Skocz do zawartości
Sysak

Płyta S775- Wymagający User.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja ip35 ostatnio się brzydko zachowuje, chcę zmienić mobasa.

Wiem, że jest przyklejony o płytach, ale zależy mi o opiniach userów, a nie papierowych danych.

-najważniejszym warunkiem jest całkowita, absolutna i bezwarunkowa bezproblemowość. Mam już dość fochów abita. Chcę prostego, działającego mobasa jak za starych dobrych czasów.

-sprawa 2. ma się w miarę nadawać do podkręcania i nie robić przy tym fochów, choć bicia rekordów nie będzie, choć fajnie by było jakby miała stabilne napięcie procka i lekko zawyżała, bo lubie mieć włączone EIST i Speed Step przy podkręconym procesorze, a wtedy to jest ważne.

-nie potrzebuję bajerów. 1 sieciówka wystarczy, raid mi nie potrzebny, kilo miedzi też nie, ale jak mają być w cenie, to czemu nie.

-idealnie by było jakby miała boot menu wyzwalane z klawisza i w miarę przejrzysty bios

-najbardziej cieszyłbym się jakby płyta miała p45, ale p35 i x38 też wchodzą w grę

-jak ktoś powie "gigabyte" to go zastrzelę ;-)

 

może być nowa, używana im taniej tym lepiej ale chcialbym się zamknąć w 300zł

 

Coś mi mówi, że to będzie jakiś asus. mam rację?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi mówi, że to będzie jakiś asus. mam rację?

Tak :wink: .

 

Najlepszym wyborem będzie P5B Premium, do kupienia w ESC za 249zł lub na allegro.

 

Możesz też zastanowić się nad tą płytą:

 

http://allegro.pl/item630388118_abit_ab9_q...a_ra_ddr_2.html

 

Cyfrowa sekcja zasilania... Będzie trochę lepsza od Asusa podanego wyżej. Ale nie wiem, czy jeszcze trawisz Abita :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelaj ;)

 

EP45-UD3. Fajna plytka. Mialem:

Asusa P5B Dlx wi-fi - problem z ustawieniem pamieci 2x2GB na wiecej niz ~DDR930 (Trfc max 42, przypadlosc P965) Wsadzic 6GB pamieci 2x2 i 2x1 sie nie udalo do konca stabilnie

Abita IP35-E - ten to mial odpaly. Wrocilem do Asusa b. szybko.

DFI P35 DK - miala swoje fochy, a na koniec po updajcie biosu sie nie podniosla nigdy wiecej ;) A juz myslelem, ze mam nowa fajna mobo. I znowu powrot do Asusa

 

Teraz jest GB (tez mialem obawy), ale akurat ta nowa seria jest naprawde bezproblemowa (wreszcie godny nastepca Asusa). Poczytaj ile ludzie na niej kreca (juz sie nie bawie, najwyzej underclocking :)), ale jak dla mnie najwazniejsze: bezproblemowa z pudelka, ma co potrzebuje bez zbednych bajerow (na NB mialem HR-05). Jak chcesz wiecej "miedzi", to UD3R lub UD3P, ale IMO niewarto, jesli nie potrzeba raidu ew. 2x PCIe x16.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B i quadgt już są stare. Chce coś od p35 wzwyż. Najlepiej nowe, ale używane z rokiem gwarancji też by były ok. Co sądzicie o serii P5Q-SE albo P5QL?

ridiczak, gigabyte'a nie wezme choćby nie wiem co. Kilka razy dałem im szansę (tym "polecanym" modelom też) i zawsze było dno.

 

Cena 300PLN a 350 to już max. Płytę kupię w wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5B i quadgt już są stare. Chce coś od p35 wzwyż.

 

Płytę kupię w wakacje.

Stare...? Przecież P35 to w sumie taki odświeżony P965 z oficjalną obsługą szyny 1333...

 

Skoro w wakacje, to zgłoś się do nas wtedy. Ceny wciąż się zmieniają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

P5q tak, ale P5QL szczerze średnio mi się widzi.

 

Osobiście polecałbym jakąś mobo z najwyższych serii Asusa - idealnie byłoby jakies P5Q Premium

 

Ale, ale, akurat przypadkeim mam na sprzedaż Asus Blitz Extreme na DDR3 - wydajnie cicho, kilo miedzi, ale nieco droższa niż twoje założenia (jak coś -PW)

 

Za to właśnie reprezentuje przedział o którym mówiłem. Uważam, podobnie jak koledzy z tematu o tej płycie że jest to najbardziej przewidywalna mobo Asusa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa i ja w tym samym temacie. Temat trafiony w 100%. Mam dość już mojej (za dużo nerwów). Nie wiem jak inne, ale moja ma chyba dziurę na 450MHz. Ta DFI na X38 to faktycznie dobra czy trzeba grzebać w dodatkowych opcjach biosu żeby stabilnie sięgnęła 500MHz? A i liczy sie obsługa 2x2GB lub 4x2GB G.Skill. I nie chcę mieć problemów z portami sata jak w mojej (raz sobie widzi marvell DVD raz nie). A i najlepiej sata równolegle do PCB (gtx 275 jednak odcina mi porty). Heh trochę tego jest i sorki za wejście w temat.

 

Miquel - nie dostałeś zawału z taką kombinacją ram-u?

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...