Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Nowy Pentium Dual-core E6300! Wolfdale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

U mnie na E5200 przy 350x10 i pamięciach 420 było ok. 15.7 s, też pod Vistą, więc coś masz chyba w systemie burdel.

 

Za to FSB 400 mój proc nie robi, więc albo z tymi E6xxx jest lepiej, albo akurat dobra sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na E5200 przy 350x10 i pamięciach 420 było ok. 15.7 s, też pod Vistą, więc coś masz chyba w systemie burdel.

 

Za to FSB 400 mój proc nie robi, więc albo z tymi E6xxx jest lepiej, albo akurat dobra sztuka.

masz 100% racji, na czystej instalce W7 x64 jest tak: Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR a mógłbyś porównać zegar w zegar z 8200 ? bo o procesorze cicho nie mówiąc już o testach, bo myślałem nad 5200 bo 7200/8200 to już ekonomicznie dla mnie nie opłacalne (zbyt mały przyrost wydajności w stosunku do wzrostu ceny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR a mógłbyś porównać zegar w zegar z 8200 ? bo o procesorze cicho nie mówiąc już o testach, bo myślałem nad 5200 bo 7200/8200 to już ekonomicznie dla mnie nie opłacalne (zbyt mały przyrost wydajności w stosunku do wzrostu ceny)

nie mam na chwilę obecną E8200 (serwis) nie wiem czy wróci akurat ten model czy inny :( - a nastąpi najwcześniej za 2 tygodnie, mogę porównać E5200 -E6300 bo takie mam Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, czy te proce były w sklepach i zaczynają tajemniczo znikać? Jeszcze wczoraj wieczorem patrzyłem na skąpcu i tyle ofert było a teraz jest ich aż... 5! Na agito patrzyłem proc zniknął. No nie ma co ciekawe rzeczy się dzieją :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, czy te proce były w sklepach i zaczynają tajemniczo znikać? Jeszcze wczoraj wieczorem patrzyłem na skąpcu i tyle ofert było a teraz jest ich aż... 5! Na agito patrzyłem proc zniknął. No nie ma co ciekawe rzeczy się dzieją :blink:

Jak co to mam jeszcze parenascie sztuk :).

 

EDIT:

 

Male przecieki... na P35 na razie testowane bylo procek wyjatkowo zimny (nawet przy 1,4v) a FSB ~400MHz :/

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

zapodajcie wiecej testow Ci ktorzy maja proca ;)

 

u mnie pojawil sie wlasnie w sprzedazy po 79 euro ,i pisza ze ma VT :)

 

Free - dlaczego w cpu-z pokazuje ci taki dziwny core speed? a core temp nie rozpoznaje nowego intela?

 

4200Mhz spokojnie starcza :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodajcie wiecej testow Ci ktorzy maja proca ;)

 

u mnie pojawil sie wlasnie w sprzedazy po 79 euro ,i pisza ze ma VT :)

 

Free - dlaczego w cpu-z pokazuje ci taki dziwny core speed?

 

4200Gmz spokojnie starcza :)

bo mnożnik 6 :)

 

u mnie jest podobnie z FSB i chyba te 413 jest max, przy 410 u mnie wstaje a powyżej dochodzi tylko do paska postępu i restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodajcie wiecej testow Ci ktorzy maja proca ;)

 

u mnie pojawil sie wlasnie w sprzedazy po 79 euro ,i pisza ze ma VT :)

 

Free - dlaczego w cpu-z pokazuje ci taki dziwny core speed? a core temp nie rozpoznaje nowego intela?

 

4200Gmz spokojnie starcza :)

Mhz - proszę naucz się tego... :)

 

Rozpoznaje rewizje i temperatury, wystarczy.

 

bo mnożnik 6 :)

 

u mnie jest podobnie z FSB i chyba te 413 jest max, przy 410 u mnie wstaje a powyżej dochodzi tylko do paska postępu i restart

Pobaw się VTT i GTL. U mnie przy VTT 1.1 max stabilne FSB było w okolicach 370. Przy 1.23vtt jest już tyle co na screenie.

 

Winda się trzyma jeszcze przy FSB 420, ale spi1m już nie przejdzie.

 

Aha, ma virtualizacje :) CPU pierwszy z brzegu.

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obecną chwilę E6300 to dobra propozycja w stosunku do E7xxx, tańszy o ok 120 pln i ma VT, a i oc niczego sobie, jak bym miał wybierać między E5xxx,E7xxx a E6300 to brałbym E6300 bo przyszłościowy i trochę lepszy od E5200 np. VT i tańszy od E7xxx.

