Skocz do zawartości
pioter66

Komp Do 2500-3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak kusi mnie NVidia...Przekonująco przekonajcie mnie do Radeona :)

Mnie też bardzo kusiła nvidia, i też chciałem żeby mnie przekonali.

Zrobili to doskonale :D

 

Przede wszystkim HD4850 DDR5 512 to troszkę słabsza wersja 4870, po o/c masz lepszą wydajność.

Porównując HD4870 do GTX260 można stwierdzić, że GTX260 jest w niewielkim stopniu lepszy niż Radek.

 

Dlatego też po O/C HD4850 DDR 512 wydajność jest prawie równa co GTX260 na tym samym taktowaniu.

Większej ilości pamięci nie potrzebujesz, jeśli nie masz wysokich rozdzielczości.

Zaoszczędzasz ok. 200 zł, które możesz wydać na mocniejszy procesor lub cokolwiek tylko chcesz.

 

Zbliżają się premiery nowych kart - ceny na pewno pójdą w dół. Jeśli będziesz myślał nad kupnem nowego monitora, to wtedy

bez żadnego problemu sprzedasz Radeona i kupisz nowszą kartę, a ta jest w sam raz.

 

Podsumowując, karty, nad którymi tak się zastanawiasz wydajnościowo są prawie takie same (te same taktowanie) a cena jednego z nich jest większa (o 200 zł).

W tym przypadku liczy się opłacalność.

 

Wydajność obu kart nie jest zauważalna w porównaniach. Bierz Radeona. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tu dac jakies piwko, plusa etc ? ;P Kolega up zasluguje na wielkiego plusa. Malo tego ze sam pomyslal to jeszcze zapamietal i uswiadomil innych ^^ Gratz

 

Premiera bedzie mysle ze na jesieni, beda to karty z obsluga directa 11. Wiec jezeli dzis kto nie gra w rozdzielczosci wiekszej niz takie 1600x1200(to juz max dla 512 wydaje mi sie) to nie ma sensu brac nic lepszego. Te 200zl warto dolozyc do proca, ktory nie bedzie nam dlawil kolejnych kart i zapewni wyzsza kulture i szybkosc pracy na dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co do obudowy: Komp będzie stał we wnęce z drewna (typowe biurko pod kompa, z tyłu jest ściana), czy ma to wpływ na chłodzenie?

Ja mam taką samą sytuację ;)

 

Może zacytuję:

 

Polecam CM Elite 331 za 149 zł + 2xTacens PRO 120mm za 40zł/szt. Oczywiście z przodu wentylator zasysający powietrze, a z tyłu zbierający ciepło z obudowy.

 

A i oczywiście druga część posta Twojego, mianowicie odpowiedź na pytanie:

 

Nie ma wpływu, jeśli masz ustawione wentylatory w obudowie tak jak przedstawił to Gi3r3k.

Lepiej też zrobić troszkę więcej miejsca z tyłu (czyli nie wkładać do końca wnęki) - żeby to ciepłe powietrze mogło gdzieś uciekać zza komputera ;)

Edytowane przez Endurance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Ja myślałem nad Antec 300. Jest trochę droższa (ponad 100zł w ESC :cry: , ale ma wiatraczki i co najważniejsze cholernie mi się podoba. Co wybrać Anteca czy CM Elite 331 za 149 zł + 2xTacens PRO 120mm. Lub coś jeszcze innego ? Zależy mi przede wszystkim na chłodzeniu i ładnym wyglądzie przedniej ścianki.

PS. Od ściany do kompa jakieś~10 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem. Nie wiem co o niej myśleć. Z wyglądu dużo bardziej podoba mi się Antec 300.

EDIT

Mam pytanie co do procesora: Z jakimi taktowaniami może on pracować po podkręceniu ? I czy napewno 4-rdzeniowiec jest dobry do grania? Mam coraz większe wątpliwości. Na wielu innych forach poleca się C2D albo X3 jako lepsze do grania.

Edytowane przez pioter66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem. Nie wiem co o niej myśleć. Z wyglądu dużo bardziej podoba mi się Antec 300.

