Skocz do zawartości
wookie85

Uwaga Oszust - Tomeklawczys

Rekomendowane odpowiedzi

Profil

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showuser=178059

 

http://forum.purepc.pl/TomekLawczys-m170828.html

 

Po krotce najprosciej jak sie da.

14.04.2009

 

Zakupilem karte przez Allegro ( kontakt najpierw przez forum pozniej GG ) EVGA 8800 Ultra KO za kwote 570 zl.

Aukcja http://www.allegro.pl/item610816835_evga_8...ko_edition.html

 

 

Przelew zrobiony.

17.05.2009

 

Na chwile obecna - brak karty , brak zwrotu pieniedzy ( 10 dni temu rzekomo wplacone na poczcie - brak potwierdzenie ) , brak kontaktu od 5-6 dni ( mail , sms , telefon, gg , na forum zaglada jakos jednak... ) , brak rownierz potwierdzenia nadania paczki.

 

W tym czasie rzekomo , bo teraz w to nie wierze , paczka zostala z plyta glowna wyslana do kogos innego , jakies nastolatka ktory przed 2 tyg nie mogl odeslac karty ani do mnie ani do sprzedajacego , ostatecznie to zrobil , ale ja wczesniej ustalilem ze karta juz mi zbedna i mialem dostac zwrot kasy , sam sprzedajacy to proponowal , na deklaracjach sie skonczylo.

 

Poki co sprawe zglosilem do Allegro , teraz zglaszam na policje. Poniewaz ktos moze sie naciac jeszcze to temat i tutaj zamieszczam poki co do rozwiazania sprawy ( jesli zly dzial prosze przeniesc , ale chyba tutaj najwiecej osob zaglada ).

 

Jesli administracja uwaza ze robie komus kolo tylka np dajmy na to , a ma prawo , moge udostepnic screen z potwierdzeniem przelewu z mBanku

 

Poki co tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby poszkodowane prosze o kontakt.

 

Im wiecej osob tym sprawniej powinno pojsc.

 

Jesli inni tez czekaja tyle ile czekaja , to trzeba wspolnie ustalic pewne rzeczy i razem , kazdy w swoim miescie , zglosic sprawe na policje informujac ze i w innych miastach sa poszkodowani.

 

Kontakt do mnie PW , GG 6966102 , tel 605-111-870 ( z prywatnego nie odbieram )

 

Skontaktowala sie ze mna zona Pana Mariusz M.

 

Nie bede opowiadal wszystkiego po za duzo.

 

Na chwile obecna ustalilem ze ona domysla sie kto za to ponosi odpowiedzialnosc ( jej brat ) i ma jutro wyjasniac z nim wszystko , czekam wieczorem na kontakt od niej.

Konto na Allegro faktycznie bylo uzyczone , i ona , a w zasadzie jej maz czyli wlasciciel konta o niczym nie wiedzial , do czasu az m.in. ja zglosilem sprawe do allegro.

 

Rozmowa byla sensowna ze tak powiem , wiec poki co jesli ktos jest poszkodowany , niech pisze do mnie , poda wszystkie info , rownierz to czy przez Allegro byla sprawa zalatwiana. Jak jutro dowiem sie konkretow bede sie kontaktowal.

Edytowane przez wookie85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli tylko ktoś zostanie oszukany np. na Allegro to od razu zgłaszać na POLICJE, ja zostałem oszukany nie raz w tym raz także na tym forum w kulki zrobił mnie MAXHELL, jeśli ktoś ma jakieś dane tego gościa to proszę o PW. A tak apropos to na Allegro jest POK (Program Ochrony Kupujących) dzięki niemu można odzyskać stracone pieniądze, ale sprawe oszustwa trzeba zgłaszać na policję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne wałki, kolejne afery w subforum sprzedam.

 

 

Przepraszam za ot, ale chciabym spytać czy administracja reaguje?? Bo jakos widze ze ludzie tacy jak Extreme Addict który okantował mnie, czy powyższy kanciarz dalej sobie hasają po forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie, jednak jezeli istnieje watek oszustow to pokornie prosze o przeniesienie lub usuniecie.

