Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Dysk 500gb Sata - Co Jest Teraz Na Topie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie mogę doczekać aż zaczną wychodzić 500gb/talerz ale 7200rpm. 5400rpm to moim zdaniem krok wstecz, choć cisza to atut, ale i tak najbardziej zawsze hałasują stukające głowice a nie talerze, a mało kto trzyma dyski w skrzynkach wyciszających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)a mało kto trzyma dyski w skrzynkach wyciszających.

Co akurat ciężko zrozumieć, zważywszy na to, że skrzynki takie własnej roboty są łatwe i tanie do zrobienia. Ja nawet na swojego 7200.11 nie narzekam, zachwalano go tu jako cichy etc. Ale o realnej prawdzie chyba świadczy fakt że po 2 dniach zbudowałem skrzynie ;)

 

 

Żeby nie było OT. te samsungi mają 5400 RPM?! I są szybkie jak F1..? Czy źle zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5400rpm to moim zdaniem krok wstecz,

Skoro są wydajnościowo na poziomie 7200, to dlaczego są krokiem wstecz? Raczej krokiem na przód.

 

choć cisza to atut, ale i tak najbardziej zawsze hałasują stukające głowice a nie talerze, a mało kto trzyma dyski w skrzynkach wyciszających.

Najbardziej hałasuję świst talerzy. Głowice nie stukają cały czas, a tylko w czasie operacji na hdd. Natomiast świst talerzy towarzyszy pracy hdd cały czas. W dyskach seagate'a jest już w ogóle nie do wytrzymania. Oczywiście jeżeli masz zdanie wyrobione na podstawie nowych WD lub samsungów F1 to masz po części racje, gdyż te hdd względnie nie "świszczą" talerzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę doczekać aż zaczną wychodzić 500gb/talerz ale 7200rpm. 5400rpm to moim zdaniem krok wstecz, choć cisza to atut, ale i tak najbardziej zawsze hałasują stukające głowice a nie talerze, a mało kto trzyma dyski w skrzynkach wyciszających.

A to nie jest przypadkiem tak ze on sam sobie dostosowuje predkosc zaleznie od obciazenia 5400-7200rpm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak ze on sam sobie dostosowuje predkosc zaleznie od obciazenia 5400-7200rpm...

Niestety nie ma narazie jakiegos "namacalnego" dowodu ze WD green biega z predkoscia zmienna... Z pomiarów czestotliwosci która wydaje silnik stwierdzono ze biega non stop na 5400rpm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem tak ze on sam sobie dostosowuje predkosc zaleznie od obciazenia 5400-7200rpm...

Nie jest, to bzdura wymyślona przez sprzedawców na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie mogę doczekać aż zaczną wychodzić 500gb/talerz ale 7200rpm. 5400rpm to moim zdaniem krok wstecz, choć cisza to atut, ale i tak najbardziej zawsze hałasują stukające głowice a nie talerze, a mało kto trzyma dyski w skrzynkach wyciszających.

tak samo i ja, najbardziej na WD Caviar Black, Blue :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najszybszą 500GB talerzówką jest Seagate Barracuda z serii 7200.12. Wadliwa to była seria 11 za sprawą m.in. ciulowego firmware'u. Dwunastki to już szybkie i ciche dyski. Mam i polecam!

12 są tak samo ciulowe co 11, tak samą sie sypią i tylko relokują sektory, poza tym w 11 nawet po zaaplikowaniu poprawionego firmware nadal przybywało relokowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najszybszą 500GB talerzówką jest Seagate Barracuda z serii 7200.12. Wadliwa to była seria 11 za sprawą m.in. ciulowego firmware'u. Dwunastki to już szybkie i ciche dyski. Mam i polecam!

Owszem dysk jest szybki, zasługa jednego talerza.

Ale awaryjność wciąż jest na wysokim poziomie w porównaniu do Hitachi czy WD.

A co do ciszy...wizyta u laryngologa powinna pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są wydajnościowo na poziomie 7200, to dlaczego są krokiem wstecz? Raczej krokiem na przód.

Dla mnie są krokiem wstecz, bo jeśli mogli zrobić 5400RPM które jest tak szybkie jak F1, to równie dobrze mogli zrobić 7200RPM sporo szybsze od F1, co nie zmienia faktu, że to dobry dysk.

 

 

Tak jak inni od seagate 7200.12 polecam trzymać się z daleka, bo nie chcę kolejnego tematu w stylu "help! dysk pada???" ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są tak wadliwe, to gdzie wasze statystyki? Na czym opieracie swoje zdanie i te posty?

