Skocz do zawartości
pioter66

Komp Do 2500-3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

To hit majonez.. Ale jak sie okaze ze nie da sie rdzenia odblokowac... :> No iwec tak: asrock 780GXH, phenom x3 710 Selekt, gtx260 GS, coolermaster 330 Elite, Karakorum 120, Pentagram silent force 460W (pimo wszystko i tak tego pentka kupie :P) Tylko jeszcze 1 sprawa xD Ten bachcomp to zaufany sklep?? Mozna bez obaw tam kupowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew.. Rozmawialem przed chwila z typem, ktory powiedzial mi ze na asrocku A780GXH nie ma szans na odblokowanie czwartego rdzenia w tym x3@x4.. Uzasadnil to mowiac cos na temat ze ta plyta nie jest z chipsetem 790 na mostku 750?? Czy to prawda? :o Jestem zaskoczony.. Ostatnia decyzja: 720be czy 710 SELEKT z bachcomp? :P Kupowal tam ktos wogole?

Ja tam kupowałem, trochę zakręceni, ale uczciwi. Mają części z importu poza hurtowego co daje im fajną niszę. Ogólnie sklep jest taki, że trzeba kilka razy dzwonić aby w terminie zrealizowali zamówienie. No i oczywiście poproś o fakturę.

Oczywiście to co pisze znajomy to nieprawda. Do ACC wystarczy sb 710 (lub 750) i nie jest uzależniony od nb, może być 750 jak i 780 i 770 ale musi być też odpowiedni bios, z tego co wiem to asrock i biostar mają w standardowych biosach ACC a u asusa trzeba wgrać modyfikowany nie wiem jak u gb..

Zdecydowanie bierz 710 @x4 bo te 300mhz przewagi 720 i odblokowany mnożnik nie będą ci nic dawać (710 prawdopodobnie podkręcisz szyną do 3,6GHz (wg testów najwyższe opłacalne OC dla phenoma II), a 3,4 masz gwarantowane) a 4 rdzeń da Ci bardzo dużo.

 

Czyli odblokuje bezproblemowo czwarty rdzen? :]

 

Andrew.. Ale ta infarmacje mam od samego sprzedawcy z bachcomp :( juz sam nie wiem

Oni mają tak, mnie pouczali, że modecom premium to następca MC a przecież wystarczy popatrzeć na linie 12V aby zobaczyć, że to nieprawda. Bronią zaciekle swoich racji nawet jeżeli ich nie mają, choć w sumie słusznie poradzili mi potem fortrona HLN zamiast droższego MC.

Ale sprawdzaj czy ich rady się potwierdzają.

Na twoim miejscu kupując w bachcom brał bym tam też obudowę antec 300 która u nich jest dużo tańsza niż gdzie indziej. Też ominięcie zdzierstwa polskich hurtowni wyszło na dobre cenie podobnie jak z pamięciami g.skill :D

Natomiast zamiast brać 260 wybrał bym radka 4850 ddr5 palit lub gainward w esc (i tak to jedna firma jak asus i asrock).

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się oszczędzić na monitorze (lub zostać na jakiś czas przy starym), aby wziąć zestaw z core i7 ?

Procesor : Intel Core i7 920 - 1159 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen 2 - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P6T SE - 765 zł

RAM : OCZ 2x2GB 1600MHZ Special Ops Elite - 320 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 969 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

+antec 300

RAZEM : 3757 zł

+antec 300

karta z allegro (ta co w zestawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć najlepszego procka już teraz i potem mieć możliwość prostej rozbudowy do 32nm i7 czy wymiany karty graficznej, to możesz brać.

 

Bierz GTX 260, tańszą obudowę i LG W2343T-PF za 699zł i zmieścisz się w kwocie 4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę o tym, czy wybrać Core i7 czy Quada. Proszę, oświećcie mnie.

PS. Core i5 to będą okrojone Core i7 ? Czy mocniejsze od nich ?

PS2. Następne procesory Intela (po core i5) będą wychodzić na socket 1366 ?

Edytowane przez pioter66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Core i5 z takim samym taktowaniem przegrywa w 3d mark vantage prawie 4000 punktów (13623 do 17059).

 

Warto zaryzykować takie cuś ? http://www.allegro.pl/item645006053_intel_...gts_8m_oem.html

 

I jeszcze jedno: co to są te Xeony, niby lepsze od i7 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...