 

"NZR" - na szczescie mala kwota

 

"Wilu1806" - z allegro, paczka nigdy nie przyszla, pewnie nawet nie wyslal.

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ot, ale chciabym spytać czy administracja reaguje?? Bo jakos widze ze ludzie tacy jak Extreme Addict który okantował mnie, czy powyższy kanciarz dalej sobie hasają po forum

Jeszcze raz przypomnę:

NIE jesteśmy dedykowaną platformą sprzedaży, NIE jesteśmy sądem, NIE jesteśmy policją.

Zostałeś oszukany? Zgłaszaj to na policji. W przypadku wpłynięcia odpowiedniego wniosku z policji/prokuratury zawsze staramy się w możliwie jak najszybszym czasie przekazać wszelkie dane o które jesteśmy proszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy to znaczy, ze nadal macie hodowac na swym lonie oszustów? 

 

moze w ogole powinno sie zamknąc giełde, aby uchronić ludzi przed takimy typami.

Może w ogole powinno się zamknąć Allegro, aby uchronić ludzi przed oszustami? Przecież tam jest ich najwięcej.

Giełda to jest "dodatek" do forum z którego powinno się korzystać - ale tak jak w realnym świecie - z głową.

Naturalnie, że administracja pomaga - patrz post marco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany przecież nikt nikogo nie hoduje. Purepc jest dobrym miejscem do sprzedaży i kupna. Ta sprawa wcale nie jest jakąś wyjątkową. Kontakt z gościem jest, są dane i nawet zabezpieczenie w formie allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje banować dożywotnio każdego, który oszukał co najmniej dwie osoby i jest to jakoś udokumentowane. A najlepiej pisać też do adminsitracji innych for.

Swoją drogą, to NIGDY nie kupujcie bez allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, swoje stracone 500 czy tam 1000 złotych mają zostawić, jako przestrogę dla innych?

A czy ja pisalem ze maja odposcic?

Napisalem ze maja zostawic komentarz ktory bedzie ostrzeżeniem dla userow, oraz dalej walczyc na policji ze zlodziejem,

nie wymagac od administracji prowadzenia statystyk kto kogo i na ile oszukal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Analogicznie i386

 

Gość z Gdyni - pracuje w sklepie Balta

 

sprzedaje mi memki - data sprzedaży 14 marca - ostatni kontakt 7 kwietnia

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dane"

[cenzura]

 

ale absolutnie to nie znaczy że trzeba zamykać forum czy dział sprzedam - po prostu złodzieje są wszędzie

 

EDIT: odezwał się - mówi, że wysłał. Myślę, że nie kłamie :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie i386

 

Gość z Gdyni - pracuje w sklepie Balta

 

sprzedaje mi memki - data sprzedaży 14 marca - ostatni kontakt 7 kwietnia

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dane"

[cenzura]

 

ale absolutnie to nie znaczy że trzeba zamykać forum czy dział sprzedam - po prostu złodzieje są wszędzie

złodziej nie złodziej ale danych to może lepiej nie podawaj....

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wejdzcie na profil takiego delikfenta, i zostawcie tam komentarz widoczny dla wszystkich i tyle, nastepnym razem moze kogos to uchronic przed walkiem. Proste?

To jest dobry pomysł, ale każdy sobie może komentarze z profilu pousuwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę:

NIE jesteśmy dedykowaną platformą sprzedaży, NIE jesteśmy sądem, NIE jesteśmy policją.

Zostałeś oszukany? Zgłaszaj to na policji. W przypadku wpłynięcia odpowiedniego wniosku z policji/prokuratury zawsze staramy się w możliwie jak najszybszym czasie przekazać wszelkie dane o które jesteśmy proszeni.

ok, to jak najbardziej nie rozumiem, i nie wymagam od żadnego admina żeby gonił bandytów :)

 

Ale jakas blokada konta, aż do wyjasnienia, żeby wyeliminować nieuczciwe osoby z życia forum chyba by sie przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakas blokada konta, aż do wyjasnienia, żeby wyeliminować nieuczciwe osoby z życia forum chyba by sie przydała.

