Skocz do zawartości
WebNuLL

"wista" I Gry - Zawieszanie Się Myszki I Klawiatury/brak Reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam preinstalowaną wistę ( w raz z kupą syfu - no w rzeczy samej sam system jest syfem, ale pomijam ten fakt.. )

 

Próbuję uruchomić Steama, najpierw ładował się pół godziny, teraz chodzi prawie normalnie, a czemu prawie? Otóż przy naciśnięciu jakiegoś klawisza na klawiaturze cały Steam przywiesza się na 10 sec, jak piszę do znajomych to nie widze co pisze, dopiero po 10 sec widać.

 

W Counter-Strike: Source jest to samo, byle co nacisnę - przywieszka na około 10 sec, tu dochodzi jeszcze myszka.

 

Druga sprawa taka, że uruchamiam grę "Trackmania Nations Forever" i tak samo jak z programem "Steam" i grą "Counter-Strike: Source" zacina się, ale do tego dochodzi jeszcze że nie da się nic kliknąć w menu, można najechać ale nie da się kliknąć, klawiatura też nie działa i tylko się zawiesza.

 

Gram w GTA 4, chodzi płynnie i bez żadnych problemów.

 

To wina na 100% wisty, mam Ubuntu 9.04 i przez Wine Trackmania chodzi, no tylko są niekiedy problemy ze sterowniem, Steam też chodzi - tu wszystko świetnie działa.

 

Procesor: Core 2 Duo T6600 2.2 GHZ

Ram: 4GB ( 3GB bo 32bitowe systemy operacyjne )

Karta graficzna: GEFORCE 9200M GT + sterowniki dla Visty 185 | sterowniki Ubuntu 9.04 to 180+

System operacyjny: Vista Home Premmium / Ubuntu 9.04

 

Nie znalazłem rozwiązania w internecie.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w biosie masz opcje support dla myszki/klawiatury usb? zmien jego ustawienie

 

jak masz zasmiecony system to moze byc wszsytko doslownie (jak antywirus, firewall, co chodzi w tle?)

masz badziewna karte graficzna, powylaczaj bajery w systemie... przeinstaluj steama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w biosie masz opcje support dla myszki/klawiatury usb? zmien jego ustawienie

 

jak masz zasmiecony system to moze byc wszsytko doslownie (jak antywirus, firewall, co chodzi w tle?)

masz badziewna karte graficzna, powylaczaj bajery w systemie... przeinstaluj steama...

1. W Biosię dopiero zobacze

2. Wista jest tylko na gry, więc za często z niej nie kożystam, a komputer kupiłem tydzień temu

3. Jakiś preinstalowany norton, ale nie wywalam bo już z 5 wirusów znalazł ( nie uruchomionych - ściągałem multiplayer do GTA VC aby pograć na lanie, ściągnełem troche wirusów ale w końcu znalazł się plik nie zainfekowany :) )

4. Co do karty graficznej, to zwyczajnie nie prawda - grałem w Trackmanię na najwyższych detalach, w GTA IV na średnich, wszystko chodzi nawet lepiej niż oczekuję poza wistą.

 

@edit

W Biosie nie ma żadnej funkcji związanej z klawiaturą.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Edytowane przez WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W Biosię dopiero zobacze

2. Wista jest tylko na gry, więc za często z niej nie kożystam, a komputer kupiłem tydzień temu

3. Jakiś preinstalowany norton, ale nie wywalam bo już z 5 wirusów znalazł ( nie uruchomionych - ściągałem multiplayer do GTA VC aby pograć na lanie, ściągnełem troche wirusów ale w końcu znalazł się plik nie zainfekowany :) )

4. Co do karty graficznej, to zwyczajnie nie prawda - grałem w Trackmanię na najwyższych detalach, w GTA IV na średnich, wszystko chodzi nawet lepiej niż oczekuję poza wistą.

 

@edit

W Biosie nie ma żadnej funkcji związanej z klawiaturą.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

mhm, może podkręcałeś procka, bawiłeś się czymś w stylu tweakerów itd.?

na czas grania wyłączaj AV.

może grzeje się grafika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm, może podkręcałeś procka, bawiłeś się czymś w stylu tweakerów itd.?

na czas grania wyłączaj AV.

może grzeje się grafika...

1. Jest zimny :)

2. AV no jest w "trybie cichym" ale wyłącze go na wszelki wypadek ;)

3. Nie podkręcałem procka, nie bawie się w coś takiego ( nie jestem graczem )

 

PS. Wreszcie jakieś porządniejsze forum, w którym nie spamują w topicu i nie piszą bzdur :lol2:

 

Proszę o propozycje rozwiązania problemu.

 

Pozdrawiam, WebNuLL

Edytowane przez WebNuLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...