Skocz do zawartości
wookie85

Uwaga Oszust - Tomeklawczys

Rekomendowane odpowiedzi

rok siedzial? Ale chyba jzu byl karany..bo jako pierwszy wystepek to wrecz nie pojeta kara

oszukal 2-3 osoby na kwoty do 500pln i dobrowolnie poddal sie karze

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To jest pomysł na zmianę do regulaminu forum i myślę, że warty rozpatrzenia. Warunkiem było by przekazanie potwierdzenia rozpoczęcia postępowania po czymś takim konto mogło by być blokowane na 3 miesiące. W przypadku dostarczenia dalszych dokumentów z sądu potwierdzających zasadność roszczeń jesteśmy gotowi permanentnie likwidować danego osobnika z życia forum i uczynić jego nędzną egzystencje gorszą ;)

Jedno pytanie - jesli takie cos weszloby w zycie to czy ktos z Administracji bedzie pilnowal rowniez ipkow osob sprzedajacych na gieldzie , by czasem z zasowcow nie pojechaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, najlepiej zablokowac konto, zeby ktos nie mogl sie bronic czy przedstawic swoich racji na forum, a "oburzeni klienci" beda sobie rzucac blotem w najlepsze...

No to zablokować możliwość wystawiania ofert na giełdzie, a na spory typu kupujący-sprzedający zrobić jakies małe subforum, lub temat typu "Czarna lista

 

 

To jest pomysł na zmianę do regulaminu forum i myślę, że warty rozpatrzenia. Warunkiem było by przekazanie potwierdzenia rozpoczęcia postępowania po czymś takim konto mogło by być blokowane na 3 miesiące. W przypadku dostarczenia dalszych dokumentów z sądu potwierdzających zasadność roszczeń jesteśmy gotowi permanentnie likwidować danego osobnika z życia forum i uczynić jego nędzną egzystencje gorszą

Ile róznych przekrętów/wałków/kantów odeszło na tym forum w ostatnim czasie? Z tego co pamietam, to jest juz kolejny temat o oszustwie, a sądze ze sporo osób nawet nie pisze na forum że sie na kimś nacięło.

 

A ile z takich spraw ląduje w sądzie? Jakis niewielki procent, ponieważ primo-nie każdy biegnie na prokurature dla tych paru-nastu/dziesięciu złotych, secundo - polski wymiar sprawiedliwości jest odrobinkę ślamazarny. I w czasie oczekiwania na decyzje o rozpoczeciu postepowania oszust moze kiwać kolejne osoby.

 

Reakcja przy oszustwie powinna byc natychmiastowa, i forum nie powinno kopiowac chorych procedur działania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Żądanie dostarczenia papierów z prokuratury, jest jak dla mnie takim lekkim pozbywaniem sie odpowiedzialnosci za to co sie dzieje na forum przez adminów.

 

Myśląc logicznie - samo info do admina że dana osoba robi wałki, powinno moim skromnym zdaniem wystarczyć do wyłączenia tej osoby z życia forum, albo choć z tejze giełdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze moim zdaniem to przeprowadzanie wymian/sprzedaży na Allegro.

Tak jest program ochrony kupujących i on naprawdę działa.

Fakt, że trwa to ponad 2 miesiące, ale kasa w końcu wraca na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie - jesli takie cos weszloby w zycie to czy ktos z Administracji bedzie pilnowal rowniez ipkow osob sprzedajacych na gieldzie , by czasem z zasowcow nie pojechaly?

Dublowanie kont przez osoby zbanowane jest zabronione przez regulamin forum i w przypadku stwierdzenia takiej sytuacji jest natychmiast blokowane.

Niestety (nad czym bardzo ubolewam) niezbyt często jesteśmy w stanie stosować blokady adresów IP ze względu na fakt dynamicznej alokacji tychże przez znakomitą większość ISP w kraju.

 

No to zablokować możliwość wystawiania ofert na giełdzie, a na spory typu kupujący-sprzedający zrobić jakies małe subforum, lub temat typu "Czarna lista

 

 

 

 

Ile róznych przekrętów/wałków/kantów odeszło na tym forum w ostatnim czasie? Z tego co pamietam, to jest juz kolejny temat o oszustwie, a sądze ze sporo osób nawet nie pisze na forum że sie na kimś nacięło.