Ta, najlepiej zablokowac konto, zeby ktos nie mogl sie bronic czy przedstawic swoich racji na forum, a "oburzeni klienci" beda sobie rzucac blotem w najlepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kiedyś miałem taką sytuację - sporo czasu wstecz.

 

Gość mnie naciągnął na 9700pro za jakieś 350zł

Sąd go skazał - 2 lata w zawieszeniu, 60 stawek dziennych po 10zł, ale dla mnie dalej nic z tego nie wynika - nie dostałem zwrotu ani nic... a to było już z 5 lat temu

 

złodziej nie złodziej ale danych to może lepiej nie podawaj....

kraść to można, a danych podawać nie ? Niech mnie pozwie...

 

Złodziejom to powinni robić znak Zorro na czole!

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką sytuację - sporo czasu wstecz.

 

Gość mnie naciągnął na 9700pro za jakieś 350zł

Sąd go skazał - 2 lata w zawieszeniu, 60 stawek dziennych po 10zł, ale dla mnie dalej nic z tego nie wynika - nie dostałem zwrotu ani nic... a to było już z 5 lat temu

 

 

kraść to można, a danych podawać nie ? Niech mnie pozwie...

 

Złodziejom to powinni robić znak Zorro na czole!

Dobrze prawisz! Niech chociaż jedna osoba zostanie "uratowana" dzięki użyciu gugli i wyskoczy ten temat wraz z danymi a będzie sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taką sytuację - sporo czasu wstecz.

 

Gość mnie naciągnął na 9700pro za jakieś 350zł

Sąd go skazał - 2 lata w zawieszeniu, 60 stawek dziennych po 10zł, ale dla mnie dalej nic z tego nie wynika - nie dostałem zwrotu ani nic... a to było już z 5 lat temu

 

 

kraść to można, a danych podawać nie ? Niech mnie pozwie...

 

Złodziejom to powinni robić znak Zorro na czole!

 

mnie tez kolo orznal na 400pln, sad go skazal na 12mcy bez zawiasu i zwrot wyludzonej kasy, mimo prawomocnego wyroku, sadowego nakazu komorniczego od 7 czy 8 lat kasy nie mam, bo nie ma jak z niego sciagnac tych 400, bo nie pracuje i nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje banować dożywotnio każdego, który oszukał co najmniej dwie osoby i jest to jakoś udokumentowane. A najlepiej pisać też do adminsitracji innych for.

Swoją drogą, to NIGDY nie kupujcie bez allegro.

To jest pomysł na zmianę do regulaminu forum i myślę, że warty rozpatrzenia. Warunkiem było by przekazanie potwierdzenia rozpoczęcia postępowania po czymś takim konto mogło by być blokowane na 3 miesiące. W przypadku dostarczenia dalszych dokumentów z sądu potwierdzających zasadność roszczeń jesteśmy gotowi permanentnie likwidować danego osobnika z życia forum i uczynić jego nędzną egzystencje gorszą ;)

 

ale czy to znaczy, ze nadal macie hodowac na swym lonie oszustów? 

Oczywiście, dodatkowo podlewamy każdego poranka

 

moze w ogole powinno sie zamknąc giełde, aby uchronić ludzi przed takimy typami.

Zamknijmy internet, gazety ogłoszeniowe i skośmy słupy z ogłoszeniami. Za ulotki ucinajmy rękę albo przynajmniej palec wskazujący.

Litości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez kolo orznal na 400pln, sad go skazal na 12mcy bez zawiasu i zwrot wyludzonej kasy, mimo prawomocnego wyroku, sadowego nakazu komorniczego od 7 czy 8 lat kasy nie mam, bo nie ma jak z niego sciagnac tych 400, bo nie pracuje i nic nie ma.

rok siedzial? Ale chyba jzu byl karany..bo jako pierwszy wystepek to wrecz nie pojeta kara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...