Skocz do zawartości
Matthaeus

24 (1920x1080) Cale W Cenie Do 1300 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany mojej starej 17 CRT i tu pojawia się problem z tego względu, że nie znam się zbyt dobrze na rynku monitorów LCD dlatego też jakoś trudno dokonać dobrego wyboru w kwocie w której mogę się zmieścić (może uda się coś więcej uzbierać). Patrząc na kwotę, którą dysponuje pozostaje wybór monitora na matrycy TN i doskonale zdaje sobie sprawę z wad i zalet jakie posiadają te matrycę, ale pracując przy monitorze mam go przed sobą, wiec ograniczone kąty widzenia nie są jakiś poważnym problemem. Zależy mi na dobrej jakości obrazu, dobrym odwzorowaniu barw i dobrym podświetleniu matrycy - ktoś powie, że jakość, barwy to nie w monitorach TN, ale na pewno są lepsze i gorsze produktu, a ja chciałbym wybrać ten najlepszy (gdyby było mnie stać na lepszą matrycę to pewnie bym zwiększył swój budżet). Monitor będzie przeznaczony głównie do ogólnej pracy przy komputerze (praca z tekstem, internet - dłuższe siedzenie przy CRT strasznie męczy, film itp.), ale także bardzo lubię pograć także chciałbym, aby monitor sprawdzał się w szybkich, dynamicznych grach (typu: UT III - brak smużenia). Chciałbym dokonać jak najlepszego wyboru jeżeli chodzi wybór monitora, bo zapewne znów mi posłuży przez kilka kolejnych lat. Z góry wielkie dzięki za pomoc i propozycje.

Edytowane przez Matthaeus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodują zmiany w barwach nawet przy patrzeniu na wprost.

Patrząc na monitory w sklepie stojąc przed nimi na wprost, słabe kąty widzenia nie były aż tak tragicznie odczuwalne, owszem z boku czy też z dołu kolory zmieniały się bardzo znacznie, ale zapewne bywają lepsze i gorszę egzemplarze. A z drugiej strony suma jaką dysponuje na zakup nowego monitora omija wszystkie inne, lepsze matryce od TN dość szerokim łukiem, a na dniach muszę dokonać jakiegoś wyboru bo mój stary CRT zaczyna już przejawiać oznaki starości :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrą alternatywą w tym przedziale cenowym jest Dell 2209WA na matrycy IPS. Niestety są to "tylko" 22". Nie wiem, czy jesteś skłonny zejść z rozmiarem. Jeżeli nie, to faktycznie pozostaje TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest jedną z tych rzeczy, którą najrzadziej się wymienia (przynajmniej w moim przypadku) - mój obecny CRT służy mi już kilka ładnych lat, ale mała rozdzielczość powoli staje się męcząca, a poza tym ostatnio zaczyna dość dziwnie się zachowywać. Chciałbym zakupić monitor, który posłuży mi przez kolejne lata dlatego zależałoby mi na większej rozdzielczości i większej powierzchni roboczej, bo nie przewiduje, że będę zmieniał monitor jak "rękawiczki". Owszem chciałbym zakupić monitor z jak najlepszą matrycą, ale wiadomo wszystko wiąże się z kosztami, a mój budżet jest dość ograniczony. Nie ma żadnego, dobrego monitora 24 cale na matrycy TN wartego zakupu w tej cenie bądź minimalnie większej :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor jest jedną z tych rzeczy, którą najrzadziej się wymienia

 

No to też dlatego warto wyłożyć "kupę" kasy na jakiś konkretny sprzęt. Albo poczekać i dozbierać, albo nawet pożyczyć. Ale jeśli nie możesz, no to trudno. W TN to Ci nie doradzę, bo się nimi nie interesuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko opowiem scenke jaka widzialem w Saturn:

kreci sie jakas ekipa przy monitorach, kreca ogladają, od gory od dolu, z boku itp

 

w koncu gosc wola sprzedawce i mowi zeby mu pokazal ktore to sa na tych dobrych matrycach bo on szajsu na TN nie bedzie kupował... i tym sposobem sprzedawca musial mu pokazywac które są lepsze bo on sam te roznicy nie widzial...

 

ja polecam TN, za naprawdę niezłą kasę można dostać spory ekran o dużej rozdzielczości. Dla mnie wady TN są nieistotne, i tak jest tysiąc razy lepszy od CRT na jakich mialem okazje pracowac. A korzysci z wysokiej rozdzielczosci nic mi nie zastąpi, zdecydowanie wolę FullHD 23-26" TN niz 22" na innej matrycy.

 

Oczywiscie co innego jak ktos zajmuje się grafiką na poważnie, ale wtedy mówimy o innych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje się profesjonalnie grafiką, przeznaczenie monitora: ogólnie praca z tekstem, internet, film, gry (głównie FPS - wiec zależy mi na szybkim czasie reakcji).

to zastanów się jeszcze jaki format bardziej by Ci odpowiadał, jeśli myślisz kiedyś np. o konsoli albo faktycznie bedziesz oglądał dużo filmów to możesz brać 16:9 i jeszcze pewno zaoszczedzisz troche, w przeciwnym razie niekoniecznie i wtedy bierz 16:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko opowiem scenke jaka widzialem w Saturn:

kreci sie jakas ekipa przy monitorach, kreca ogladają, od gory od dolu, z boku itp

 

w koncu gosc wola sprzedawce i mowi zeby mu pokazal ktore to sa na tych dobrych matrycach bo on szajsu na TN nie bedzie kupował... i tym sposobem sprzedawca musial mu pokazywac które są lepsze bo on sam te roznicy nie widzial...

No to nieźli znafcy :P byli, że nie umieli znaleźć różnicy. / błąd zamierzony /

 

Nie zajmuje się profesjonalnie grafiką, przeznaczenie monitora: ogólnie praca z tekstem, internet, film, gry (głównie FPS - wiec zależy mi na szybkim czasie reakcji).

Bierz TN i Ci wystarczy. Kup wysyłkowo w jakimś dobrym sklepie internetowym, jak się okaże że Ci nie pasuje TN, to oddasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2453 to fajny model - myślę, że do Twoich zastosowań będzie w zupełności wystarczający

A jak seria tych modeli sprawuje się w grach, codziennym użytkowaniu, jak duży jest w tych modelach input lag :?: Model 2453 ma ma końcówkę V-PF lub TQ-PF czym się one różnią i który z nich jest lepszy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...