 

A ile z takich spraw ląduje w sądzie? Jakis niewielki procent, ponieważ primo-nie każdy biegnie na prokurature dla tych paru-nastu/dziesięciu złotych, secundo - polski wymiar sprawiedliwości jest odrobinkę ślamazarny. I w czasie oczekiwania na decyzje o rozpoczeciu postepowania oszust moze kiwać kolejne osoby.

 

Reakcja przy oszustwie powinna byc natychmiastowa, i forum nie powinno kopiowac chorych procedur działania polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Żądanie dostarczenia papierów z prokuratury, jest jak dla mnie takim lekkim pozbywaniem sie odpowiedzialnosci za to co sie dzieje na forum przez adminów.

 

Myśląc logicznie - samo info do admina że dana osoba robi wałki, powinno moim skromnym zdaniem wystarczyć do wyłączenia tej osoby z życia forum, albo choć z tejze giełdy.

To nie jest logiczne myślenie. To jest propozycja sądu kapturowego.

Od nazywania kogoś złodziejem i wymierzania sprawiedliwości w demokratycznym państwie prawa są sądy. Nie czujemy się mądrzejsi czy lepsi od władzy sądowniczej Polski i nie rościmy sobie prawa do napiętnowania kogoś mianem złodzieja na podstawie bądź co bądź jednostronnego świadectwa.

 

Jeszcze raz podkreślę - w przypadku jakiegokolwiek oszustwa przy zakupie przez internet oszukany MUSI zgłaszać tego typu sytuacje właściwym organom, gdyż tylko one mogą w efektywny i zgodny z prawem sposób mu pomóc i zapobiec problemom w przyszłości. Przyznam się, że w tym roku nie miałem czasu i sposobności zapoznać się z najnowszymi danymi, natomiast w latach poprzednich wykrywalność przestępstw tego typu była wg. danych udostępnianych przez KGP na naprawdę bardzo wysokim poziomie a osoby zaangażowane w policji w działania w tym zakresie rzeczywiście były zaangażowane w tematykę, co oczywiście niezmiernie cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie i386

 

Gość z Gdyni - pracuje w sklepie Balta

 

sprzedaje mi memki - data sprzedaży 14 marca - ostatni kontakt 7 kwietnia

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dane"

[cenzura]

 

ale absolutnie to nie znaczy że trzeba zamykać forum czy dział sprzedam - po prostu złodzieje są wszędzie

 

EDIT: odezwał się - mówi, że wysłał. Myślę, że nie kłamie :-)

Jak już pisałem w mailu - na swoją obronie nie mam absolutnie nic. Zwykłe lenistwo, co doprowadziło w końcu do tego, że sprawa wypadła mi z głowy. Przepraszam za zwłokę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Na forum vwgolfa mamy podobny przypadek, gościu oszukał użytkowników na ponad 10 000zł . Po sprawdzeniu IP i e-mail okazało się , że to ta sama osoba !! tutaj link do tematu http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2881767#2881767

Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda Wam się odzyskać pieniądze , a facet ( lub kobieta, jak się okazuje :lol: ) dostanie kilka lat odsiadki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i taki koles po oszukaniu kogos na tym forum, na innym na 10k nie dostanie bana/warna. paranoja

 

I pytanie do adminów - rozumiem ze oszukana osoba ma wam dostarczyc papierek z policji... ale jak juz koniecznie chcecie byc zgodnie z literą, to zauważcie - policja najpierw przeprowadza postepowanie w w sprawie, nastepnie przeciwko. To moze zająć nawet kilka miesięcy.

 

I przez ten czas dany szkodnik ma działać na forum?

 

Zresztą jesli chcecie sie na forum trzymać kk scisle jak po drucie, to bana nie wystawicie az do skazania oszusta prawomocnym wyrokiem sądu - wczesniej niewinny. A jak jest w Polsce z procesami sądowymi, to wole nie przypominać.

 

Nieważne że przez ten czas oszust moze oszukiwać kolejne osoby, niewazne ze ktos został - z reguły wręcz ewidentnie - orżnięty... To jest niewazne, bo czekacie na wyrok sądu?

