Skocz do zawartości
D.D.

Laptop W Cenie 4500-5500zł Z Pewnymi Wymaganiami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Poszukuję przenośnego kompa do codziennych zastosowań - Internet, Office, bazy Accesowe oraz co istotne do obsługi Cad Decor - prostego programu do projektowania i wizualizacji

 

Kilka warunków:

 

- grafika - do Cad Decora zalecają karty nVidia, chociaż na Ati x1950pro nie zauważyłem na razie problemów

- matryca w przedziale 16-18 cali, ale z tego co widziałem w sklepie i na WWW to raczej będzie to max 17 ze względu na ciężar

- waga - o ile to możliwe, to nie więcej jak 3,5 kg z baterią - Laptop będzie przede wszystkim użytkowany przez kobietę

- procesor - specjalnych wymagań nie mam, wszystko co jest standardem w zasugerowanej cenie wezmę, podobnie pamięć, HDD, inne wyposażenie i bateria, sorrki jakiś czas już nie interesowałem się hardwarem więc nie wiem co aktualnie warto kupić, a czego nie brać dlatego chętni przyjmę wszelkie sugestie,

- koniecznie klawiatura numeryczna

- no cóż... musi być atrakcyjny wizualnie !!! aktualnie na stanie jest 2 letni HP pavilion - więc jest to punkt odniesienia

- możliwie najwyższa rozdzielczość - czy do 17-tek wciskają full HD ?

- jeżeli nie byłoby w standardzie to warto dopłacać do Blu-ray ?

- czy robią jeszcze matowe matryce ?

- na co zwrócić uwagę przy wyborze przenośnego komputera ?

 

no i to co widziałem w sklepie i na WWW

 

Propozycja nr 1 - zaakceptowany jeśli chodzi o wizualną stronę :)

propozycja nr 2 - podobnie jak powyżej

propozycja nr 3 - IMO fajna grafika i wysoka rozdzielczość matrycy

propozycja nr 4 - nie widziałem tego modelu ale widzialem inne Vaio - full HD, akceptowalna waga jesli wierzyć specyfikacji ale 18 cali to już mały laptopowy kolos ??

dla odmiany propozycja 5 - np.: świetne gabaryty i waga ale brak lokalizacji i konieczność dopłaty do systemu

 

OK - jeżeli dotarliście do końca postu to uprzejmie informuję, że za wszelkie sugestie, propozycje modeli, etc. będę bardzo wdzięczny

Pozdrawiam.

Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to imho tylko vaio jest godne uwagi.

Do programów graficznych kupuje się coś z quadro, graficznie zyskuje się sporo, ale traci się na wyglądzie, bo zazwyczaj są to 'woły robocze'.

Jeśli zrezygnować z wyglądu to http://allegro.pl/item636965654_dell_preci...1600_256mb.html

 

Ewentualnie można pomyśleć nad czymś takim http://allegro.pl/item640486953_dell_studi...ti_blu_ray.html tylko np. w innym kolorze

 

Co do fHD w 17" to odpowiedziałem Ci wyżej, nawet w 15,4 są fHD http://allegro.pl/item637673355_dell_preci...x770_wuxga.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- no cóż... musi być atrakcyjny wizualnie !!! aktualnie na stanie jest 2 letni HP pavilion - więc jest to punkt odniesienia

Fajnie jest mieć ładnego laptopa, ale jeszcze nie zdarzyło się, żeby ładny wygląd w jakikolwiek sposób wpływał na wydajność.

 

- koniecznie klawiatura numeryczna

Jak nie ma, można sobie dokupić osobny bloczek na USB - drogie to nie jest.

 

- jeżeli nie byłoby w standardzie to warto dopłacać do Blu-ray ?

Nie warto.

 

- czy robią jeszcze matowe matryce ?

Robią, ale jest to rzadkość.

 

Co do modeli, które podałeś - jak dla mnie, żaden nie jest warty uwagi. Wybajerzone i kolorowe może i to jest, ale na pewno nie wydajne. 9600GT możesz mieć w lapie za 3k.

Polecałbym Della - Precision M6300, ale z Quadro FX3600 - dość rzadki okaz, ale bardzo wydajny. Grafa do GLa bardzo dobra - http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-...gow.1174.0.html Można też pomyśleć nad http://www.allegro.pl/item637060331_laptop...torba_mysz.html - choć matryca już nie Full HD (ale zdarzają się takie wersje - nawet matowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za sugestie

 

Oczywiście wygląd nie ma wpływu na wydajność :), ale np. zaproponowany MSI był prezentowany w Proline we Wrocławiu to świetna maszyna, jednakże projektantka wnętrz nie chce, będąc u klientów, przedstawiać swoich prac na komputerze, który wygląda jak zabawka dla napalonego nastolatka. Panowie nie z samych MHz świat się składa ;)

 

Quadro - świetna propozycja nie brałem tego pod uwagę.

 

Doczepiana klawiatura numeryczna odpada. Torba + laptop + myszka + wiecznie gubiący się pendrive + zasilacz + dokumentacja, a teraz jeszcze klawiatura numeryczna... w domu OK ale na wyjeździe za dużo tego.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...