Edytowane przez VIBOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIBOR jak ci ten proc lata ? U mnie aktualnie 3.9Ghz @ 1.36v i testuje dalej ;)

Dołączona grafika

 

4Ghz się sypie nawet przy 1.392v... ;s

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy rewizja tego E6300 jest tylko jedna? Tzn chodzi o to, czy jest produkowany tylko w jednym rejonie? Bo tak bylo w przypadku E5200, ze byly 2 rewizje produkowane w innych panstwach i kazda inaczej sie krecila. Czy tak samo jest z tyym CPU? Bo mam okazje sprzedac swojego e5200@3.8 i kupic wlasnie jego z zamiarem krecenia do 4.1/4.2 GHz. Jak myslicie, czy sie uda uzyskac takie OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Free - może jakaś dłuższa zabawa z orthoss'em i napięciami? To całkowicie przypadkowa sztuka? Dość dobre temperatury :) . Czyżby nowy hit?

Po pierwsze tak to calkowicie przypadkowa sztuka ktora dalem Lancowi dzisiaj do przetestowania.

 

Po drugie moim zdaniem hit... pewnie przeszukam pare sztuk pod wzgledem max FSB i znajdzie sie pare perelek :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy rewizja tego E6300 jest tylko jedna? Tzn chodzi o to, czy jest produkowany tylko w jednym rejonie? Bo tak bylo w przypadku E5200, ze byly 2 rewizje produkowane w innych panstwach i kazda inaczej sie krecila. Czy tak samo jest z tyym CPU? Bo mam okazje sprzedac swojego e5200@3.8 i kupic wlasnie jego z zamiarem krecenia do 4.1/4.2 GHz. Jak myslicie, czy sie uda uzyskac takie OC?

Za mało ich jest na rynku, żeby to określić :)

4.1/4.2 to sobie możesz mieć. Na pewnie okolicach 1.5v jak nie więcej... Pozatym 4.2Ghz to okolice max fsb proca, tak więc nie bardzo...

 

Pamiętaj że zawsze możesz trafić gorsze E6300 niż twoje aktualne E5200. IMO wymiana nie warta sensu. Chyba, że kupisz selekta, który by robił te 4-4.1Ghz w okolicach 1.35v

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z fsb cienko :/ Max MHz tez bedzie cienko na codzien. Liczylem na siakies 500 x ... a tu ledwo biedne okolo 410MHz fsb widac.

 

Imho za cene tego cpu mozna kupic cosik pokroju pierwsze C2D, ktore krecily sie o niebo lepiej. 380 x 10 to mi do nieczego nie potrzebne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500fsb? Za tą cenę to i tak niezły procek Intel zaserwował (dodatkowo VT). Może i się skuszę, bo moje 3.2Ghz to będzie troche słabe do gtx260, a dodatkow mniejszy pobór proądu.

Rozumiem że płyta z sygnaturki da sobie z nim rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak 4Ghz < 1.4v do zrobienia ;]

Trzeba było obniżyć temp (wcześniej bez pasty jechałem)

Dołączona grafika

 

No i koniec zabawy.

 

Valid (nie wiem czemu jakiś error jest, miałem jeszcze 4336, ale się pc wysypał i się straciło -.-)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=571425

 

Max spi1m (czas taki jaki jest bo to windows7 + zero optymalizacji)

Dołączona grafika

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na E6300 - w końcu wykorzystam w pełni HD4850, a dodatkowo przyda się wirtualizacja.

Czy moja lowendowa płyta GA-P31-DS3L go obsłuży? Obecnie wyciągam na niej ~370Mhz FSB, więc chyba mogę liczyć że nowy proc pójdzie na 3,6 - 3,8 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na E6300 - w końcu wykorzystam w pełni HD4850, a dodatkowo przyda się wirtualizacja.

Czy moja lowendowa płyta GA-P31-DS3L go obsłuży? Obecnie wyciągam na niej ~370Mhz FSB, więc chyba mogę liczyć że nowy proc pójdzie na 3,6 - 3,8 Ghz?

10.5 x 370 = 3885Mhz :) No chyba, że będzie miał wcześniej walla.

 

Nie zawsze procesor musi się znajdywać na liście obsługiwanych, a w 99% chodzi bez problemu, co najwyżej napięcie standardowe jest lekko za wysokie (w granicach normy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...