Ja podawałem je w innym temacie i za przeproszeniem delikatnie mówiąc szkoda słuchać waszego ****.

 

Nawet z wadą Barki 11 miały awaryjność tylko 0,3% czy coś więcej niż WD i Hitachi, a Samsung był jeszcze gorszy.

 

Macie inne, proszę bardzo, oświećcie mnie. Jeśli nie to przestańcie... wiadomo co, bo z forum robi się pudelek. Każdy może pisać, co mu ślina na klawiaturę przyniesie.

 

Statystyki w stylu: "miałem dysk i mi padł, koledze tak samo" to sobie darujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z wadą Barki 11 miały awaryjność tylko 0,3% czy coś więcej niż WD i Hitachi, a Samsung był jeszcze gorszy.

 

Macie inne, proszę bardzo, oświećcie mnie. Jeśli nie to przestańcie... wiadomo co, bo z forum robi się pudelek. Każdy może pisać, co mu ślina na klawiaturę przyniesie.

A Ty skąd wziąłeś statystyki .... z Interii ? Nie sądzę, żeby producenci akurat Tobie pochwalili się, jaką mają awaryjność a nikomu więcej nie. Najlepiej mogą określić to sprzedawcy na zasadzie "ilość sprzedanych / ilość awarii = %".

 

U mnie przez około rok pracy w tym serwisie :

1x WD z jakiejś starszej serii 160Gb

3x samsung F1 (2x 160 oraz 1x 640)

5x Seagate 7200.12 (na razie 5 bo dość młoda seria ;) )

Seagate 7200.11 przewalam taczkami więc nie chce mi się liczyć. Co prawda Seagate i Samsunga sprzedajemy najwięcej, jednak w tym roku kilkadziesiąt WD też zeszło.

 

A skądś pomysł na Tutorial jednak się wziął.

 

 

bartqmistrz Jak już gdzieś napisałem, wsadziłem klientowi w CM Elite 331 dwa dyski 7200.12 i razem z dyskami i obudową trząsł mi się dwumetrowy blat na serwisie, który jest dosyć dobrze umocowany więc daruj sobie wypowiedź o niskim natężeniu hałasu bo oprócz wibracji, wcale nie są wiele cichsze od 7200.11 . Seagate DAWNO nie miał cichego dysku i zapewne długo miał nie będzie bo ich priorytetem jest szybkość i wydajność. Chyba, że pracę dysku zagłusza Ci chłodzenie w budzie ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuMeL

Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem, bo widać twój mózg nie pracuje na wystarczającym poziomie, żeby zrozumieć takie proste zdanie: "Skoro są tak wadliwe, to gdzie wasze statystyki? Na czym opieracie swoje zdanie i te posty? Ja podawałem je w innym temacie..."

Nie będę szukał, jesteś zainteresowany to rusz 4 litery. Są to statystyki z dużego sklepu, a nie jakiejś klitki, gdzie miałeś rzekomo... uwaga... około kilkanaście zwrotów łącznie. Nie rozśmieszaj mnie.

 

Po drugie Ty wsadziłeś dwie 12 i blat się trząsł? A ja mam 4 talerzowy 1,5TB z serii, która niby należy do najbardziej wibrującej jaka jest i 1,5m blat jakoś mi się nie trzęsie. Poza tym, wyznacznikiem jakości niestety nie jest dla mnie obudowa za 130zł LOL. To jak Tracer gdzie blacha ma grubość folii śniadaniowej. Jeśli nie masz dowodu w postaci testu, to ja każde takie gderanie o głośności wpuszczam jednym uchem, a drugim wypuszczam.

Trzymaj się zdrowo.

 

bartek46op

Popatrzeć na tematy? Daruj sobie chłopcze, bo szkoda nawet komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dziś byłem kupić większy dysk do kompa mojej lepszej połówki (ma 80GB). Jako ze to dla kobiety to wszytko jedno jaka wydajność hałas i takie tam w sumie jak najtaniej kupić 500GB. Byłem w 4 sklepach w każdym mi podawali ceny samsungów i WD jak się pytałem o seagaty to odpowiedz była jedna nie mamy i zrezygnowaliśmy ze sprzedaży bo bardzo dużo zwrotów było.

 

Elektronek Spisek ?? Czy może jednak one są wadliwe ?? i odrazu powiem ze to nie są klitki bo 2 z tych sklepów to regularnie wygrywają przetargi na większe dostawy do firm i uczelni to chyba wiedza co mowia.

