Skocz do zawartości
seba_999

Jakie Struny Do Gitary Klasycznej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem sobie ostatnio "w ciemno" struny (nie pamiętam firmy, ale dałem za nie 15 zł) i nie ukrywam, że są twarde jak cholera. Najgorzej z F-Durem barrowym, zawsze brzęczy, a aż takiej siły w palcach nie mam. Poza tym klasyk ma szeroki gryf. Szukam jakichś metalowych i przede wszystkim miękkich strun do klasyka. Fajnie by było jakby też były w miarę tanie. Co polecacie?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Szukam jakichś metalowych i przede wszystkim miękkich strun do klasyka"

Broń Cię Panie Boże do klasyka metalowych strun zakładać! Skrzywisz gryf (nacisk strun nylonowych to ok 35 kg, metalowych 70...) Poza tym zniszczysz mostek, klucze. DAddario jakiekolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś metalowych i przede wszystkim miękkich strun do klasyka. Fajnie by było jakby też były w miarę tanie. Co polecacie?

Jak kolega wyżej napisał, nie zakładaj metalowych strun do klasycznej. W skrajnej sytuacji złamiesz gryf, bo nie wytrzyma on naciągu metalowych strun.

 

Ja osobiście zawsze kupuję takie - http://allegro.pl/item661465289_struny_d_a...do_klasyka.html. Może nie należą do najtańszych ale wytrzymują długo(kostkowanie i palcowanie) oraz dobrze brzmią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...