Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Nowy Pentium Dual-core E6300! Wolfdale

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba skuszę się na E6300 - w końcu wykorzystam w pełni HD4850, a dodatkowo przyda się wirtualizacja.

Czy moja lowendowa płyta GA-P31-DS3L go obsłuży? Obecnie wyciągam na niej ~370Mhz FSB, więc chyba mogę liczyć że nowy proc pójdzie na 3,6 - 3,8 Ghz?

A moze chcesz ta sztuke ktora z kolega Free wytestowalem??:) Noweczka 3 lata gw :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać około 100zł do tego e6300 czy lepiej kupić e5200?

W sumie podobnie się kręcą do 4GHz

Będzie śmigał na płycie ep45-ds3

Wątpie aby mi się przydała wirtualizacja w e6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać około 100zł do tego e6300 czy lepiej kupić e5200?

W sumie podobnie się kręcą do 4GHz

Będzie śmigał na płycie ep45-ds3

Wątpie aby mi się przydała wirtualizacja w e6300

Zeby na E5xxx zrobic 4,0GHz to sie czesto musisz niezle napocic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież obra proce to identyczne konstruckcje, przy tym samym taktowaniu i FSB nie może być innej wydajności.

 

A jak ktoś chce porównanie domyślnych parametrów to może ustawić E5xxx na 266x10.5 i będzie miał E6300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Jakie marki cię interesują ?

Mogę zrobić, tyle że mam Win7 to wyniki będą gorsze niż na XP.

No i przy jakich ustawieniach CPU ?

3Dmark 2006 i Vantage , pare gierek jak :Crysis , stalker CS i GTA4 jesli mozna ;)

 

Przecież obra proce to identyczne konstruckcje, przy tym samym taktowaniu i FSB nie może być innej wydajności.

 

A jak ktoś chce porównanie domyślnych parametrów to może ustawić E5xxx na 266x10.5 i będzie miał E6300.

czepialski :rolleyes:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kluczowa w tym procku jest obsługa wirtualizacji - to chyba najtańsza opcja z tą funkcją (jeśli chodzi o Intel). Wirtualizacja w Win 7 Windows XP wymaga sprzętowej obsługi VT. Kto wie, może to tańszy procek z obsługą VT zrobiony w porozumieniu z Microsoftem? Wirtualizacja jest coraz bardziej trendy.

 

Przy okazji, jak sądzicie - czy ten procek pójdzie na mojej płycie, skoro aktualizacja BIOS przynosi obsługę: Intel 45nm Wolfdale family CPU oraz Update new micro code for support Intel E0 stepping CPUs (ostatni BIOS z września 2008)?

Edytowane przez Luciano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm przecież to przemodelowany e5200 co już poprzednicy napisali więc czego oczekiwać ? Moim zdaniem raczej nie będzie to nic ponadto co już pokazano w wielu testach z e5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5462 Mhz :blink: laaadnie :)

 

moze ktos wrescie zapodac testy gier i markow , chcialbym zobaczyc jak sie ma ten proc do seri 5xxx i 7xxx

 

Plasuje się pomiędzy E7300 a E7400 i w przeciwieństwie donich posiada funkcję Intel Virtualization Technology .

 

Linki :

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php...300+%40+2.80GHz

 

http://www.hardware.info/en-UK/productdb/Z...bGhka5iUmJLKZMg

 

Zastanawiam się nad zakupem tego procka ze względu na stosunek wydajności do ceny ...

Wolał bym E8400 ale nie jest on o tyle lepszy o ile więcej kosztuje ... Niestety ceny C2D E8xx są nieprzyzwoicie wysokie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Plasuje się pomiędzy E7300 a E7400 i w przeciwieństwie donich posiada funkcję Intel Virtualization Technology .

 

Linki :

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php...300+%40+2.80GHz

 

http://www.hardware.info/en-UK/productdb/Z...bGhka5iUmJLKZMg

 

Zastanawiam się nad zakupem tego procka ze względu na stosunek wydajności do ceny ...

Wolał bym E8400 ale nie jest on o tyle lepszy o ile więcej kosztuje ... Niestety ceny C2D E8xx są nieprzyzwoicie wysokie ...

brakuje jeszcze 3Dmarkow i kilku gier, ale proc napewno nalezy do najciekawszych prockow budzetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje- niech ktos wrescie zapoda marki i test paru gier ;)

To zupelnie niepotrzebne...