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Poza tym, wyznacznikiem jakości niestety nie jest dla mnie obudowa za 130zł LOL. To jak Tracer gdzie blacha ma grubość folii śniadaniowej.

Tak tylko dodam od siebie , ze ponoc tez mam wibrujace dyski , ale moja buda wg. specyfikacji na pusto wazy okolo 16kg , wiec z gratamia znacznie ponad - nie mam problemow (7200.11-500x2+640AAKA+7200.10-160GB) ;)

 

Te wibracje to tez wzgledna obudowy - sam mialem kiedys iboxa , "papier sniadaniowy" to malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy spisek. Mi to lata koło duszy skoro żaden Seagate mi nie umarł, oprócz tego co sam spaliłem ;)

Dalej będę brał dyski tej firmy, a jak WD wypuści dysk z opłacalnością zakupu większą niż 1,5TB Seagate'a, to się zastanowię. Jeśli chodzi o dyski na Raid systemowy to nie potrzebuję wymieniać w ciągu 2-3 najbliższych lat. Wystarczy mi to co mam. Potem to już o SSD się pomyśli do tego celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyki w stylu: "miałem dysk i mi padł, koledze tak samo" to sobie darujcie.

Mi to lata koło duszy skoro żaden Seagate mi nie umarł, oprócz tego co sam spaliłem ;)

Wiec jak to jest? Statystyki typu "miałem Seagate i umarł" to wkładamy sobie w buty, ale "mam Seagate i działa świetnie" już nie? Każdy chwali swoje – OK – ale jakaś konsekwencja poglądów być powinna :>

 

Osobiście dodam że przymierzałem się do 1TB Seagate nowego, ale po zaczerpnięciu informacji zdecydowałem się na znienawidzonego Samsunga :) Od lat miałem Seagate jeszcze od czasów 15 GB, ale postanowiłem nie kierować się wyłącznie sparwdzoną marką.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuMeL

Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem, bo widać twój mózg nie pracuje na wystarczającym poziomie, żeby zrozumieć takie proste zdanie: "Skoro są tak wadliwe, to gdzie wasze statystyki? Na czym opieracie swoje zdanie i te posty? Ja podawałem je w innym temacie..."

Nie będę szukał, jesteś zainteresowany to rusz 4 litery. Są to statystyki z dużego sklepu, a nie jakiejś klitki, gdzie miałeś rzekomo... uwaga... około kilkanaście zwrotów łącznie. Nie rozśmieszaj mnie.

Po pierwsze trochę szacunku bo nie rozmawiasz z kolegą i nie pozwalam się obrażać, po drugie ta, jak to nazwałeś klitka, jest najlepiej sprzedającym sklepem Komputronika w Polsce.

 

Kilkanaście zwrotów tyczy się kilkuset sprzedanych dysków tylko w tym roku, przy czym 7200.11 NIE WRÓCIŁO może 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronek - Ty jestes jakims fanboyem Seagate'a czy cu ? :) ze ich tak bronisz

 

Barki 11 były najbardziej wadliwymi dyskami i nie podlega to najmniejszej dyskusji, sam miałem 2 dyski jeden po drugim i oba sie sypały (relokowały sektory) kolega miał identyczny dysk i to samo, i co 3 na 3 dyski nadające sie na szrot. (upgrade firmware wcale nie pomógł)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dziadku Mrozie słuch mam jeszcze dobry :) BuMel - pisząc o ciszy chodziło mi o ruchy głowicy a nie wibracje. Moje 12 nie wpadają w drgania ponieważ są ulokowane na gumkach ;P Co do awaryjności pewnie też się źle wyraziłem, zbytnio uogólniłem. Małe sprostowanko - ,,Dwunastki (które mam zamontowane) to już szybkie i ciche dyski". Widocznie Seagate'y mnie lubią, miałem już 4 i żaden nie padł (dobry nawiew, regularna defragmentacja, może to jest gwarancją sukcesu ?) A być może mam szczęśćie i trafiały mi się modele wykonane w czystszych szałasach :D Każdemu może trafić się ,,ciulowa sztuka'' , a że Seagate'ów schodzi najwięcej toteż najwięcej spośród innych wraca. Życzę wszystkim bezawaryjnych hadedeków :lol2:

PS. Proszę nie pieńcie się i nie obrażajcie nawzajem. Peace !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...