Skocz do zawartości
Gość dragonlore

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem chwilę i dubbing bardzo mi się podoba, ale ja z czym innym. Czy ta gra wspomaga DX10 ?, gram z załączonym EVGA Precision i cały czas mi pokazuje, że aktywny jest DX9 :mellow: (Win7 64bit)

A po co ci ten dx10?? Gdzieś tam w cfg da się pewnie wymusić dx 10(jak np. ut3 czy mirror edge) , tylko po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem główny wątek ze wszystkimi misjami pobocznymi i powiem, że rewelacja jako gra w kategorii "dramat SF" :). Klimat jest rewelacyjny, lokacje są tak klimatyczne i tak pięknie zrobione, że non stop chodziłem i podziwiałem wszystko co się da. Nic mnie tak od dawien dawna nie wciągnęło (nawet DAO ;)), nawet nie pamiętam czasów, aby mnie gra wessała przez kilka dni doszczętnie, że musiałem w nią dalej grać, a lat trochę mam na karku ;). Główny wątek trochę zawodzi, ale mimo wszystkich mankamentów, chyba żadna gra nie oddała tak klimatów SF jak ME2. Majstersztyk w tej kwestii.

 

posłuchajcie, IMHO genialna :) a najlepsze jest przejście w okolicach 1:11... Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem główny wątek ze wszystkimi misjami pobocznymi i powiem, że rewelacja jako gra w kategorii "dramat SF" :) . Klimat jest rewelacyjny, lokacje są tak klimatyczne i tak pięknie zrobione, że non stop chodziłem i podziwiałem wszystko co się da. Nic mnie tak od dawien dawna nie wciągnęło (nawet DAO ;) ), nawet nie pamiętam czasów, aby mnie gra wessała przez kilka dni doszczętnie, że musiałem w nią dalej grać, a lat trochę mam na karku ;) . Główny wątek trochę zawodzi, ale mimo wszystkich mankamentów, chyba żadna gra nie oddała tak klimatów SF jak ME2. Majstersztyk w tej kwestii.

Długo Ci to zajęło?

 

posłuchajcie, IMHO genialna :) a najlepsze jest przejście w okolicach 1:11...
O tak, muzyka już w jedynce była kapitalna... pamiętam świetny kawałek z końcówki (lub nawet samych creditsów).

Narobiłem sobie smaku na ME2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43h ostatni save pokazuje. Ale przeszedłem dosłownie wszystko co się dało, każdy układ planetarny..., każdą misje poboczną i wracałem się na planety (miasta) kilka razy żeby podziwiać piękne widoki bo są przepiękne i takie klimatyczne. Powiem więcej, że żadna z misji pobocznych mnie nie znużyła ;) W dialogach też starałem się drążyć tematy aby dowiedzieć się jak najwięcej a nie wybierać najszybszą ścieżkę zakończenia dialogu. Tylko musisz wziąć na mnie poprawkę bo uwielbiam SF ;), ale pisałem tu o wadach ME1/ME2 i mimo wszystko oddałem się grze kompletnie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie: jak skanuję planety to ile można znaleźć surowców? W sensie, że tylko raz coś mogę znaleźć i koniec? Czy też po kilka sond się wypuszcza? Druga sprawa, parę razy zdarzyło mi się, że wypuściłem sondę, i mimo że niby coś powinienem trafić to było pudło. Stąd pytanie, czy to kwestia tego, że nie trafiłem, czy też nie zawsze coś się znajduje?

Jeszcze jedna rzecz, widzę, że do rozwoju potrzeba sporo surowców, a na planetach jakiś wielkich ilości znaleźć nie można, to normalne? Czy coś może przegapiam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że melodia już była w jedynce, tylko chodzi o to że jest piękna :).

 

@qqrydza

Tekstury są biedne (chociaż czasami są imho b. dobre) tak samo jak w 1, ale mimo wszystko efekty, filtry, zabudowa planet to nadrabiają i się nie zwraca uwagi na tekstury. Mnie to urzekło i twierdzę, że jest pięknie, klimatycznie i czuć, że każda planeta ma swoją "duszę" :).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie: jak skanuję planety to ile można znaleźć surowców? W sensie, że tylko raz coś mogę znaleźć i koniec? Czy też po kilka sond się wypuszcza? Druga sprawa, parę razy zdarzyło mi się, że wypuściłem sondę, i mimo że niby coś powinienem trafić to było pudło. Stąd pytanie, czy to kwestia tego, że nie trafiłem, czy też nie zawsze coś się znajduje?

Jeszcze jedna rzecz, widzę, że do rozwoju potrzeba sporo surowców, a na planetach jakiś wielkich ilości znaleźć nie można, to normalne? Czy coś może przegapiam?

Tam gdzie sensory pokazują Ci górkę tam są surowce (na X360 dodatkowo wibruje pad). Średnio na każdej planecie jest 15-20 miejsc wartych wypuszczenia sondy. Surowce nie odnawiają się, ale po zbadaniu wszystkich planet będziesz miał ich spore nadwyżki (ja zbadałem może z 15 i było mnie stać na wszystko, co chciałem).

 

 

Gra jest świetna. Jedna z niewielu, gdzie po przejściu pierwszy raz (35h, ale nie wszystko zrobiłem - badanie planet, w tym questy do odkrycia na tych planetach) od razu zaczyna się z przyjemnością drugi playthrough. Tak nawiasem, jako renegat gra się dużo przyjemniej, naturalniej :)

 

Zakończenie jest świetne, epickie, dramatyczne, etc - przebija oczywiście to z jedynki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie i wciąga ale jednak razi uproszczenie wielu elementów- rozwój broni, leczenie druzyny, opcje dowodzenia itp...

