Skocz do zawartości
pioter66

Komp Do 2500-3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mój brat złożył http://kdo.pl/sc/7sgv7mivw7n8,zestaw-by-brachol zestawik. Co o nim sądzicie ?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Błagam, wybijcie mu to z głowy !
Edytowane przez pioter66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Stachuuu

Jaka płyta główna + zasilacz może wg ciebie być (z tego sklepu )

@andrew777

nie dałem tam karakorum, ponieważ nie ma go w tym sklepie

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje z kdo.pl to proszę pisać. Na razie jestem na etapie porównywania ESC z innymi sklepami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Intel Core 2 Q9550 Quad Core, 2.83GHz, 1333FSB, 12MB cache, LGA775, 45nm, BOX - 1070zł

MSI GF GTX 275 TF OC, 896MB DDR3 (448bit), PCI-E, HDMI/2xDualDVI, D-Sub, retail  - 1018 zł ( czy ten radeon? )

ASUS P5B PREMIUM, P965/ICH8R, DualDDR2-800, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX -242 zł

Corsair 2x2GB 800MHZ DDR2 non-ECC CL5 DIMM (może jednak g.skille) - ~ 200 zł

 Dysk Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, Serial ATA/300, 16MB cache - 207 zł

Antec EarthWatts 500W - 349 zł

Antec Gamer Three Hundred (bez zasilacza) - 260

Razer DeathAdder - 149 zł

Samsung 2333SW (5ms, DVI, FullHD) - 799 zł

Razem: 4289

+ Karakorum + AS 5

Edytowane przez pioter66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnym czasopiśmie przeczytałem, że radeon owszem, jest dobrą kartą, ale GTX 275 jest wydajniejszy.

PS. Reszta zestawu dobra ?

Pewnie w CD Action...?

 

W czasopismach testują zaledwie parę gier + smarki i na tym opierają werdykt. A problem w tym, że jedne gry działają lepiej na nVidii, inne na ATi i ciężko wskazać zwycięzcę.

 

To napisałem w innym temacie:

 

Wydajność podobna i lepsze procentowo OC.

 

DX10.1 też nie pozostaje bez znaczenia - w końcu DX11 uwzględnia DX10.1... Polecam przeczytanie tego artykułu:

 

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=526

 

Zwróć uwagę przede wszystkim na HAWX - bo reszta gier albo miała DX10.1 później, albo była optymalizowana pod karty ATi.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na testach duży wzrost wydajności względem GTX przy Full HD i wysokim antyaliasingu. Skoro kupuję monitor Full HD, to chyba zdecyduję się na Radeona. Tylko teraz pytanie : która wersja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobrze, że jest spór o to, które części są wydajniejsze, ale przydało by się więcej testów konkretów i dowodów.

W mojej ocenie 710 x3@x4 jest najbardziej opłacalny cena/wydajność na całym rynku i pytający ma dość kasy na ten procesor nawet na selekta z gwarancją @x4.

Procesor też spełni jego wszystkie wymagania przez następne dwa lata zanim pojawi się jakikolwiek sens zmiany karty na taka z obsługą dx11.

Popatrzmy na wyniki procesorów intela w porównywalnej cenie (zakładam, że nie jest selekcjonowany):

E7400 - 450zł (oszczędzamy 20 pln w porównaniu do 710 x3)

Q8200 - 605zł (dopłacamy 6zł w porównaniu do selekcjonowanego 710 @x4 dostępnego w bachcomp.pl)

No i testy (patrz na wyniki w grach bo resztę i tak oba proce zrobią dobrze):

e7200 vs 710 x3

e7500 vs 710 x3

Q8200 vs 710 @x4

Trzeci test na korzyść quada, ale OC ma lepsze phenom:

Q8200 @2,66GHz vs 710 @x4 @3,2GHz

Czy inwestycja w Q9400? Jest to ciekawa opcja zależnie od ceny. Tu jednak nie można go porównywać z procesorami za 470zł bo kosztuje prawie drugie tyle.

 

W tych cenach (ok 2500-3000 z systemem, klawiaturą, myszką i obudową) wybrał bym AMD 710 @x4 a quada dopiero od Q9550 gdzie przewaga intela jest zarówno w standardowych ustawieniach jak i po OC.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew.. Rozmawialem przed chwila z typem, ktory powiedzial mi ze na asrocku A780GXH nie ma szans na odblokowanie czwartego rdzenia w tym x3@x4.. Uzasadnil to mowiac cos na temat ze ta plyta nie jest z chipsetem 790 na mostku 750?? Czy to prawda? :o Jestem zaskoczony.. Ostatnia decyzja: 720be czy 710 SELEKT z bachcomp? :P Kupowal tam ktos wogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli odblokuje bezproblemowo czwarty rdzen? :]

Tak

Andrew.. Ale ta infarmacje mam od samego sprzedawcy z bachcomp :( juz sam nie wiem

W błąd ciebie ten sprzedawca wprowadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...