Skocz do zawartości
smiglo83

Thermalright Ultima 90i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały problem z wybarem chłodz3enia do świeżo zakupionego proca E6750. Narazie jadę na boxie i def V robi spokojnie 3200 Mhz tylko temperatury trochę wysokie zaczeły sie robić. Czytałem że ten cooler ( Ultima 90i ) jest wystarczający do tego procesora, tylko teraz pytanie gdzie dostanę go w rozsądnej cenie? Jest w naprawdę niewielu sklepach, a ceny jakie sobie za niego sklepy życzą przechodzą ludzkie pojęcie. Ma ktoś z was namiary na ten cooler we względnie niskiej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poniżej 100-ówki kupisz też Xigmateka właśnie niedawno go włożyłem do jednego kompa, tak na próbę i całkiem nieźle się spisuje. Rurki cieplne dotykają bezpośrednio do procka więc transport temperatury jest szybszy, wentylatorek pracuje kulturalnie. W dodatku chłodzi chipsety i inne bzdety ;)

Kołki montażowe są trochę kłopotliwe ale docisk mają solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Xigmatek HDT-D1264 bedzie dobry?? Bo wcześniej miałem tylko wieże np. Thermalrighta Ultra 120A. Pomijając jego wydajność, która była rewelacyjna to ten cooler pomagał mi zachować obieg powietrza w obudowie. Ten Xigmatek ustawiony jest troche inaczej więc pewnie bedzie zaburzał, bo mam jedną 120 wciagającą z przodu i drugą wyciągającą z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Ultra 120 jest wydajniejszy, ale cena jest duuuuużo wyższa. W tym kompie o którym wspomniałem zamontowałem dwa wentylatory 120 z przodu i z tyłu obudowy, finy radiatora Xigmateka ustawiłem poziomo, tuż nad nim pracuje wentyl zasilacza. Wszystko pracowało ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz najważniejsze pytanie. Czy jak znajdę Ultimę 90i do 100 zł to bedzie ona bardziej opłacalnym produktem niz ten Xigmatek?? Zaznaczam że wentyl 120 mm juz mam więc tu nie dochodzą dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak znajdziesz poniżej 100 zł to zdecydowanie warto. Chłodziłem tym coolerem dużo proców z niesłyszalnym wentylatorem 800 RPM, m.in. Q6600 @ 3.2 GHz 1.4 V. Bez problemu sobie radził.

 

Tylko upewnij się że z tyłu płyty głównej nie masz jakichś bardzo wystających elementów, czasami się trafiają. Wtedy mogą być problemy z backplate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie na placu boju zostaje Pentagram Alpaya i ten Xigmatek o którym wcześniej rozmawialiśmy. Więc pytanie do użytkowników oby coolerów. Który sprawi się lepiej ciszej i wydajniej na moim procku?? Dodam że planuje zapodać napięcie ok 1,45V żeby sprawdzić ile mój nowy nabytek potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK i chyba na niego się zdecyduje. Teraz zostaje dobra pasta. Xigmateka kupuje w www.cooling.pl możecie mi polecic jakąś dobrą pastę?? Tylko nie CLP bo mam z nią bardzo dużo nieprzyjemnych przeżyć. Coś do 20 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mam pytanie odnośnie tego Xigmateka HDT-D1264 o którym wcześniej rozmawialiśmy. Mianowicie zakuiłem go, założyłem zacząłem OC(po to był kupowany) i muka. Jak włączam komputer to mam oznaki takie jakby pamięć na karcie greaficznej była uszkodzona. a Teraz najciekawsze. Po założeniu tego Xigmateka mój Asus Commando wygiął sie prawie w U. Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu tego Xigmateka mój Asus Commando wygiął sie prawie w U. Czy to normalne?

Spróbuj trochę odgiąć blaszki z kołkami mocującymi w kierunku płyty, można też zmienić mocowanie na takie z backplatem, śrubami i sprężynami. Płytę potrafią wygiąć też boxowe coolery, a w tym Xigmateku docisk jest naprawdę solidny. Co do OC to popytaj w dziale o OC, mi wygląda że pamięci albo grafika się nie wyrabia (o ile kręcisz je równocześnie z prockiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...