Skocz do zawartości
BuMeL

Zepsuł Ci Się Seagate ? Wyślij Do Producenta W 10 Minut !

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawcie chłopaka w spokoju, nie wiedzieć dlaczego po nim tak jedziecie... Odzyskiwanie danych u Seagate'a jest płatne, ale obiecywali oni(tak gdzieś czytałem nie pamiętam gdzie) że dane z uszkodzonych dysków które miały wadliwy firmware miało być robione bezpłatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okzo, tutorial opisuje procedurę wysłania dysku do serwisu producenta a nie darmowe odzyskiwanie danych. Do Recovery wysłałem na razie jeden dysk i czekam na rezultaty. Analfabeta nie czyta i na forum siedzi ? Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okzo, tutorial opisuje procedurę wysłania dysku do serwisu producenta a nie darmowe odzyskiwanie danych. Do Recovery wysłałem na razie jeden dysk i czekam na rezultaty. Analfabeta nie czyta i na forum siedzi ?

Nie jestem elektronikiem ale wydaje mi się, że dysku, który nie identyfikuje się w Biosie albo zawiesza start płyty głównej, nie da się sflashować bez programatora, po drugie, jeśli seagate robi recovery ze swoich dysków w ramach gwarancji i za darmo, do tego pokrywa koszta wysyłki to warto z tej opcji skorzystać.

Kolego już w końcu jakoś wybierz coś jedno!

 

A jeżeli nie rozumiesz jak naprawić dysku to mogę tobie podać jak można odzyskać dane nawet nie naprawiając go :) a ty tu opowiadasz bajeczki o programatorach -> http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1328727.html zaznaczone moderatorem na czerwono odnieś tak samo w swój adres, bo w tym przypadku jest 100% trafne ! .

Edytowane przez okzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś możliwość, żeby firma odzyskała dane, które są zawarte na tym dysku, który wysyłam?

 

Seagate udostępnia taką opcję, ale nie wiem czy odpłatnie czy w ramach gwarancji ..... jak do tego dojdę to napiszę.

 

Widać, że prośba o przeczytanie całego tematu jednym okiem wleciała a drugim wyleciała. TO NIE JEST TEMAT O NAPRAWIE DYSKU W WARUNKACH DOMOWYCH i również o tym tutaj nie rozmawiamy. Temat jest o wysyłce niedziałającego dysku na SERWIS GWARANCYJNY a że ktoś spytał o możliwość odzyskania danych w ramach gwarancji to zrobiłem eksperyment i wysłałem jedną sztukę.

 

Dotarło wreszcie do Ciebie ?

 

 

A oto mail, jaki dzisiaj dostałem :

 

Dear Sir,

 

 

 

Our laboratory completed the evaluateuation of your drive and confirmed that the problem had been caused by a firmware issue. Therefore, data recovery will be free of charge. Our technicians will restore access to the drive, upgrade the firmware and send you the drive back. Data have been completely recovered and tested successfully.

 

You should receive the disk this week or early next week. The lab will keep a copy of your data as well for 30 days in case there is a problem after you received the disk.

 

 

 

 

Regards,

 

 

Thierry Zoungrana

 

Case Manager

 

 

i365 logo

 

T +33 (0)1 55 27 35 18

 

thierry.zoungrana@i365.com

www.i365.com

 

 

Czyli naprawa dysku 7200.11 w ramach gwarancji z Data Recovery utraconych przez wadliwy FIRMWARE w ramach gwarancji, za darmo, bez kosztów i bez zbędnej fatygi ze strony klienta (to ostatnie chyba najważniejsze).

 

Procedurę zgłoszenia opiszę na dniach. Dziękuję wszystkim, którzy stali przez cały czas po mojej stronie i gratuluję każdemu wrogowi wytrwałości w dążeniu do obalenia tematu.

 

Przykro mi również, jeśli popsułem komuś interesy.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi również, jeśli popsułem komuś interesy.

Jeżeli to zarzucasz mnie, to strzeliłeś nie w ta strona "NEMOKAMAI" to oznacza "free of charge" :) o n.p za to ja mogę gwarantować sam, ty nawet po padaniu tego maila nie powiesz ze, ludzie jeżeli przyjdzie się zapłacić coś to wyszliście mnie rachunek ja opłacę ;) . rozumiesz teraz !

Edytowane przez okzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że taka możliwość istnieje tylko w przypadku podanych błędów czuli 0.lba i 000000CC i to też będzie ujęte w instrukcji.

 

Nic Tobie nie zarzucam a swoją wypowiedź skierowałem bezosobowo. Co do Twoich wypowiedzi na innych forach to czytałem również te obraźliwe w stronę Polaków czy indywidualnych użytkowników więc nie masz się czym chwalić wklejając tutaj odnośniki.

 

Zdaję sobie też sprawę z kontrowersyjności tego tematu, jednak nikt chyba jeszcze w Polsce czegoś takiego nie opublikował, więc rozumiem wszystkie ataki, które pojawiły się przez cały czas trwania dyskusji.

 

Zarzucacie mi oszustwo, niewiedzę i brak doświadczenia z dyskami twardymi. Może i macie rację, ale zwróćcie również uwagę, że nie piszę tego dla użytkowników zaawansowanych tylko przeciętnego klienta, który kupił dysk z nadzieją i gorzko zapłakał parę dni później a na komputerach zna się tyle, że się go włącza i jest "listek na pulpicie".

