Skocz do zawartości
Rosti

Aparat Do 1400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zamówiony Panasonic FZ-38 wraz z całym kompletem dotarł do mnie kilka dni temu.

Miałem mało czasu na testy, bo jak już pisałem - siostra wyjeżdża jutro i zabiera aparat.

Po wstępnych zabawach jestem jednak bardzo mile zaskoczony. :)

 

Ręczne ustawienia "P/A/S/M" póki co zostawiłem, pstrykałem trochę automatem i trybami. Ogólnie "inteligent auto" działa wyśmienicie i sam dobiera odpowiednie ustawienia praktycznie zawsze. W pomieszczeniach nieoświetlonych, bez lampy - wiadomo - szumy, ale to chyba oczywiste :). Kilka fot zrobionych w tych kilku dniach poniżej.

 

Może nie są jakieś wyśmienite, ale zapoznawałem się dopiero ze sprzętem :).

Żadnej edycji w programach graficznych, jedynie ustawienia i edytor w samym Lumixie. Pierwsze zdjęcie trochę się zniekształciło po zmniejszeniu a dwie z fotek straciły informacje o ustawieniach, bo musiałem je wyciąć z panoramy (były sklejane). No ale tak jak mówię - to są tylko takie fotki poglądowe w zmniejszonym rozmiarze.

 

Ogólnie jestem zadowolony i dziękuje Wam bardzo za pomoc w podjęciu decyzji :).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jak na full auto zdjęcia nie są nawet takie złe :).

Tutaj akurat ustawiałem dość wysoki kontrast. Foty w dzień robione z filtrem UV Hoya.

 

Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc :)

Pozdrawiam

Edytowane przez adek755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że post stary, ale ... ja też nie zamierzam wymieniać optyki i dla tego kupię jeden dobry obiektyw i lustrzankę.

 

Coś takiego nie istnieje. Możesz kupić jeden dobry szeroki kąt, jeden dobry standardowy zoom itp ale ma obiektywu dobrego w każdym zakresie ogniskowych. A nawet jeśli kiedyś taki wyjdzie to chyba wolał bym kupić 3 inne szkła, a za zaoszczędzoną kasę wybudować willę i do końca życia jeździć co miesiąc na wakacje. Zostają jedynie ciemne zoomy typu 18-105, 18-200 ale to są kity, a nie dobre obiektywy. Edytowane przez skinny500
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla powalajacej wiekszosci ludzi zoom typu 18-105 czy 18-200 bedzie wystarczajacy, a jakosc optyczna tego obiektywu nie bedzie przeszkadzac. Ba, ja sam musze sie niemalze zmuszac do niebrania 18-200VR, ten obiektyw straszliwie rozleniwia ;)

 

@adek755 - druga fotka (ta z woda) to jakis wbudowany program do HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebna jest dobra cyfrówka kompaktowa na wycieczkę do ameryki południowej. Cena z neta do 1200zł + karta pamięci. Raczej dobrej lustrzanki w tej cenie ani kamery nie kupię więc stawiam na porządny kompakt.

 

Wymagania:

Nagrywanie bardzo dobrych filmów w min HD@30fps a najlepiej w Full HD (wiem, że to nie kamera, ale dużo kręcę filmów, w sumie więcej niż robię zdjęć). Co najmniej dobre zdjęcia, zoom optyczny ok. x10, najlepiej żeby był na paluszki (łatwo dokupić na wycieczce lub wziąć zapas), długo trzymająca bateria, rozmiar i ciężar mniejszy niż w lustrzance (ale to norma raczej skoro kompakt).

 

Kompromisy:

Może robić trochę gorsze zdjęcia jeśli kręci świetne filmy i odwrotnie (może kręcić filmy tylko w HD jeśli ma świetne zdjęcia). Może mieć dedykowany aku, może mieć słabą lampę, nie musi mięć tysiąca różnych trybów i pierdół w stylu GPS itd.

 

Moje typy:

Sony HX5, bo: ma zoom x10, nagrywanie filmów (z użyciem zooma) w 1440x1080p @ 30 fps AVI (oraz 1920x1080i w AVCHD), zdjęcia panoramiczne „w locie”. Nie wiem czy ma konkurencję w tej cenie, bo nie znam innych aparatów kręcących w Full hd. Minusy to za mocny algorytm odszumiający i średnia bateria oraz kiepski wyświetlach (200tyś pikseli zaledwie przy 3”).

 

Rozpatruje jeszcze:

Pansonica TZ10 (lub starszego TZ7),

Panasonic LX3/LX5 (ale to już trochę drożej),

Canon SX210 IS.

 

Jakie macie propozycje i alternatywy dla Sony HX5?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie i nie używał tych aparatów? Zastanawiam się głównie nad panasem tz10 i sony hx5. Za panasem przemiawia lepszy ekran (choc przeklamuje kolor czerwony na pomarancz), lepszy zoom, szybciej ladujaca sie bateria. Za sonym wiecej bajerow typu panorama, HDR, i zdjecia nocne, 10zdjec w serii w pełnej rozdzielczości. Nie wiem jak obiektywnie z jakością zdjęć i filmów. Co portal to inaczej gadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...