04V. Napięcie w bios mam ustawione 8x12mV, z tego co rozumiem 0,1V więcej niż def. Jak spradzić def v? Jak to z tym jest, bo nie do końca rozumiem. Cpu-Z pokazuje mi 1.34V, w bios 1.35V.

 

Czytałem to: http://pclab.pl/art31282-8.html ale nie rozumiem ;).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował już ktoś następce tego PDC a mianowicie E6500?

 

2x2930MHz

2MB L2

FSB 1066

 

Zamierzam zamienić na niego swojego E5200

 

Teraz mam 3Ghz na def vcore a w tym E6500 3Ghz mam właściwie od fabryki plus OC.

 

Są jakieś testy w sieci tego? Bo nie mogę nic znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien się IMHO kręcić tak jak E6300, choć głowy nie dam. IMHO nie ma sensu dopłacać tych 60 zł, chyba, że jest ktoś chętny na zakup na pałkę i przetestowanie? E6300 kupiłem za 265 zł i kręci się tak jak w sigu. Jak dla mnie styka w zupełności. Z tego co zauważyłem na bezpiecznym napięciu 1,365V ludzie uzyskują stabilne 3,8GHz, niektórzy ciut wyżej, gdzies na XS bodajże widziałem 4,0GHz. Wszystko zależy od sztuki, choć nie czytałem/nie widziałem by ktoś wypowiadał się, że nie uzyskał 3,8GHz. Sam jak kupowałem nie mogłem w to uwierzyć, że mogę tyle uzyskać, szczerze przyznam, ze liczyłem na jakieś max 3,5 - 3,6GHz.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem na bezpiecznym napięciu 1,365V

No właśnie zastanawiam się jak to jest z tym "bezpiecznym napięciem". Czy to już jest max tego co można ustawić 24/7 ? Bo powiem szczerze, że do uzyskania 3,9GHz musiałem podbić napięcie do 1,4V (dane z CPU-Z, w BIOSie ustawione sporo więcej - chyba 1,425V). Moja płyta ma spory vdrop i vdroop, co prawda próbowałem pencilmoda, ale z 2200 omów mogę zejść tylko do ok 1300 omów (ołówek 5B i 6B).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to nie tylko temperatura może być zabójcza dla procka. Dlatego zastanawiam się nad najwyższą rozsądną wartością napięcia dla procesorów wykonanych w technologii 45nm. W tej chwili, dzięki AeroCool DCC-C1200 nie mam żadnych problemów z temperaturą, więc kusi mnie, żeby podciągnąć jeszcze troszkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie do znawców. Jakiś mc temu kupiłem procesor e6300 i dzisiaj wzieła mnie ochota na jego podkręcenie. Jednak tempeatury wydają sięwysokie i nie wiem czy coś się może stać. Mam chłodzenie z zestawu a obudowa żadnych wywiewów nie ma :(

 

Ściągnąłęm program o nazwie Orthos Beta i puściciłem test na procesor i pamięci ram. Odpaliłem programik Core Temp i pokazywało 100% load dla obu rdzeni. Po godzinie testów max temp dla drugiego rdzenia wynosiła 49 stopni jednak pierwszy rdzeń miał 53!! Taka temp była mordercza dla mojego byłego procka! Ruszać w ogóle podkręcanie czy zainwestować w chłodzenie jakieś lepsze?? W stanie spoczynku obydwa rdzenie pokazują jak jeden mąż 38 stopni. Proszę o rady!!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomekck te temperatury nie zabiją procka ale jak bedzie go podkrecał na boxie to nie spodziewaj sie niskich temperatur - jak mozesz zainwestuj w jakies lepsze chłodzenie jak np karakorum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile będę w stanie podnieść Mhz bez podnoszenie napięcia?

A jakie dziś padną liczby w lotto ??

 

Mi idzie na 3,5GHz bez zabawy z napięciem, ale takie porównywanie jest co najmniej bez sensu. Sprawdź ile będziesz w stanie podnieść bez podnoszenia napięcia i daj nam znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie dziś padną liczby w lotto ??

 

Mi idzie na 3,5GHz bez zabawy z napięciem, ale takie porównywanie jest co najmniej bez sensu. Sprawdź ile będziesz w stanie podnieść bez podnoszenia napięcia i daj nam znać ;)

OK wróce z pracy to się pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo E6500 ma odblokowany mnożnik.

Jakie max fsb dla E6300?

Ok właśnie postanowiłem podnieść samo FSB z 266 na 333 co dało prawie 3,5Mhz jednak niebieski ekranik Windowsa się pojawił po zalogowaniu. Ustawiłem na 323 FSB co dało 3,4 Mhz i leci już ponad pół godz stress w Orthos i nie ma błędu. Więc rozumiem że max to ok 3,4 bez podnoszenia napięcia ? Dodam że mam ramy 2x2GB GoodRamy 1333 i żadnych opcji w nich nie zmieniałem w biosie.

 

Aha temp wzrosła o 2 stopnie na każdy ze rdzeni

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Rozumiem że nominalne FSB tego procka to 1066 i tylko z taką max prędkością pójdą moje kości które fabrycznie mają 1333?

Edytowane przez tomekck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo E6500 ma odblokowany mnożnik.

Jakie max fsb dla E6300?

E6500K ma mnoznik unlock, zwykle raczej nie, ale reki nie dam uciac.

 

Max fsb dla tego co ja mam to 520MHz +-

 

A do kolegi wyzej, ktory pytal o ramy :

 

mozesz ustawic dzielnik pamieci wyzej i wtedy ram bedzie dzialac na 1333MHz, a proc na 1066MHz. Na platformie 775 pamiec ram nie musi dzialacw trybie 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już konkretne fsb, przy moim E2160 to max fsb 388. Przy obecnej platformie DFI LanParty DK P45-T3RSB Plus + Aeneon ddr3 to zamało (pamięci chodzą tylko na 1500), dlatego za jakiś czas zmienię cpu na E6500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja kupiłem ten procek, wczoraj. A myślałem na e5200.

 

Na def napięciu (1.1V) wstał na 3,4, ale od razu podniosłem do 1,3875V i wstaje na 3,9. Orthos się niestety sypie.

 

Przy 3.8 przechodzi 3dmarki i pi.

Przy 3.7 reset po 2h w orthosie.

 

Na razie leci orthos 2h na 3.6 (343Fsb) i w/w napięciu.

 

Temp nie przekraczają 65C, chłodzenie arctic freezer 7@ 1300rpm.

 

edit

 

Dołączona grafika

 

Co dziwne, na core tempie 0.99 pokazuje mi temp 65C, zmieniłem na najnowszego 0.99.5 i pokazuje mi 58C.

Everest pokazuje pośrodku tych dwóch wskazań.

 

Komu wierzyć?

 

edit

 

Najnowszy everest 5.30 pokazuje to samo co najnowszy core temp 0.99.5

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...