EDIT

Mam pytanie co do procesora: Z jakimi taktowaniami może on pracować po podkręceniu ? I czy napewno 4-rdzeniowiec jest dobry do grania? Mam coraz większe wątpliwości. Na wielu innych forach poleca się C2D albo X3 jako lepsze do grania.

Bo C2D i X3 są lepsze do grania. Ale takie procesory kupuje się "na tą chwilę". Tzn, że gry, aktualnie w sprzedaży są bardzo wydajne na tym sprzęcie etc. Jednak patrząc w przyszłość, nie każda gra będzie tak ślicznie chodzić. A to dlatego, że teraz coraz więcej wydawców produkuje gry z myślą o czterordzeniowych procesorach.

 

Popatrz na takie GTA IV. Wydajność w C2D czy Quadzie już jest taka sama, a nawet jeśli jakiś C2D jest lepszy, to ta różnica nie jest zauważalna.

Inaczej, jeśli chodzi o starsze gry, przystosowane bardziej do C2D.

 

 

Quad to przyszłościowy układ, który będzie radził sobie ze wszystkim, począwszy od windowsa, przez programy graficzne i na grach kończąc.

Nie warto w tej chwili kupować C2D, ponieważ za rok lub dwa ten sprzęt zmienisz.

(Oczywiście chodzi o osoby, które chcą sprzęt kupić, by im starczyło "na dłuższy czas")

 

Na innych forach ludzie różne rzeczy piszą, np. że PII 955 jest o NIEBO lepszy od Q9550 i w ogóle. Prawda jest inna.

Wystarczy samemu spojrzeć na testy, popytać ludzi, którzy taki sprzęt mają.

 

O Viście też każdy pisał, że to najgorszy system, że w ogóle żenada, to i tamto.

Jakoś większość użytkowników Visty jest zadowolonych. Samemu sprawdź, potem oceniaj.

Edytowane przez Endurance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kusi mnie NVidia...Przekonująco przekonajcie mnie do Radeona :)

Jednak teraz nie wiem, czy jakiekolwiek karty nV się opłacają w porównaniu do ATI? Chyba tylko dwurdzeniowa 295, ale to najwyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta byłaby najlepsza na O/C pod quada ? Do ilu dobiję na tej płytce z zestawu ?

PS. Jeśli 100-200 zł znacząco podniesie wydajność to no problem.

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gainwa....84.338113.html - dobra ta karta ?

Edytowane przez pioter66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem testy, które mówią, że do quada trzeba lepszej płyty pod O/C

 

albo agito ma tak zrabaną wyszukiwarkę, albo tam nie można znaleźć połowy zestawu :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1099 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHz CL4 PK - 230 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 GS - 699 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

Monitor : Samsung 2333SW - 799 zł

 

Cena: 3919 zł (ceny z ESC.pl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 23 cale ? Pierwszy raz ktoś mi taki poleca.

Jak dużo da ta karta jeśli chodzi o wydajność ? Może ktoś mi poleci jeszcze jakiegoś gryzonia ?

 

A te pamiątki już dostępne ? Bodajże 210 zł kosztowały jakiś tydzień temu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 23 cale ? Pierwszy raz ktoś mi taki poleca.

Jak więcej kasy, to i monitor lepszy :wink: . Oczywiście można zrobić inaczej: brać mniejszy i tańszy z rozdzielczością 1680x1050 (choćby ten LG, którego poleciłem wcześniej) i HD4850 DDR5 512MB. Ale to jeśli nie zamierzasz (teraz lub w przyszłości) oglądać filmów HD na tym monitorze.

 

Jak dużo da ta karta jeśli chodzi o wydajność ? Może ktoś mi poleci jeszcze jakiegoś gryzonia ?

Cóż, GTX 260 jest minimalnie wydajniejszy HD4870 1GB. Opcje masz jak wyżej.

 

Co do myszki - są dwie opcje: Razer Krait lub ewentualnie drożej Razer Diamondback 3G. W sensie tanio, a dobrze.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD co prawda może się przydać, ale jak dla mnie - nie teraz. Na razie to ja od filmów mam TV. Którą kartę wybrać ? Pewnie po nowym roku i tak będę zmieniał kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...