Skocz do zawartości
FeX

Podkręcanie E8400, A-data Vivesta 1066mhz, P5ql Pro - Porady Dla Laika

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tematem, posiadam (zakupiłem niedawno) E8400 oraz A-Data Vivesta 1066MH na mobo PQ5L Pro i chciałbym się dowiedzieć co musiałbym ustawić aby osiągnąć dolecowe 3500Mhz-3600MHz na E8400, oraz nieco podkręcić RAM'y. Proc na BOX'owym wiatraku, ogólnie stockowe wyposażenie.

 

P.S. Bawiłem się kiedyś w OC ale to był Sempron 2200+ na MSI KT6 i jedynie FSB ustawiałem.

 

Proszę o jakieś instrukcje dotyczące OC tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gruba porada :P a skad wiesz ze pojdzie na 3,5 a moze nie zrobi 3,2 a moze zrobi i 3,8 czy 4,0. lec do gory z fsb, gdy zauwazysz niestabilnosc [orthos prio 9 na 10 min wystarczy tak na chwile pozniej juz bedziesz dluzej go katowal] podnosisz vcore. ramy narzie zostaw, zmniejsz dzielnik i poluzuj timingi, daj np 800 cl5. lec tylko z procem. jezeli dojdziesz do wymaganej czestotliwosci np 4,0 to zajmij sie vnb, vfsb, pll, gtl'e, vsb - nie musisz ruszac. modyfikujac pozostale napiecia bedziesz mogl zejsc z napieciem na procku. motoda prob i bledow w necie spradz jakie wartosci toleruje twoj chipset [zeby go zabardzo nie dovoltowac]. caly czas monitoruj temeratury na cepie i nb. w necie masz pelno artow. krok po kroczku i zjadziesz odpowiednie wartosci napiec i czestotliwosci. po ustawieniu wszytko potestuj jakis czas, orthos z 3-4 godziny na prio 9, pograj w jakies gry itp

 

podaj jakie masz opcje w biosie dotyczace oc.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie studiuje i w mieszkaniu mam jeszcze starego kompa, wracam na weekend do chaty i sprowadzam nowego, wiec opcji nie mogę na razie podać. Proca nie chce kręcić więcej jak 3,6GHz przynajmniej na razie. Mam tylko pytanie, czy jeśli zmieniam FSB następuje skalowanie częstotliwości RAM'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie studiuje i w mieszkaniu mam jeszcze starego kompa, wracam na weekend do chaty i sprowadzam nowego, wiec opcji nie mogę na razie podać. Proca nie chce kręcić więcej jak 3,6GHz przynajmniej na razie. Mam tylko pytanie, czy jeśli zmieniam FSB następuje skalowanie częstotliwości RAM'u?

Tak. jak chcesz obniżyć lub zwiększyć mhz dla ramu to musisz dobrać strap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej tak ja pisalem. obniz taktowanie ramu do 800 i cl5. podnies fsb wraz z vcore zeby osiagnac te 3,6ghz i pozniej zajmiesz sie ramem [dobierzesz strap na nb i dzielnik fsb:dram, napiecie, timingi i alphy]

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można wspomagać fsb dodawaniem papu czyli vfsb, vnb :) ja do 471fsb mam ustawione 1.3V fsb i 1.4V nb :wink: chociaż pewnie poszło by i niżej ale na razie nie chce mi się tego sprawdzać :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tez napisalem :P voltaarz na nb zalezy od chipsetu na tej jego plytce siedzi chyba jakies p43 czy nawet cos z gxx sam nie wiem jakie to to toleruje napiecia trza by w necie poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...