 

Rozumiem że wy tylko udostępniacie platforme do sprzedazy, ale nie bierzecie udziału w transakcji... Ale jakies minimum odpowiedzialnosci i mocne oświadczenie typu nie będziemy tolerować oszustów, samo z siebie by ukróciło choć czesc tego przestepczego procederu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu my mamy brac odpowiedzialnosc za innych?

 

Poza tym, dlaczego od razu po rzuceniu oskazrzenia wolasz : "bana mu!"? Tak to ma wygladac? Sad kapturowy? Czarownice z Salem? O nie, moj panie. Osoba oskarzona musi miec prawo do obrony, wiec bana nie dostanie.

 

Nieważne że przez ten czas oszust moze oszukiwać kolejne osoby, niewazne ze ktos został - z reguły wręcz ewidentnie - orżnięty... To jest niewazne, bo czekacie na wyrok sądu?

Tematu o oszustwie nikt nie kasuje, wiec kazdy kupujacy moze sam sie zastanowic, czy oplaca mu sie ryzykowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i taki koles po oszukaniu kogos na tym forum, na innym na 10k nie dostanie bana/warna. paranoja

Co da "warn" skoro i tak zwykły użytkownik nie widzi żadnych ostrzeżeń poza swoimi? A ban? Jeśli będzie chciał oszukać kogoś na tym forum, to założy nowe konto. W przypadku Neo jest praktycznie nieuchwytny.

 

Rozumiem że wy tylko udostępniacie platforme do sprzedazy, ale nie bierzecie udziału w transakcji...

Ogarnij się trochę. Jaka platforma do sprzedaży? Jaka transakcja?

Forum jak i sam jego silnik jest przeznaczony do rozmów i wymiany poglądów między użytkownikami Sieci. Nie posiada on żadnych mechanizmów wspomagających/ułatwiających/zabezpieczających wymianę dóbr materialnych na gotówkę (tudzież handlu) pomiędzy użytkownikami. Od takich rzeczy są serwisu aukcyjne pokroju Allegro i Świstak. Kupowanie czegoś wyłącznie na słowo pisane na forum (lub PW) to czysta głupota i robicie to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Raz się uda, raz się nie uda. Wysłać coś na słowo na forum to mógłbym komuś z moderacji i ewentualnie stałym bywalcom forum, których widzę tutaj codziennie, a nie jakiemuś tam panu X czy Y wymienionemu w temacie. Ludzie! Czy Wy naprawdę jesteście tacy... naiwni?

 

Z jednej strony nie ma nic złego w zakładaniu tematu w stylu "Kupiłem coś od pana X, wpłaciłem kasę i kontakt się urwał. Jak ktoś ma namiary, to proszę słać na PW, bo chcę się skontaktować i wyjaśnić sprawę."

Z drugiej jednak strony taki temat może sobie założyć każdy i (z pomocą dobrych kolegów lub zdublowanych kont) oczernić porządnego człowieka. Natomiast używanie w takim temacie wulgaryzmów i jakieś wycieczki osobiste to już totalny brak powagi. Dlatego też niepoważne pytania w stylu "Dlaczego administracja nie reaguje?" najchętniej nagradzałbym odpoczynkiem od forum. Administracja to grupa ludzi trzymających porządek na forum i tylko tam! Nie jest naszym obowiązkiem dochodzenie prawdy i skazywanie użytkownika na banicję, więzienie czy tydzień bez komputera.

 

Ktoś przykleił typową ulotkę na dworcu "Sprzedaję (tu mniejsza o nazwę produktu/artykułu). Dowóz gratis." Urywasz karteczkę z numerem, dzwonisz, dogadujesz się, przelewasz kasę i... umarł w butach. Telefon nie odpowiada, towaru brak. Kogo oskarżysz? Władze miasta, że na ich dworcu było przyklejone ogłoszenie? A może operatora telefonii komórkowej, że oszust miał u nich telefon na kartę i w ten sposób nie da się go namierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

[...]Ktoś przykleił typową ulotkę na dworcu "Sprzedaję (tu mniejsza o nazwę produktu/artykułu). Dowóz gratis." Urywasz karteczkę z numerem, dzwonisz, dogadujesz się, przelewasz kasę i... umarł w butach. Telefon nie odpowiada, towaru brak. Kogo oskarżysz? Władze miasta, że na ich dworcu było przyklejone ogłoszenie? A może operatora telefonii komórkowej, że oszust miał u nich telefon na kartę i w ten sposób nie da się go namierzyć?[...]

