Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się spotkałem z motywem, że w połowie gry miałem loady po nawet 2minut wyłączyłem wszystko z traya, wyłączyłem wymuszone AA i loady skróciły się do 5-10 sekund na podkręconym do 3,3gzh X2 545 a sama gra bardzo płynna.

Jedyne co wkurzał,o że potrafiłem się zawiesić na wystepie i wisieć i dostawac strzały z ktorych ratowało umocnienie a po walce sposobem kazałem łazić swoim obok mnie to mnie spychali na glebe z tych dziwnych miejsc oprócz tego małe bugi podczas rozmów jak znikająca postać dziwne ruchy banią itd..

A sama gra dla mnie 10/10 przed samymi egzaminami zamiast się uczyć maniaczyłem po 8h dziennie :E dla mnie to GOTY albo najlepszy SF ever. Jak patrze z perspektywy czasu to przy ME1 to Bioware nie wiedziało w którym kierunku iść w ME2 już doskonale wiedza co robią a ME3 to będzie prawdziwy diament gra która wyznaczy standardy dla shooterów rpg. Shootery Rpg narazie mamy dwa Borderlands i ME oba super, czekam na więcej gier tego typu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Warianty zakończeń "
Żeby Sheppard zginął nie można robić ulepszeń Normandii?
Przeszedłem grę tak że mi Mordin padł(ale mam save przed misji to odratuje)A chcę na jeszcze pare spososó ją ogarnąć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Warianty zakończeń "
Żeby Sheppard zginął nie można robić ulepszeń Normandii?

Przeszedłem grę tak że mi Mordin padł(ale mam save przed misji to odratuje)A chcę na jeszcze pare spososó ją ogarnąć :-)

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""
Tali potrafi zginąć już na początku po przejściu przez Omega 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam ale mnie sie polski dubbing całkiem podoba :P

Jako wykonanie i dobór jest spoko, ale często zdarza się, że ucinane są końcówki dialogów i musiałem załączyć napisy aby wiedzieć jak kończy gadkę dany NPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że czasem brzmią jak lektor bez odpowiedniej intonacji i zaangażowania zamiast profesjonalnego dubbingu ale i tak nie ma tragedii.

Gra jest super klimatyczna i to jest dla mnie najważniejsze. Fabuła wciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj kupiłem Mass Effecta 2 i to jeszcze poszalałem i kupiłem edycje kolekcjonerska i mam strasznie pilne pytanie bo teraz stoje przed wielkim dylematem, znaczy się czy jest opcja żeby zrobić tak żeby gra była cała po angielsku, w sieci znalazłem coś takiego ze zmianą nazw plików ale z podpisem że to zmieni tylko dialogi, znaczy audio, a napisy zostaną polskie, a ja chce full english, żadnych żałosnych form tłumaczenia go i spolszczania, czy to jest możliwe ? i jak to zrobić inaczej niż standaradowo, czyli oryginalna gra kupiona w polsce, nie oryginalna gra sćiągnieta nie wiadomo z jakiego kraju i ta druga zainstalowana i odpalana na polskiej plytce czy cd key-u ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc w moim problemie z 5 postów wyżej, wszystko udało się pięknie rozwiązać, zostaje tylko żal do wydawców za danie [gluteus maximus] i nie dania opcji wyboru wersji językowej, czego nie da sie w żaden sposób usprawiedliwić, jako że jedyny plik jaki trzeba wymienić zajmuje niecałe 2 mb :) wracam do gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu ale mnie giera wczoraj wsysła przed kompa na długo :)

 

Mam pytanie odnośnie ładowni normandii, osiągnął ktoś limit miejsca na surowce? Ile tego można zebrać? Bo paski wypełniają się przy ok 30000 a dalej można zbierać surowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Siemka, mam pytanie. Czemu instalka Mass Effect angielskiego ma 14GB, a polskiego 11GB?

 

Czy w dwójce się wczytuje jakos postać/savy z jedynki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Czyli warto się cofnąć savem i nabić lvl na pobocznych questach i explorować planety różne? Skończyłam grę mając raptem 38lvl. Chyba mało, jak u was?

