Skocz do zawartości
ka73ka

chipset sie grzeje w wc

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem sobie ostatnio chlodzenie wodne i bylo w miare dobrze dopoki nie zobaczylem w biosie tem procka i chipsetu: tem procka 33* a chipset 43* podkrecilem procesor FBS'ami do 2000+ tem procka byla 36-37* a chipsetu okolo 50 !!! wyzej bylo jeszcze gogecej ale moze dlatego ze woda w wc byla mocno ogrzana. nie wiem co jest grane to chyba nie jest normalne ze chipset sie AZ tak grzeje, blok wodny przyklejalem klejem (bo nie mialem bloku z zapinkami) THERMOPOX 85 CT (tym tez przykleilem mojego radeonka 8500) .... taki 2 sjkladnikowy .... nie wiem czy jest dobry czy nie .... co proponujecie zeby obnizyc temp ?? zmienic ten klej czy co ??? sam nie wiem ale ta temp. dla mnie jest tragiczna ;] HELP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz plyte glowna ?? Byc moze to problem biosu i masz zamienione odczyty tych dwoch temperatur. Raczej ciezko zeby tak temperatura chipsetu podskoczyla, zwlaszcza jesli masz chlodzenie wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz plyte glowna ?? Byc moze to problem biosu i masz zamienione odczyty tych dwoch temperatur. Raczej ciezko zeby tak temperatura chipsetu podskoczyla, zwlaszcza jesli masz chlodzenie wodne.

plyte mam Gigabyte GA-7VAXP ... jak w opisie ... ale nie wiem mzoe posmarowalem go klejem w jakis niewlasciwy sposob ... albo go dalem za duzo ... albo czy moze go tzreba jakos magocznie docisnac czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ten uklad ? Woda z proca leci do NB? Ja bym zrobil trojnik i rozdzielil wode na proca osobno a dla GPU i NB razem. Zreszta w calym ukladzie woda wplywajaca i wyplywajaca do chlodnicy naprawde nie ma duzych roznic temperatur, wiec cos takiego nie jest konieczne

Nie wiem jak z klejami termo, ale powiem ci ze sila nacisku ma DUZE znaczenie a zbyt duza ilosc pasty naprawde przeszkadza. Jezeli to nie jest problem biosu to proponuje odkleic [jakos] blok na NB i zrobic sobie klamre np z plexi, ale lepiej z aluminium i dac zwykla paste.

U mnie NB ma 55 gora na FSB 150 mhz chlodziny fabrycznym radiatorkiem aluminiowym. Mam GA7VRX KT333, ale Epox nadchodzi :-)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg ?? mam procek >chipset >grafika >dysk >zasilacz .... ale tak jak powiedzialem nie sadze zeby to mialo roznice ... mam jedna pompke 600l/h tloczaca i 250l/h zasysajaca ... nanim sie posune do kupienia zapinki chyba oderwe ten blok i przykleje go jeszcze raz ... dokladniej (o ile sie da :D ) ale jaki klej kupic ? znacie jakies dobre ... magiczne kleje ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wnioskuje, że masz CPC 16db :lol:

Oczywiście masz do tego chłodnice :?: :!:

Bo jak nie to dziwię się, że przy takiej ilości bloków woda Ci się nie gotóje :wink:

A co do tego NB to poprostu dotknij w czasie pracy kompa bloczku. Jeśli naprawde ma te 50 stopni to bloczek powinien być z leksza ciepły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten termopox jest dobry,tylko do pamieci sie nie nadaje,bo prad przewodzi

moje KYRO zamienilo sie w warzywo (ale tylko na jeden dzien :-P )

do wszelkich chipsetow sie nadaje dobrze,tylko dokladnie przykleic trzeba i docisnac konkretnie przez pare minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...