Skocz do zawartości
ressiv5

Podzespoły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na chwilę obecną posiadam taki sprzęt:

 

Asrock am2nf3-vsta - sprzedane

Athlon 64 x2 4000+ - sprzedane

Geforce 7600gt AGP - sprzedane

 

Amacrox warriors 400w ax450pnf

 

Posiadam ok 1200zł na te podzespoły. Może gdybym sprzedał w/w podzespoły bym miał troszkę więcej pieniędzy.

 

A więc co byście polecili z płyt głownych, procesorów i karty graficznej? Ewentualnie zasilacz jesli ten by nie uciągnął. Proszę o odpowiedź.

 

Adnotacja: Sprzedałem te części i mam teraz na wydanie na plyte glowna,procek,karte graficzna i ramy (oraz chlodzenie do procesora) 1500 max 1600zł.

Edytowane przez ressiv5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na chwilę obecną posiadam taki sprzęt:

 

Asrock am2nf3-vsta

Athlon 64 x2 4000+

Geforce 7600gt AGP

Amacrox warriors 400w ax450pnf

 

Posiadam ok 1200zł na te podzespoły. Może gdybym sprzedał w/w podzespoły bym miał troszkę więcej pieniędzy.

 

A więc co byście polecili z płyt głownych, procesorów i karty graficznej? Ewentualnie zasilacz jesli ten by nie uciągnął. Proszę o odpowiedź.

Sprzedajemy wszystko oprócz zasilacza. Płyta - 100zł, proc - 130zł, karta - 170zł. Czyli razem masz ok. 1500zł.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 280 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : OCZ 2GB 1066MHZ - 99 zł

Karta Graficzna : Sapphire HD4770 512MB - 399 zł (dostawa w trakcie, podobno za dwa tygodnie będą)

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem : 1447 zł

 

Jak masz coś jeszcze do sprzedania, starczy na dodatkowe 2GB (czyli Kingstony 2x2GB HyperX 800MHz CL4 za 199 zł).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajemy wszystko oprócz zasilacza. Płyta - 100zł, proc - 130zł, karta - 170zł. Czyli razem masz ok. 1500zł.

 

Procesor : Intel Pentium Dual Core E5200 - 280 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : OCZ 2GB 1066MHZ - 99 zł

Karta Graficzna : Sapphire HD4770 512MB - 399 zł (dostawa w trakcie, podobno za dwa tygodnie będą)

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

 

Razem : 1447 zł

 

Jak masz coś jeszcze do sprzedania, starczy na dodatkowe 2GB (czyli Kingstony 2x2GB HyperX 800MHz CL4 za 199 zł).

Dzieki za odpowiedz.

 

Mam jeszcze 2gb ram kingston 800mhz.

 

Obudowy,napedu i dysku twardego nie potrzebuje wiec moze jakies nowe propozycje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

 

Mam jeszcze 2gb ram kingston 800mhz.

 

Obudowy,napedu i dysku twardego nie potrzebuje wiec moze jakies nowe propozycje? :)

A, to jeszcze lepiej :wink: :

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 495 zł -> szansa na odblokowanie 4 rdzenia

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : Goodram 2GB - 80 zł -> w jednej kości, dołożysz do Kingstona, będą ładnie pracować

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4850 512MB DDR5- 539 zł -> taki niżej taktowany HD4870

 

Razem - 1393 zł

 

Starczy jeszcze na chłodzenie Pentagram Karakorum i pastę Arctic Silver 5 (79zł+25zł).

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, to jeszcze lepiej :wink: :

 

Procesor : AMD Phenom II X3 710 - 495 zł -> szansa na odblokowanie 4 rdzenia

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : Goodram 2GB - 80 zł -> w jednej kości, dołożysz do Kingstona, będą ładnie pracować

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4850 512MB DDR5- 539 zł -> taki niżej taktowany HD4870

 

Razem - 1393 zł

 

Starczy jeszcze na chłodzenie Pentagram Karakorum i pastę Arctic Silver 5 (79zł+25zł).

Hm, troche zadziwiaja mnie twoje propozycje, moze to dlatego ze nie posiadam zbytnio wiedzy o nowych sprzetach ale czy jakbym wziol:

Plyta glowna: ASUS P5Q PRO

Procesor: Nie wiem

Ram: Goodram 2gb

Karta Graficzna: Cos z GF 8800?

 

Plyte glowna chcialbym dobra poniewaz w przyszlosci napewno najpierw zmienie procesor i karte graficzna niz sama plyte.

 

Co o tym sadzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sadzisz?

Nie... Kiepski pomysł. Widzę ciągnie cię w stronę Intela i nVidii...

 

Intel w tej cenie nie ma nic do zaproponowania. ASrock 780GXH to świetna płyta. Procesor na starcie dostajesz już trzyrdzeniowy, a jest szansa, że odblokujesz 4 rdzeń (jakaś połowa się odblokowuje, wystarczy w biosie zmienić opcję ACC na auto) i wtedy masz jakby Phenoma II X4 910. Więc upgrade proca odpada.

 

Karta jest po prostu rewelacyjna. Dostajesz tak naprawdę HD4870 w cenie HD4850, a przecież HD4870 to rywal GTX 260... Brać i nie narzekać po prostu... O GF 8800/9800 nawet nie ma co myśleć.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko ze tego Asrocka nie ma na allegro a raczej tylko przez allegro kupuje. Chyba ze masz jakis ciekawy link do innych zrodel.

 

ASROCK A780GM-LE AMD 780G mATX Takie cos jest na allegro, nadaje sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tylko ze tego Asrocka nie ma na allegro a raczej tylko przez allegro kupuje. Chyba ze masz jakis ciekawy link do innych zrodel.

