Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Dysk 500gb Sata - Co Jest Teraz Na Topie?

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja pozwolę sobie zapytać tutaj o opinie w sprawie dysku 1,5TB. Wiem, że temat jest o 500GB ale tutaj przynajmniej może dostanę jakąś odpowiedź.

 

Więc tak: za jakieś pół roku-rok kupię SSD i dysk będzie służył jako magazyn, jednak przez ten czas musi dawać rade jako system. Nie chce jakiś super osiągnięć, po prostu żeby prędkość nie była irytująca. Największy priorytet to bezawaryjność, cała reszta zostaje w tle. Stać na tym będzie XP, prawdopodobnie 3 partycje.

 

Myślę, o WD15EADS, ewentualnie EARS. Z tym EARS trzeba kombinować z formatowaniem pod XP, poza tym jakoś więcej narzekań na tą serię w stosunku do EADS. EADS wprawdzie ciężko znaleźć, ale jakieś tam widziałem, bodajże w agito. Kwestia teraz czy te 64mb cache i większe sektory przekładają się jakoś realnie na wydajność czy praktycznie nieodczuwalnie?

 

Co do Seagate'a. Mam teraz 250GB 7200.10 i jestem w 100% zadowolony, ale po masowym padaniu serii .11 i również wątpliwej sprawności .12 jakoś złapałem uprzedzenie żeby się w to pchać.

 

Nie wiem za bardzo jak wygląda sytuacja w Samsungu, całe życie praktycznie jechałem na Seagate i mało się tej firmie przyglądałem. Ma on coś ciekawego do zaoferowania? Tak jak mówiłem, przede wszystkim bezawaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...