 

Podsumowując, jestem tak samo zielony, jak użytkownicy, dla których ten Tutorial powstał i wcale nie uważam się za mądrzejszego od innych ale jeśli mam możliwość pomóc komuś, to z tej możliwości korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem wcześniej, wysłałem dysk do naprawy. Pocztą Polską oaczka priorytetowa polecona, zapakowany w własnoręcznie wykonane pudełko (+ wcześniej zapakowany w plastikowy blister) dnia 1 czerwca, dziś 5 czerwca została przyjęta do serwisu Seagate (potwierdzone e-mailem).

 

 

Czyli teraz pozostaje czekać, a pewne jest to że naprawią/wymienią? Czy mogą coś zasugerować i anulować wymianę (dysk nie był uszkodzony fizycznie). I ewentualnie, kiedy mogę się spodziewać wysyłki dysku w moją stronę ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawią/wymienią. Szczerze powiedziawszy zastanawiam się czy nie zrobić eksperymentu i nie wysłać nieużywanego dysku czy przyjmą :P nie zdarzyło mi się odrzucenie reklamacji nawet po żonglerce elektroniką między dyskami. 3-7 dni dostaniesz maila informującego o przesyłce zwrotnej, jak dobrze pójdzie w piątek będziesz miał dysk.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Często wysyłają nowy dysk, w zależności od usterki. A i te "regenerowane szroty" padają tak często jak 7200.12 czyli zależnie od przypadku. Dwie regenerowane sztuki miałem jak na razie z czego jeden 640Gb i zdechł po tygodniu od naprawy a drugi 500Gb się spalił "po burzy" :] Obudwa 7200.11

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś (15.06) otrzymałem dysk, co mnie zdziwiło .... nowy :)

 

Wielkie dzięki za tutorial @BuMeL. Gdyby nie Ty, to musiałbym skosztować się na zakup nowego ^^

 

E:

(Tak na marginesie)

Dysk który wysłałem, a ten który otrzymałem wydawał się "mniejszy". Sprawdziłem i wyszło że wysłany model ST3320620AS 7200.10 został wymieniony na ST3320613AS 7200.11 (oba o identycznej pojemności).

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o pomoc, mianowicie wypelnilem ten formularz uzywajac PS3 (bez dysku nie ma kompa, wiadomo) i mimo ze wybralem polski punkt przyjec to wyslal sie norweski...... Zamowienia zmienic nie moge, drugiego zrobic tez nie. Co radzicie? Mysle nad wyslaniem do polskiego punktu ale martwie sie ze moga nie przyjac.... Jesli mialbym wyslac na polski, to na zdjeciu etykiety w tutorialu jest zamazany nr zamowienia czy cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamazany jest tylko numer RMA. Zgłoś jeszcze raz dysk do polskiego punktu a tamto zignoruj, po jakimś czasie powinno się przedawnić. Producent na pewno nie będzie przysyłał maili z ponagleniem "Gdzie dysk gdzie dysk ... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej będzie napisać maila do Customer Service z opisem, że mylnie zaznaczyłeś lokalizację punktu, dodaj do maila fotkę dysku, który chcesz wysyłać (musi być widoczny numer seryjny) - od ręki anulują RMA i będziesz mógł zgłosić nowe bez czekania tych 30 dni.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie jak u Seagate'a. Collection Point to to samo miejsce w W-wie. Wymieniałem 3 dyski WD, zawsze przychodziły w ciągu max 2 tygodni. Przesyłkę zwrotną wysyłają DHL-em. Ogólnie: zgłaszasz RMA na stronie WD, wysyłasz dysk do punktu w W-wie (najlepiej kurierem), czekasz max 14 dni i masz dysk spowrotem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli naprawa dysku 7200.11 w ramach gwarancji z Data Recovery utraconych przez wadliwy FIRMWARE w ramach gwarancji, za darmo, bez kosztów i bez zbędnej fatygi ze strony klienta (to ostatnie chyba najważniejsze).

 

Procedurę zgłoszenia opiszę na dniach. Dziękuję wszystkim, którzy stali przez cały czas po mojej stronie i gratuluję każdemu wrogowi wytrwałości w dążeniu do obalenia tematu.

planujesz jeszcze opis procedury zgłoszenia? padł mi sigej 2.5 ES - obiawy pasują do wadliwego firmware i jakby się udało odzyckać dane to byo by fajnie. Napisałem maila do recovery ale jakoś mnie olali. Na samej stronie nie znalazłem żadnej informacji o darmowym odzyskiwaniu danych, a chciałbym mieć na co się powołać.

Także jakieś wskazówki byłyby mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie ze Seagate 7200.11 500gb z jednym realkokowanym czy jak to sie tam pisze :huh: sektorem nadaje się na gware??

 

A i do tego słychać z niego wk***e tykanie jakby z zegara na ścianie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 500 z 1 - olalem bo prog jest do 36 , dziala poprawnie.

No wlasnie 1 bad to jeszcze ujdzie, ale to tykanie mnie denerwuje :angry: na razie dysk leży sobie w szafce a używam to co w sigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Ktoś z tematu miał może do czynienie jak wygląda wymiana dysków u WD? W moim raptorze w ogóle nie kręci się silnik

Na stronie WD zgłaszasz jako End User Customer a adres wysyłki jak niżej:

 

Customers in Poland, Estonia, Latvia and Lithuania

Western Digital Service Center

Universal Express Sp. z o.o.

Szyszkowa Street 35-37

02-285 Warsaw

Poland

 

EOT

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...