Własną GŁUPOTĘ. Tylko co niektórzy widać w matrixie żyją jeszcze, i nie rozumieją najprostszych zasad bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie i386

 

Gość z Gdyni - pracuje w sklepie Balta

 

sprzedaje mi memki - data sprzedaży 14 marca - ostatni kontakt 7 kwietnia

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dane"

[cenzura]

 

ale absolutnie to nie znaczy że trzeba zamykać forum czy dział sprzedam - po prostu złodzieje są wszędzie

 

EDIT: odezwał się - mówi, że wysłał. Myślę, że nie kłamie :-)

 

A nie orientujesz sie moze czy ktos jeszcze zostal przez niego oszukany ? Bo chce zglosic na policje sprawe z tego tematu 3285887[/snapback]

Jak już pisałem w mailu - na swoją obronie nie mam absolutnie nic. Zwykłe lenistwo, co doprowadziło w końcu do tego, że sprawa wypadła mi z głowy. Przepraszam za zwłokę.

 

O prosze, teraz doczytalem, ze nawet i386 raczyl odpowiedziec w temacie. To moze i przypomnisz sobie o moim E5200 i dysku ? W innym wypadku mam nadzieje, ze policja wysle "przypomnienie".

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dublowanie kont przez osoby zbanowane jest zabronione przez regulamin forum i w przypadku stwierdzenia takiej sytuacji jest natychmiast blokowane.

ten zapis powinien być wyciagany na swiatlo dzienne kazdego 1ego kwietnia. ubaw po pachy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zapis powinien być wyciagany na swiatlo dzienne kazdego 1ego kwietnia. ubaw po pachy. 

Widzisz [nazwa konta z ~ 4banami] nie kazdy przejawia wrodzona tepote i nadal siedzi tam gdzie go nie chca. A ze lwia czesc polskiego internetu polega na dynamicznym IP mozesz spokojnie sobie siedziec na forum gdzie podwyzszasz poziom debilizmu. W koncu jak sam stwierdzasz skads musi sie brac ta glupota. Jakby nie bylo - userow jest wiecej wiec zapewne sami jestescie sobie winni. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten caly i386 to jakis niepowazny typ. Na maile nie odpisuje, na PW nie odpisuje, na GG nie odpisuje, mimo ze na forum byl, na allegro byl, na GG codziennie zmienia staty. Komóry tez nie odbieral. Znalazlem jednak sposob na skontaktowanie sie z nim, jest na stronie firmy Balta telefon firmowy, odebral i sie nieco zdziwil jak uslyszal kto dzwoni. Jak powiedzialem o policji i o tym, ze skontaktuje sie tez z jego szefem, ktory tez raczej nie bedzie zachwycony jak na kazdym forum pojawilaby sie nazwa jego firmy przy okazji goscia, ktory oszukuje, to zwrocil kase odrazu. Juz mam ja na koncie.

Ale najlepsze jest to, ze gosciu w ogole nie czai w czym ja widze problem, ze od 3tyg zlewa mnie z gory na dol. Gada jakbym to ja bym jakis nienormalny, co sie czepia: "eeeee", "aaaaa tam". Co za gosc. Na forum przestrzegam przed zakupami u i386. Bede tego tez pilnowal jak tylko zobacze jakies ogloszenie w dziale sprzedam.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 masz u mnie wielkiego + za to jak postąpiłeś z gościem. Niech sobie oszuści nie myślą, że są bezkarni. Zawsze jakiś ślad zostaje, a jak jeszcze inni oszukani współpracują ze sobą to jest większa szansa na dorwanie delikwenta.

 

Kupiłem parę rzeczy przez to forum i kilka też sprzedałem bez żadnych problemów. I nie to że miałem farta tylko po prostu trafiłem na "dorosłych" i odpowiedzialnych ludzi. Ale jak widać z tym bywa różnie. Co do banowania oszustów to owszem, ale po załatwieniu sprawy. Jak Costi napisał niech się najpierw bronią ( o ile mają ku temu podstawy), a co potem to wiadomo BAN. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 masz u mnie wielkiego + za to jak postąpiłeś z gościem. Niech sobie oszuści nie myślą, że są bezkarni. Zawsze jakiś ślad zostaje, a jak jeszcze inni oszukani współpracują ze sobą to jest większa szansa na dorwanie delikwenta.

