Skocz do zawartości
Ronipl

Problem Z Bartonem 2800 Xp+ Na Abit An7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kilka dni temu zakupilem procesor AMD Barton 2800 XP+ na allegro. Plyte posiadam Abit AN7. Aktualnie mam procesor AMD Barton 2500 XP+, pamiec Patriot 2x512MB.

Po zakupie nowego procesora (Barton 2800) zalozylem na plyte i ruszyl komp bez problemu, wszedlem do biosa - rozpoznal procka bez problemu, rowniez pamiec, dyski oraz dvd. wychodze z biosu i start od nowa. doszlo do wyboru systemu (mam 2 XP) po wyborze jakiekolwiek wyskakuje komunikat:

<katalog glowny windows>System32\ntoskrnl.exe nie istnieje lub jest oszkodzny - cos takiego mniej wiecej i komputer wisi, po wcisnieciu przycisku reset nie wstaje juz, czarny ekran. Trzeba wylaczyc kompa, trzymajac power przez pare sek. Probuje odpalic go ponownie, dopiero za ktoryms razem wstaje, wchodze do biosu zmieniam zeby czytal cd-rom jak 1, wkladam instalke XP i leci, wyskakuje menu uplywa czas i zamiast instalowac znow wyskakuje wybor systemu (tak jak wyzej 2sys XP) i po wyborze ktoregokolwiek kupa :damage_wall:

resetowalem juz bios przez wyjecie baterii ale niestety nic to nie dalo, tak samo. sa ktoryms razem jak wszedlem do biosu sprawdzilem temperature procka - bylo cos ok 58-60C ale nie jestem w 100% pewien, napewno mnie to zdziwilo, bo teraz mam ok 53C a tylko pisze i winamp chodzi. wiec tak jakby sie grzal troszke.

ogolnie po wyjeciu tego procesora i zalozeniu starego, systemy XP chodza bez zadnego problemu pomimo ze bylo ciezko uszkodzone.

dopiero za 2-3 dni zaniose proceka do sprawdzenia do kolegi, wiec NARAZIE LICZE NA WASZA POMOC!

Czekam na sugestie i podpowiedzi!

 

Serdecznie dziekuje!!!

Michał

 

PS

Pamietam ze jak kupilem te 2 pamieci ddr w dualu i zalozylem je to tez system XP mi nie startowal, zaden z 2 podanych ale nie pamietam co wyskakiwalo, po zalozeniu starych wszystko bylo ok. wyszedlem po poludniu, wrocilem wieczorem, zalozylem pamiec i nagle sie system uruchomil i dziala normalnie do teraz.

Edytowane przez Ronipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...