Skocz do zawartości
graczuuu

Jaka Klawiatura ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chce kupic nowa klawiature, stara juz jest wysluzona

 

interesuje mnie :

- standartowy uklad klawiszy (zadne slimy czy cos), duzy enter (taki 2 poziomowy)

- mechanizm nozycowy / niski skok - klawa jak w lapkach

- na kabelku

- czarna

- musi byc solidna

 

budzet - rozwaze kazda propozycje, choc 200 zl na bank nie wydam, chcialbym sie zmiescic w 100 zl, chyba ze do tej kwoty sie nic ciekawego nie znajdzie, wtedy budzet rozszerzymy.

 

macie jakies propozycje ?

pomozecie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza "duzym enterem" - chodzilo mi o "przedluzenie" w pionie :) jak tu : http://files.ithink.pl/Image/enter.jpg

ale jest to jakis kompromis na ktory jestem sklonny pojsc

 

jeszcze mam pytanie, czy te wszystkie kabelki do usb, audio itd mozna odczepic ? czy one biegna w jednej wiazce razem z z glownym kablem ? dla mnie to zbedne rzeczy, a nie lubie plataniny kabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i A4TECH KL-45MU - czym sie rozni od KX-5MU ?

Chyba tylko wyglądem i brakiem regulacji głośności dla wbudowanego wyjścia audio (co w KX-5MU jest dziwnym rozwiazaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę wypaśna, ale z mojego doświadczenia wynika że opija przyciszania i przygłaszania jest bardzo przydatna na klawiaturze, a jak ktoś używa słuchawek wręcz niezbędna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam przyciskow do sciszania itd mimo ze mam je nawet w obecnej - uzywam pilota od glosnikow. Logitech - tez myslalem, podobno b. dobra klawiatura, no ale jednak nie jest czarna :P Medusa narazie wygrywa enterem i ew brakiem dodatkowych kabli ;) cenowo podobnie. Pytanie tylko jak z jakoscia - wszedzie gdzie czytam opinie podobno ok, ciekawe jak np po 2-3 latach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie zaluje ze sie uparlem na tego nateca - rewelacja. Klawiatura jest cichutka jak w lapku, klawisze zachowuja sie identycznie - normalnie jakbym siedzial przy lenovo :) jesli ktos potrzebuje klawiatury dobrej jakosci, z dobrym mechanizmem i bez zbednych bajerow w stylu dodatkowe przyciski / usb / sluchawki czy cos to goraco polecam :) jedyny minus o ktorym ktos juz kiedys wspomnial, to te diody od caps locka itd, ale jak ktos nie patrzy na klawiature jak pisze to mu przeszkadzac nie beda :) za te cene (59 zl dalem) rewelka :)

 

zeby nie bylo - macalem tez a4 techa (kx5mu) i bylo ok, ale jednak klawisze byly bardziej chybotliwe niz te w medusa. no i enter mniejszy (jednopoziomowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego a4techa....usb się przydaje ale wyjścia audio to kibel - no i porazka z regulacja głośnosci(nie programowa tylko zwykła dla wyjscia = kibel)

ale brudna zasyfiona zalana - śmiga perfekt i cicho..żaden klawisz przez półtora roku nie odpadł

 

byłem ostatnio w elektroworld i była klawka jakiejs firmy na i (cos w nazwie podobnego do icon) - aluminiowa obudowa, mocowano nozycowe, niskie i wygodne klawisze z fajnym rozplanowaniem - cena 50 pln

miałem sie skusić ale kurde te a4tech nie chca padać a w sumie szkoda mi się pozbywac działającej klawki(sprzedać nie sprzedam a wywalac ot tak też śednio sie chce)

 

generalnie bardzo słaby wybór wciąż a jak wiadomo wygoda nieporównywalnie większa do tych starych trupów(bez x-scissor)

 

 

 

zastanawiam sie nad tym nateciem(choc sobie troszkę policzyli) ale drażnia mnie malutkie literki - widziałem to na jakims logitechu i jednak to kiepska sprawa....pod tym wzgledem a4tech króluje gdyby nie inne buble(regilacja głosności i niewygodne skróty funkcji programowych)

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Logitech UltraflatX, ale trochę się już zużyla i co w związku z tym radzicie? Kolejny ultraflat czy spróbować tego a4techa? Bo jakoś mało o tej klawiaturze jest, a niektórzy ją polecają...

A tak w ogóle? Czy to ta klawiatura: http://www.komputronik.pl/Peryferia/Klawia...pelny,id,59582/

Wszyscy podają ją po symbolu, a trudno znaleźć w ten sposób.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma mocowania nozycowego a do tego ma jakies marnie rozplanowane te klawisze....kurde ze taki problem wyprodukowac klasyczna wygodna i prosta klawke z laptopowym przyciskiem....gdyby te apple byly tansze i bardziej funkcjonalne to bym sie nawet nie zastanawial - foxconn pokazal klase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Czy wy jesteście ślepi ?

 

szczerze mowiac nie zaluje ze sie uparlem na tego nateca - rewelacja. Klawiatura jest cichutka jak w lapku, klawisze zachowuja sie identycznie - normalnie jakbym siedzial przy lenovo icon_smile3.gif jesli ktos potrzebuje klawiatury dobrej jakosci, z dobrym mechanizmem i bez zbednych bajerow w stylu dodatkowe przyciski / usb / sluchawki czy cos to goraco polecam icon_smile3.gif jedyny minus o ktorym ktos juz kiedys wspomnial, to te diody od caps locka itd, ale jak ktos nie patrzy na klawiature jak pisze to mu przeszkadzac nie beda icon_smile3.gif za te cene (59 zl dalem) rewelka icon_smile3.gif

 

zeby nie bylo - macalem tez a4 techa (kx5mu) i bylo ok, ale jednak klawisze byly bardziej chybotliwe niz te w medusa. no i enter mniejszy (jednopoziomowy)

On już zakupił .... Proszę o upomnienie czy coś takiego dla nich /\ i zamknięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shunner, tylko w takim celu się zarejestrowałeś? To, że graczuuu kupił już klawiaturę to nie znaczy, że ktoś inny nie może dopisać się do tematu i należy go zamknąć..

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...