Tutaj jest to na poziomie fps-a... Ale i tak wciąga idę znowu pograć ;)

 

Musze jeszcze obcykać jak aa włączyć bo czasem jego brak daje po oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze obcykać jak aa włączyć bo czasem jego brak daje po oczach...

Było pisane na poprzedniej stronie i nie tylko. Szukaj mojego posta z wklejonym screenem.

 

Kartę masz taką jak ja. W 1280x1024 śmiga z 8xQ AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pościągałem kilka DLC w tym:

 

ME2_BloodDragon

ME2_NormandyCrash

ME2_Zaeed

 

Pierwszy to raczej jasna sprawa, ale dwa pozostałe to będą dostępne w głównym lub pobocznym wątku, czy trzeba je jakoś osobno uruchomić ?

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było pisane na poprzedniej stronie i nie tylko. Szukaj mojego posta z wklejonym screenem.

 

Kartę masz taką jak ja. W 1280x1024 śmiga z 8xQ AA.

U mnie bez problemu z aa płynnie zasuwa 1680x1050 - ta granie nie ma jakichś strasznych wymagań

Dobrze ,że tak samo jak DA jest to gra korzystająca z 4 rdzeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde spoko gierka, wciąga jak cholera, jesli komuś podobała się "jedynka" i dwójka przypadnie mu do gustu.

Oczywiście żeby nie było za miło, co mnie w niej irytuje:

- długie loadingi,

- to skanowanie planet nie wiem czy nie nudniejsze niż jazda "łazikiem" w jedynce,

- czasami w dialogach postacie jakoś dziwnie sie zachowają, a to przeskoczą, a to migną itp

tak poza tym to aż dziwne, że sadząc po długości wątku, tak mało osób w to gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę na lapku początek bez sejwów z jedynki (do stacji Omega) i teraz jeszcze raz powtórzyłem na pececie z zaimportowaną postacią z jedynki. "Na czysto" gra trochę mroczniejsza ("predefiniowane" decyzje z końcówki ME1). Przynajmniej tak się zapowiada, niewiele przeszedłem. Z drugiej strony po imporcie trochę się smaczków pojawiło z postaciami z jedynki.

 

Na początku dałem szansę polskiej wersji. Wytrzymalem ze 2 godzinki i przełączyłem na angielską.

 

Co do ekranów ładowania, to doskwierają mi trochę na lapku. Na pececie, nie. Czasami nie zdążę nawet przeczytać "podpowiedzi" (zależy co konkretnie się ładuje).

 

Powiem, że podobają mi się zmiany w walce. Taka dynamiczniejsza się zrobiła gra (Znowu - na lapku przez to gorzej, bo ledwo daje radę. Typowa sytuacja ze słabiutkim T4200 i UE3 - tylko w spokojniejsze gry na tym silniku daje radę. Komfortowo było z Bioshockiem i Batmanem. Tutaj trochę źle się mi celuje na lapku, gdy dużo się dzieje).

 

Gram po imporcie Strażnikiem. Wcześniej "na czysto" spróbowałem Żołnierzem i tak jak w jedynce nim się grało najłatwiej. Z resztą, póki co, w ogóle jest łatwiej. Moce się szybko regenerują.

Aaa... w bonusowych pancerzach nie można zdejmować hełmu. Komicznie wyglądają przez to dialogi: "Szepard? Ty żyjesz?"

Do wersji Deluxe dali soundtrack. Skromne 12 utworów w porównaniu do 27 z oficjalnego wydania.

 

Poza tym gra zapowiada się wyśmienicie. Obowiązkowa pozycja dla fana Sci-Fi. Nie skończyłem, ale wiem, że będę to kilka razy przechodził (pewnie każdą klasą), jak jedynkę.

 

Zrzuty z pancerzem zbieraczy (niestety z lapka)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak dalej wychodze z zalozenia ze moge grac tylko jako soldier.

Chcialem na poczatku grac infiltratorem ale jednak AI naszych kompanow mi nie imponowalo dlatego wolalem wziac na siebie role grunta a ich wykorzystywac w charakterze dodatkowych skilli. :P

Ogolnie narazie malo czasu zeby grac ale pewnie kiedys skoncze.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: jak aktywować misje lojalnościowe członków drużyny? Gdzieś ktoś pisał, że jak zbiorę całą drużynę to już muszę robić główny wątek, to zostawiłem sobie werbunek kroganina i chciałem porobić te lojalnościowe questy. Zrobiłem Zeed'a próbuje rozmawiać z innymi ale nic mi się nie pojawia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to potwór. W 4 dni wessało mnie na 40 godzin. Jestem przed misją finałową, team cały, chyba prawie wszyscy lojalni, większośc planet odkrytych i przeskanowanych, ale jeszcze trochę zostało ;) Finał zostawię sobie specjalnie na jutro chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: jak aktywować misje lojalnościowe członków drużyny? Gdzieś ktoś pisał, że jak zbiorę całą drużynę to już muszę robić główny wątek, to zostawiłem sobie werbunek kroganina i chciałem porobić te lojalnościowe questy. Zrobiłem Zeed'a próbuje rozmawiać z innymi ale nic mi się nie pojawia :/

Powinny się same aktywować w którymś momencie nie wiem czy nie włączają się po misji na horyzoncie ale nie dam sobie ręki uciąć w pewnym momencie będziesz miał info od panny przy mapie że ten czy tamten chce pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...