Skocz do zawartości
szynszylam

Nowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się już ostatecznie. Bardzo dziękuje za udzielone rady i wskazówki. Wiem, że byłem strasznie uparty. Złożyłem dwa zestawy, przy czym wydaje mi się że drugi będzie wydajniejszy. Czy kupię zestaw pierwszy czy drugi zależy czy do czasu zakupu pojawią się Radeony HD4770 bo wydaje mi się że to nie jest tylko chwilowy deficyt, bo jeżeli już mają zamiar wprowadzić jakąś okrojoną wersję HD4730 o 55 nm procesorze, to znaczy że jest coś nie tak. No i także zależy co powiecie o tym drugim zestawie, o którym szczerze mówiąc myślałem już kilka miesięcy temu (chodzi o kartę):

 

I

 

AMD Phenom II X3 710

AsRock A780GXH

GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5

Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

Pioneer DVR-216D SATA

Cooler Master Elite 330

Pentagram 450W Silent Force Value / Corsair 400W (nie wiem co lepsze?)

 

II

 

AMD Phenom II X3 710

AsRock A780GXH

GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5

Gainward Radeon HD4850 GoldenSample 512MB DDR3

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Pioneer DVR-216D SATA

Cooler Master Elite 330

Pentagram 450W Silent Force Value / Corsair 400W (nie wiem co lepsze?)

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tz. nie ma jeszcze dobrego chłodzenia, zdarzają się częste przypadki pewnych usterek, itp. A ta karta z DDR3 staniała, a że jest to GS to powinna być szybsza niż HD4770, chociaż nie widziałem jeszcze testu, który by porównywał obie te karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezmę jeżeli będzie, bo tak jak wspomniałem na razie go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Kupować kompa będę gdzieś albo pod koniec tego miesiąca lub na początku/ w połowie czerwca. Jeżeli do tego czasu nie będzie HD4770 to wezmę HD4850 DDR3.

 

EDITH: Chociaż bardziej prawdopodobne, że kupować będę pod koniec tego miesiąca, bo ceny teraz poszły w dół, a boje się, że jak wprowadzą nową serię tych Radków 4770 to będą droższe. Więc chyba zdecyduje sie na zestaw 2.

Edytowane przez szynszylam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zastanawiam się czy po prostu wydać więcej i zainwestować w Gainward Radeon HD4850 Goes Like Hell DDR5. Mówiłem, że mnie nie stać bo chciałem żeby zostało mi trochę pieniędzy, ale jeżeli do czasu zakupu nie będzie w sklepie HD4770 to może warto się nad tym zastanowić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do tego procesora pasowałaby też płyta AsRock A770DE? Bo miałem kupić tę A780GXH/128M, ale stwierdziłem, że i tak nie będę korzystał ze zintegrowanej z tą płytą grafiki, ani pamięci DDR3 do której jest przystosowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejną wątpliwość. Tym razem do procesora. Jak wiecie właśnie odbyła się premiera nowego procesora AMD Phenom II X2 550 Black Edition. I z tym wiąże się moje pytanie. Przeglądałem test w w kilku był zbliżony wydajnościowo do AMD 720, a czasami w grach nawet go pokonywał. Dlatego zastanawiam się czy może ten procek będzie lepszy? Bo miałem kupić 710 ale jeżeli ten nowy jest wydajniejszy od 720 to co dopiero od 710. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych cenach - na razie nie warto.

 

Był lepszy, bo ma wyższe taktowanie... Jeśli gra nie wykorzystuje 3-4 rdzeni, to wiadomo, że jest lepszy.

 

Zwłaszcza, jeśli piszemy tu o OC, to nie warto. Bierz X3 710.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu warto podkręcać - polecam mój mini-test w sigu.

 

Napisałeś, że chcesz grać w The Sims 3?

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,685777/...rison/Practice/

 

Gra częściowo korzysta z dodatkowych rdzeni, więc warto, będzie płynniej chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie będziesz podkęcał, to może kup to:

ESC PurePC AMD Phenom II X3 710/4GB/500GB/ATI HD4770/DVD-RW 2020zł

Wiem, że jesteście generalnie przeciwko kupowaniu gotowych zestawów, ze względu na możliwość zamontowania w nich gorzej podkręcających się części. Ale skoro właściciel nie ma ochoty się bawić w OC, to taki zestaw będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...