 

Czemu instalka Mass Effect angielskiego ma 14GB, a polskiego 11GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam taki mały problem. Od kilku dni gram w ME1. Mój sprzęt to laptop Asus G1s [C2D 2,2GHz, GF8600GT 256MB, 2GB RAM]. Teoretycznie spełnia on minimalną a nawet po części zalecaną specyfikację sprzętową. Mimo wszystko gra na ustawieniach jakichkolwiek niż minimalne jest bardzo nieprzyjemna. Ostatnio przesiadłem się na Windowsa 7 a Asus nie wspiera już tego modelu jeżeli chodzi o stery do W7 w związku z czym wszystko co jest zainstalowane na nim jest raczej kombinowane. Czy ktoś może ma takiego laptopa i może mi powiedzieć jak z płynnością gry na Viście na tym sprzęcie przy oryginalnych sterownikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto się cofnąć savem i nabić lvl na pobocznych questach i explorować planety różne? Skończyłam grę mając raptem 38lvl. Chyba mało, jak u was?

 

Jak dla mnie to questy poboczne tylko zamulają grę i odwracają uwagę od fabuły, ale jeśli masz dużo czasu na granie to zaliczaj wszystkie dostępne questy jakie się da.

Ja wykonuję te poboczne tylko jeśli są mi one po drodze z wykonaniem wątku głównego, a to całe sondowanie planet, zbieranie minerałów zostawiam. Nie mam zwyczajnie tyle wolnego czasu na granie, ile bym chciał.

A jeśli chodzi o poziom postaci po zakonczeniu gry, to też nie co się tym przejmować, gdyż trudność walk dostosowuje się do poziomu gracza.

Ważne żeby czerpać radość z grania, bez względu ile ma się na to czasu i ja się tego trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam taki mały problem. Od kilku dni gram w ME1. Mój sprzęt to laptop Asus G1s [C2D 2,2GHz, GF8600GT 256MB, 2GB RAM]. Teoretycznie spełnia on minimalną a nawet po części zalecaną specyfikację sprzętową. Mimo wszystko gra na ustawieniach jakichkolwiek niż minimalne jest bardzo nieprzyjemna. Ostatnio przesiadłem się na Windowsa 7 a Asus nie wspiera już tego modelu jeżeli chodzi o stery do W7 w związku z czym wszystko co jest zainstalowane na nim jest raczej kombinowane. Czy ktoś może ma takiego laptopa i może mi powiedzieć jak z płynnością gry na Viście na tym sprzęcie przy oryginalnych sterownikach?

Nie posiadam takiego laptopa ale na moim starym PC (chyba trochę lepszym) ME1 ledwo zipiało, i to na XP. Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pupu2

Ale ja już ukonczyłam jedynkę, tylko się zastanawiam czy cofnąć się z savem i nabić wyższy lvl postaci ukanczając poboczne questy, zanim wczytam postać do ME2.

 

Przy instalacji ME2 mam taki error:

 

Zarówno na angielskiej jak i polskiej edycji gry:

 

 

Tutaj coś piszą o tym problemie:

http://social.bioware.com/forum/Mass-Effec...r-785085-1.html

Ale słabo znam angielski. :((

post-177196-1265499717_thumb.jpg

Edytowane przez Pupu2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się cofać by nabić xp. Ja zaimportowałem postać, którą dwa razy przeszedłem fabułę w jedynce.

 

Też się męczę narazie na słabym lapku, ale na 1024x600 da się grać na domyślnych ustawieniach. Zresztą koncentruję się na grze bardziej niż na wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo. 1024x600 detale na low (oprócz blooma i grainingu) i wciąż wygląda ładnie a śmiga jak głupie. Tylko że hd4570 ddr3 jest szybsze od m8600gt.

 

Gra jest genialna i nie mam pojęcia czemu wcześniej nie zwróciłem na nią w ogóle uwagi, a jedynkę całkiem olałem ciepłym moczem. Wgniotło mnie w fotel poprostu. Siadłem zagrać na chwilkę i nawet nie wiem kiedy czwarta rano się zrobiła. Bardzo miłe zaskoczenie!

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam pytanie. Czemu instalka Mass Effect angielskiego ma 14GB, a polskiego 11GB?

 

Czy w dwójce się wczytuje jakos postać/savy z jedynki?

Poniewaz wersja angielska zawiera wiecej dubbingowanych wersji jezykowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...