Skocz do zawartości
CavV6

Podłączenie Drukarki Sieciowej - How To?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnie zielony, czy ktoś może mi podpowiedzieć W JAKIS SPOSÓB to zrobić? Czy po podłączeniu drukarki do routera lampki sieciowe będą migać przy stanie spoczynku?

 

System to Vista na 4 kompach.

 

Sugestie? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki przy karcie sieciowej nie będą migać tylko w momencie, gdy będzie odłączona od prądu.

 

Co do instalacji to najprościej zajrzeć do instrukcji.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampki przy karcie sieciowej nie będą migać tylko w momencie, gdy będzie odłączona od prądu.

 

Co do instalacji to najprościej zajrzeć do instrukcji.

No właśnie, instrukcja niewiele mi mówi, bo jeśli chodzi o sieci, to jestem zielony..

 

Więc po podłączeniu powinny migać, a tak nie jest. Jak ją ustawić?

 

Niestety to wszystko co mówi mi instrukcja:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

 

1. Sprawdź, czy kabel jest ok.

2. Zacznij od konfiguracji drukarki poprzez panel sterowania (w drukarce). Musisz wejść w ustawienia i przypisać jej adres IP i maskę podsieci (zgodnie z parametrami twojej sieci). Być może będzie też potrzeba aktywowania protokołu RAW/IPP i portu na którym będzie nasłuchiwać (standardowo jest to chyba 9100).

3. Następnie na komputerze w panelu sterowania -> drukarki dodajesz nową drukarkę lokalną i podajesz ip takie jak ustawiłeś wcześniej. Dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

 

1. Sprawdź, czy kabel jest ok.

2. Zacznij od konfiguracji drukarki poprzez panel sterowania (w drukarce). Musisz wejść w ustawienia i przypisać jej adres IP i maskę podsieci (zgodnie z parametrami twojej sieci). Być może będzie też potrzeba aktywowania protokołu RAW/IPP i portu na którym będzie nasłuchiwać (standardowo jest to chyba 9100).

3. Następnie na komputerze w panelu sterowania -> drukarki dodajesz nową drukarkę lokalną i podajesz ip takie jak ustawiłeś wcześniej. Dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Czy nie muszę niczego specjalnego ustawiać w routerze (Netgear)?

 

Postępowałem zgodnie z instrukcjami, wprowadzam w drukarce ręcznie IP i inne dane sieci. Nie ma opcji RAW/IPP ani portu (patrz instrukcja wyżej).

 

Niestety nie wykrywa drukarki. Kabel sprawdzony, laptop łączy się przez niego z netem i siecią.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ostatecznie bez efektu. Nawet po komunikacie NIE ZNALEZIONO DRUKARKI mogę dodać ją ręcznie, jednak po zainstalowaniu dokumenty nie drukują się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sprawdzony, laptop łączy się przez niego z netem i siecią.

2. Niedziałający kabel.

Jedno drugiego nie wyklucza, sprawdż na innym kablu. Laptop może np. działać na kablu krosowanym w połączeniu z routerem a drukarka może wymagać kabla prostedo do routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze masz adres z grupy 192.168.1.x?

Tak, w przedziałach x.x.x.3-10

 

1. W drukarce jakimś cudem jest wyłączona karta sieciowa.

2. Niedziałający kabel.

3. Inna podsieć między drukarką, a komputerem.

Karta właśnie w drukarce nie mruga (powinna>), jedynie przy automatycznym ustawieniu DHCP mruga (jedynie zauważyłem pomarańczową diodę, nie zieloną)

Kabel działał zawsze, bo był zdemontownay ze ściany, sprawdziłem na PC, też działa między PC a routerem.

3. Co to oznacza??

 

Jedno drugiego nie wyklucza, sprawdż na innym kablu. Laptop może np. działać na kablu krosowanym w połączeniu z routerem a drukarka może wymagać kabla prostedo do routera.

Sprawdzone na drugim, dostarczonym z routerem Netgear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuje ustawić w drukarce DHCP, sprawdzić jakie pobrała IP (czy wogole pobrala).

 

PS. Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne drukarki.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to proponuje ustawić w drukarce DHCP, sprawdzić jakie pobrała IP (czy wogole pobrala).

 

PS. Może spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne drukarki.

Po ustawieniu na ręczne mam napis PLEASE WAIT, następnie ERROR i dalej jest na OFF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle coś widzę, ale czemu przy wyszukiwaniu drukarki dajesz 192.168.1.20 skoro DHCP daje ci dla drukarki 192.168.1.2 ?

Nie, to tylko wcześniejsze ustawienie z innym IP. Później wybrałem 'bezpieczniejsze' - dalsze. Dalej niestety nici :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś połączenia komp - drukarka bez pośrednictwa routera.

Niby nie powinno to mieć znaczenia, ale spróbować można.

Kabel oczywiście kros, ale można sprawdzić też na prostym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...