Skocz do zawartości
BuMeL

Zepsuł Ci Się Seagate ? Wyślij Do Producenta W 10 Minut !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam uszkodzony hdd samsung F3 500GB HD502HJ. Usterka kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej. Dysk zakupiony w grudniu 2010, na stronie seagate sprawdziłem po numerze seryjnym, że gwarancja jest do grudnia 2013. Mój problem polega na tym, że nie mam żadnego dowodu zakupu ani karty gwarancyjnej.

Czy przyjmą mi dysk do darmowej naprawy gwarancyjnej bez tych dokumentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo od grudnia 2011 seagate przejął obsługę gwarancyjną dysków od samsunga. Nie wiedzieliście o tym?

Tu macie link: http://telmark.waw.pl/index.php?id=9

Proszę o odpowiedź do postu nr 361.

A przynajmniej powiedzcie, czy do dysków seagate trzeba dołączać dowód zakupu lub gwarancję.

BuMel - dziękuję, czytałem ale przeoczyłem, bo szukałem infa o samsungu.

Edytowane przez werysoft
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogólnie super temat bardzo pomocny, ale chciałbym zasięgnąć rady.

Posiadam od 2 lat przenośny dysk SAMSUNG 500 GB USB(http://www.dyski.samsung.ohoh.pl/?p=samsung-hxmu050da) i niestety traf chciał, że po podłączeniu do obojętnie jakiego sprzętu nie wykrywa go i nigdzie w systemie nie ma o nim znaku. Po podłączeniu świeci się dioda ale dysk wydaje przez chwilę dziwne pikanie ( nie wiem czy to było przedtem).

parę pytań:

 

1. jest szansa, że na tym dysku coś się uchowało i da się go uratować?

2. jeśli nie, to czy wysyłając go do serwisu, mogę spróbować o darmowe odzyskiwanie danych (jeśli odmówią to trudno ale czy w tym przypadku warto pytać?)

3. jeśli w/w odpowiedzi na nie, to kupiłem ten dysk w Vobisie to lepiej oddać im i niech się martwią, czy wysłać do zachodnich wyjadaczy i mieć wszystko pod kontrolą:)

 

Dzięki za pomoc i sorry jeśli to off-topic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma na dysku plomb to możesz go spróbować delikatnie rozebrać, bez użycia metalowych narzędzi i podpiąć pod SATA, wyeliminujesz wątpliwości czy to dysk czy kontroler padł. Zapomnij o darmowym odzyskiwaniu na niego. Jak masz możliwość wysyłaj do producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja natomiast jestem nieszczęśliwym posiadaczem Barracudy 7200.10 ;(

 

A mój problem wygląda tak, że dysk mój po rozpoczęciu pracy po jakimś czasie się wiesza... i coś w nim stuka, czy tam przeskakuje... wszystkie dane na dysku są, tylko po prostu nie mogę ich odczytać, znaczy mogę odczytać ale tylko do momentu, aż dysk złapie zwieche .'/

 

Byłem na stronie producenta... i zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją podaną tutaj na forum. Dostałem numer RMA oraz wiem ,że gwarancję na dysk mam do września 2012, wiec trzeba było by już zacząć działać...

 

Mam tylko jedną niewiadomą!!

Co się stanie po wysłaniu dysku?

Czy dadzą mi po prostu nowy dysk, czy naprawią ten który mam?

Czy stracę dane zapisane na mojej Barracudzie? Czy jednak nie?

 

Polski serwis Seagate to są jakieś ułomy... nic nie wiedzą oprócz tego, że przyjmują dyski i wysyłają je do Holandii...

Proszę o pomoc !!

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Polski Serwis" nie istnieje. Dostaniesz nowy dysk albo inny, przywrócony do obrotu (nikt nie wie co robią z dyskami, Seagate się nie przyznaje). O danych zapomnij.

 

to w nawet w ramach gwarancji, nie da rady bym odzyskal dane?

cos ktos tu pisal o DATA RECOVERY w ramach gwarancji :(

 

PROSZE POWIEDZ ŻE JESZCZE NIC STRACONEGO :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ HELP ME KTOŚ!!

 

I JESZCZE raz gwoli wyjaśnienia.... ja nie utraciłem danych!! ja mam chyba raczej problem z głowica czy tam igła ( jak zwał tak zwał ) bo dane normalnie na dysku są i można je odczytać!! oczywiście do czasu aż igła nie zacznie szwankować ;(

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem już, zapomnij o odzyskaniu danych w SG bo poprawka tyczyła się tylko dysków 7200.11 z błędem firmware, było to omawiane w temacie. Czytać się nie chce to i niedługo negów zarobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ HELP ME KTOŚ!!