 

Nie wiem czym się tak fascynujecie.

Jeśli to ustrojstwo ma VT to by wszystko wyjaśniało. Procek wypuszczony "na szybko" z powodu xp mode.

Jest sie czym fascynowac poniewaz Wszystkie E6300 kreca sie zauwazalnie lepiej niz E5xxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sie czym fascynowac poniewaz Wszystkie E6300 kreca sie zauwazalnie lepiej niz E5xxx...

Ciekawe, bo E5200 na rdzeniu R0 jest już powszechnie dostępne - dziwne byłyby znaczące różnice między e6300 na R0 i E5200 na R0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne byłyby znaczące różnice między e6300 na R0 i E5200 na R0.

:roll:

 

chocby takie?

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...x2_9.html#sect0

 

http://www.hardware.info/en-UK/productdb/Z...bGhka5iUmJLKZMg

 

takt w takt E6300 Wolf jest szybszy, ze względu na szynę 1066 a 800 w przypadku E5200 ;) Ale to tak poza tematem

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A od kiedy cytujemy kawałek zdania? Jak przeczytasz całe zdanie, i poprzedzający je cytat, to może zrozumiesz że on pisał o możliwościach OC, a nie o wydajności. Drastycznych różnic w OC nie może być jeśli proce są na tym samym steppingu, bardziej istotna tu kwestia losowa, czyli szczęścia. Tak jak można trafić świetnego E5200, tak można i badziewnego E6300 czy cokolwiek innego.

 

A zdanie "takt w takt E6300 jest szybszy..." nie jest prawdziwe. Żeby uzyskać takie samo taktowanie musisz obniżyć mnożnik, czyli zmieniasz domyślne parametry procesora, więc równie dobrze może podnieść szynę E5200 i wyjdzie na to samo. Można powiedzieć że na domyślnych parametrach proc jest szybszy, ale to chyba logiczne skoro kosztuje 70-80 zł więcej, czyli 25-30%.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjął, zrozumiał, zamilkł

 

dzięki

 

edit:

screeny uzupełnię później

 

Waśnie doszła do mnie paczka... zupełnie jakby wysyłane w niej były leki dla trzeciego siata. Wielkie cholerstwo. Zmieściłaby się spokojnie drukarka HP 39xx :E ale mniejsza o to...

 

Przesmarowałem procka Termallightem dołączonym do ultimy, założyłem Ultimę z dwoma 92mm (przód/tyl) i jazda...

Z bomby dałem mu 4200MHz (10x420), 1,45V bios i.... nie wstał. Przywitał mnie BS po załadowaniu sys.

jak na razie 4,1GHz 1,45V bios (1,432 CPU-Z) wstał bez problemu, z 10,5x391(4,1GHz) również. Ale coś mi się wydaje, że zabawa mnożnikiem niewiele daje. Ale nie omieszkam zobaczyć x6-x9

 

Aktualnie się Orthosi na 3,5GHz 1,3000V bios (1,280V CPU-Z) i jest ok. 1h pękło, nie zapowiada się na jakieś problemy (oba rdzenie równo idą). Temp przerażające 52C z czego niekiedy obije się o 50C lub też 53C (pasta musi się chyba przyjąć).

 

Zabawy z NB (domyślnie 1,25V chyba, ustawiłem na 1,4V) nic nie dają. RAM róznie, 96xMHz przy 2.0V 1.96V, itd również nic...

Ustawiłem je ~800MHz 1,8V.

 

Za jakieś 2h będę schodził z napięciem przy 3,5GHz.

Co mnie zniechęciło na starcie... VID w wysokości 1,275V :( Boże, za co? :mad: Najwyraźniej trzeba było chodzić do kościoła a nie na bierzmowaniu kończąc ;)

 

 

Biorąc pod uwagę fakt, iż moje poprzednie E5xxx nie chciały iść więcej (stabilnie) jak 3,8GHz to dopłata do VT i 6-tki na początku nie wydaje mi się wielce opłacalna.

 

 

Jeśli macie jakieś sugestie to śmiało, czekam z otwartymi rękoma :> gdzieś pewnie jeszcze muszę podniejść jakieś V w biosie, aby dobić do 4,2GHz i więcej?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...