 

ASROCK A780GM-LE AMD 780G mATX Takie cos jest na allegro, nadaje sie?

Wszystkie części są ze sklepu ESC. Zarejestruj się, to potrwa parę minut... a wszystko razem kupisz.

 

Nie, ta płyta jest słaba. Koniecznie musisz kupić tego A780GXH, bo tylko ta płyta z tych najtańszych ma wspomnianą funkcję ACC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie części są ze sklepu ESC. Zarejestruj się, to potrwa parę minut... a wszystko razem kupisz.

 

Nie, ta płyta jest słaba. Koniecznie musisz kupić tego A780GXH, bo tylko ta płyta z tych najtańszych ma wspomnianą funkcję ACC.

Hm, mam nadzieje ze taki sprzet troszke pociagnie, gry itp. Tylko teraz jeszcze sprawa wyglada tak, gdzie sprzedac moje podzespoly? W internetowym sklepie wpisujac fraze "skup sprzetu komputerowego" czy tez moze gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to albo ktos kupi albo nie kupi, nie mam pewnosci ;)

Jak chcesz mieć pewność, że kupi, przed wystawieniem przedmiotu porównaj ceny, żeby zaoferować taką atrakcyjną, a uwierz mi, ktoś kupi. Karta na pewno szybko pójdzie, dobra jest jak na AGP.

 

Sprzedawałem już dużo rzeczy na allegro i zazwyczaj nie było problemu ze sprzedażą. Intrygujący tytuł i dobry opis - to jest klucz do sukcesu :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzieki, poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników i zobacze co sie da zrobic :) Bo tak naprawde mam 1300zl w kieszeni ale chcialbym zostawic 100zl tak dla siebie. A jak by sie udalo ze sprzedaza to bylby lajcik i bym wtedy mial ok 1600zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć pewność, że kupi, przed wystawieniem przedmiotu porównaj ceny, żeby zaoferować taką atrakcyjną, a uwierz mi, ktoś kupi. Karta na pewno szybko pójdzie, dobra jest jak na AGP.

 

Sprzedawałem już dużo rzeczy na allegro i zazwyczaj nie było problemu ze sprzedażą. Intrygujący tytuł i dobry opis - to jest klucz do sukcesu :wink: .

Na 90% uzyskasz najlepszą cenę jak wystawisz od 1zł. Ludzie wtedy chętnie obserwują aukcję i masz więcej potencjalnych klientów, reklama za darmo. Wtedy uzyskujesz dobra cenę. Na jednej części stracisz trochę na innej trochę zyskasz w sumie powinieneś wyjść na dobry + w taki sposób w porównaniu z kup teraz.

 

ok, wielkie dzieki, poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników i zobacze co sie da zrobic :) Bo tak naprawde mam 1300zl w kieszeni ale chcialbym zostawic 100zl tak dla siebie. A jak by sie udalo ze sprzedaza to bylby lajcik i bym wtedy mial ok 1600zl.

1200 + 300 najlepszy wybór to co proponuje Gierek, ale zamienił bym dwie części. Mianowicie kartę graficzną na 4770 bo cichszy, chłodniejszy, energooszczędny, co zarazem mniej obciąża zasilacz dużo tańszy a jednocześnie niewiele mniej wydajny od 4850.

Tu oszczędzasz 100zł. Tą stówę dodał bym do zakupu selekcjonowanego 710@x4 za 599zł w bachcomp.pl Ma pewne 4 rdzenie i ma gwarancję taktowania na poziomie 3400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od złotówki wystawisz to sprzedasz. Luz. Ostatnio sprzedałem ładowarkę do samsunga starą. Myślałem, że dostanę złotówkę a dostałem 9,50 :D

No chyba, że nie masz konta z co najmniej 30 pozytywami bez negatywów. Jak nie masz to nie ryzykuj.

 

W sklepach po prostu dostaniesz za te części połowę ich wartości z allegro więc stracisz na 100%. W końcu oni też muszą coś zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ Kupił/Sprzedał

 

Pozytywne 65 / 1

Neutralne 0 / 0

Negatywne 0 / 0

 

Czyli nie jest zle :)

 

LOL. Godzine po wystawieniu sprzedalem wszystkie czesci. To czekam teraz na propozycje innych uzytkownikow :) Tak do 1500zł (karta graficzna, procesor, plyta glowna, ewentualnie pamiec ram. Chlodzenie do procesora posiadam ale nie wiem czy starczy

Edytowane przez ressiv5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill PK 2x2G 800 ~200zł

Na esc.pl kosztuja 210zł, nie lepiej dołozyc 20zl i ma sie OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper

[OCZ2RPR800C44GK] ? A moze jednak najlepsze wyjscie to dokupic 2gb goodram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na esc.pl kosztuja 210zł, nie lepiej dołozyc 20zl i ma sie OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper

[OCZ2RPR800C44GK] ? A moze jednak najlepsze wyjscie to dokupic 2gb goodram?

najtaniej (i bardzo możliwe że najlepiej) to dokupić goodramy ,do reaperów nie ma co dopłacać bo g.skille są lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to zostawie kingstony i dokupie goodramy. Tylko jak bedzie z chlodzeniem procesora? Posiadam wiatrak z radiatorem ale nie wiem czy uciagnie i czy bedzie pasowac pod AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci mam 2gb kingston 800mhz ddr2.

 

Radiator i wiatrak byly dodane wtedy gdy kupilem u siebie w miescie asrock am2nf-vsta wraz z prockiem amd athlon 2x 64 4000+ i nie mam jak sprawdzic jaki to model.

Edytowane przez ressiv5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...