Dokladnie, kazda taka sprawe trzeba dokladnie opisac, zeby ktos inny sie tez nie nadzial. To ze gosc pracuje w Balcie dowiedzialem sie dzieki temu, ze majkel84 napisal to na poprzedniej stronie. To pozwolilo mi namierzyc telefon sluzbowy i umozliwilo kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest, bylo to juz poruszane w tym temacie. Moderatorzy tez tu zagladaja i jak by chcieli to bana juz dawno by dali. Jak by co, to moge pokazac rozmowy na GG i moje pozniejsze monologi. Maili nie zapisywalem w wyslanych, a watpie, zeby sam i386 zechcial sie nimi podzielic ;) Na koma dzwonilem z 15 razy. Poza tym jak dzisiaj sie pojawil na GG na "zaraz wracam" to odrazu zagailem, jak sie pewnie domyslacie zniknal po 5s od kiedy wyslalem wiadomosc. 2min pozniej zlapalem go na tym sluzbowym telefonie, oczywiscie "GG akurat mi siadlo". Prosze jakie dziwne zbiegi okolicznosci...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wntr

Jak słyszę te "eee tam" to mnie szlag trafia, typowa polska mentalność złodziejstwa - karać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. To już kolejny temat "oszukano mnie", "oszust", "uwaga oszust". Śmieszy mnie to i denerwuje.

2. Dostajecie za darmo opcję wystawienia ogłoszenia i całą odpowiedzialność ciąży na stronach transakcji, a nie na forum. Nie pasuje nie korzystać.

3. Boicie się= nie kupować, albo umawiać się na odbiór osobisty.

4. Powstawanie tematów typu "uwaga oszust" powinno być regulaminowo zabronione, a tematy takie kasowane! Nikt tu nikogo nie będzie sądził, bo nie ma takich możliwości i uprawnień.

5. Zostałeś oszukany- idź na policję albo twarz w kubeł i nie wylewaj syfu na forum.

6. Jak na słupie ogłoszeniowym będzie ogłoszenie i się natniesz to będziesz miał pretensje do właściciela słupa?

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To już kolejny temat "oszukano mnie", "oszust", "uwaga oszust". Śmieszy mnie to i denerwuje.

2. Dostajecie za darmo opcję wystawienia ogłoszenia i całą odpowiedzialność ciąży na stronach transakcji, a nie na forum. Nie pasuje nie korzystać.

3. Boicie się= nie kupować, albo umawiać się na odbiór osobisty.

4. Powstawanie tematów typu "uwaga oszust" powinno być regulaminowo zabronione, a tematy takie kasowane! Nikt tu nikogo nie będzie sądził, bo nie ma takich możliwości i uprawnień.

5. Zostałeś oszukany- idź na policję albo twarz w kubeł i nie wylewaj syfu na forum.

6. Jak na słupie ogłoszeniowym będzie ogłoszenie i się natniesz to będziesz miał pretensje do właściciela słupa?

Do mnie teraz bijesz ? Bo jak tak, to chyba niepowazny jestes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Do mnie teraz bijesz ? Bo jak tak, to chyba niepowazny jestes.

Wyraziłem opinię o takich tematach ogólnie. To wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, ze tu nie chodzi o "pretensje do słupa" czy tez do forum, a raczej o to by ostrzegać innych przed oszustami na tym właśnie forum.

Nie zmienia to jednak faktu, iż ostatnio powstało dużo takich tematów, które "zaśmiecają" że tak to ujmę forum.

Dobrze chyba by było, gdyby moderator lub moderatorzy stworzyli topik na temat oszustów w dziale sprzedaży i kupna, gdzie była by lista takich "delikwentów", plus ewentualnie jakieś noty ile razy kto odstawił numer. Chyba takie coś było by lepsze i na rękę większości uzytkowników, którzy mogli by szybko i łatwo sprawdzić sytuacje względem "podejrzanego".

 

A policja, sądy swoją drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...