 

I JESZCZE raz gwoli wyjaśnienia.... ja nie utraciłem danych!! ja mam chyba raczej problem z głowica czy tam igła ( jak zwał tak zwał ) bo dane normalnie na dysku są i można je odczytać!! oczywiście do czasu aż igła nie zacznie szwankować ;(

 

Spróbuj spod slaxa skopiować dane. Mi kiedyś w podobnym przypadku właśnie nim udało się przekopiować dane (tylko pod tym systemem dysk się nie zacinał, ale za to pochrzaniły się polskie znaki w nazwach plików oraz długie ścieżki dostępu bo ten system ma trochę niedorobioną obsługę NTFSa ale może właśnie dzięki temu dysk się nie zacinał ;)). Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie być moze głupie pytanie, natomiast bardzo mnie to meczy.

mam zamiar wysłac jutro swój dysk na gwarancje. wydrukowałem ta etykiete na paczke i teraz tak. jak pojde z tym na poczte to od razu pojdzie jako paczka, czy musze dodatkowy blankiet wypełniać ?

adres który jest podany to siedziba firmy kurierskiej UPS. Skad bedą wiedzieli co jest w paczce i co mają z nią zrobić ?

do czego jest ten numer RMA który jest wydrukowany na kartce ?

z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, wysłałem na poczcie paczkę z tyłu nakleiłem tą naklejkę od seagate z RMA i adresem

A z drugiej strony naklejke od poczty? Czy UPS będzie wiedzieć co w tej paczce jest?

RMA jest napisane. Wysłałem paczkę 2tyg temu Na poczcie pisze, że paczka doszła. A stan zwrotu sprawdzam i pisze, że nie otrzymali paczki ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wiadomość od seagate. Możecie mi powiedzieć co to znaczy

 

1. Total Requested Quantity : 1

2. Total Clean Received Quantity : 1

3. Total Expected Not Received Qty : 0

4. Total Discrepant Quantity : 0

5. Total Return Unrepaired Quantity : 0

6. Total OOW Charges : 0.00

 

 

Dear Sir or Madam,

 

Your RMA (Return Material Authorization) Number is 1005226675.

Your Order Reference Number is 1005226675.

 

This document details the RMA as received. If there are any differences from the Order Acknowledgment, please amend your records accordingly.

 

If your Return Acknowledgment Line 5 shows the Total Return Unrepaired Quantity (RUR) greater than 0, then we have determined that your RMA includes products that are not covered by Seagate's warranty and Seagate has no obligation to replace these products. Your warranty claim for these products has therefore been rejected as invalid.

 

For a full list of all conditions not covered by warranty, please reference warranty statement supplied with the product and also reference our Seagate Return Policy on our website at www.Seagate.com. Please also reference the Seagate Warranty Void Checklist on our website under Warranty Support and Returns Assistance as a visual aid for items that Seagate will not accept as a justified warranty claim.

 

Please be advised that you must pay all applicable duties and customs charges for shipments to and from Seagate. You may also be required to pay freight costs associated with returning the product(s) to you.

 

If no arrangements have been made 30 days after this notice, you will automatically release ownership of the drives to Seagate [not applicable to AMER (US, Canada and Brazil)]

 

 

** ** ** ** ALWAYS REFERENCE RMA NUMBER ** ** ** ** when inquiring about or sending in your order.

 

 

AMER (US, Canada and Brazil), ASIA PACIFIC

 

Please go to http://www.seagate.com/www/en-us/about/contact_us if you have questions about your order.

 

 

EMEA :EUROPE, MIDDLE EAST, AFRICA

 

Email : euro.customer.support@seagate.com

 

Should you have any questions please contact us with a subject line "Return Unrepaired Inquiry". You can arrange pickup of the drive/s at the following address, please have the courier reference your RMA number and number of units to be picked up.

 

 

SEAGATE TECHNOLOGY, INT 'L

Koolhovenlaan 1

Schiphol-Rijk 1119 NB

Netherlands

 

 

Best Regards,

Seagate Technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam rozumieć ze ten dysk co dostane to jest w ramach gwarancji i nie muszę go wysyłać jak mi naprawiać stary do Wawy a oni wyślą moj naprawiony? "

 

Eeee, napisz to jeszcze raz po ludzku bo nie mogę rozkminić o co chodzi ;-)

Edytowane przez Night_Bird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy dysk który dostane jest np. na 30 dni a potem odsyłam do nich a oni wysyłają mi mój naprawiony dysk.Czy jak dostane ten dysk od nich to jest mój na własność.

Edytowane przez zenti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest na 14 dni, później Seagate wskazuje Ci komu najbliżej musisz go oddać jako dysk zastępczy, w tym czasie Twój powinien już wrócić do domu. Tamta osoba ma go kolejne 14 dni i przekazuje dalej. W ten sposób Seagate rozwiązał problem braku dysku na czas pobytu uszkodzonego w serwisie.

 

Boże, gdzie selekcja naturalna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest na 14 dni, później Seagate wskazuje Ci komu najbliżej musisz go oddać jako dysk zastępczy, w tym czasie Twój powinien już wrócić do domu. Tamta osoba ma go kolejne 14 dni i przekazuje dalej. W ten sposób Seagate rozwiązał problem braku dysku na czas pobytu uszkodzonego w serwisie.

 

Boże, gdzie selekcja naturalna ??

 

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę".

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...