Skocz do zawartości
miecioo

Czy Da Sie Wyciszyc Fc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy da sie wyciszyc FC, zakladajac maty wygluszajace na kompresor i instalujac na skraplaczu/chlodnicy 2x wentyltor (po obu stronach) ustawiony na 5V. Czy taki zabieg obnizy wydajoasc ukladu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciszyć pytanie tylko jak bardzo. Duży wydajny skraplacz z czterema 12 centymetrowymi wentylatorami puszczonymi na 5V- 7V do tego jakiś kompresor typu danfoss nl9f wszystko w budzie z dobrą wentylacją obłożoną matami. To jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyciszyć pytanie tylko jak bardzo. Duży wydajny skraplacz z czterema 12 centymetrowymi wentylatorami puszczonymi na 5V- 7V do tego jakiś kompresor typu danfoss nl9f wszystko w budzie z dobrą wentylacją obłożoną matami. To jest możliwe.

I oczywiscie wiesz to z wlasnego doswiadczenia? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie za przykład lodówkę. Niby cicha, ale zawsze głośniejsza niż te wszystkie wentylatory, które masz w kompie. Pomijam już wielkość zastosowanego tam kompresora.

 

Tak w ogóle to nie wyobrażam sobie korzystania z FC jako chłodzenia w normalnym kompie - po pierwsze hałas, po drugie problemy z izolacją tego wszystkiego. Lepiej kup sobie i7 920 D0, co robi 4,2ghz na normalnym chłodzeniu czy coś takiego jak chcesz mieć mocny procek.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... moze to ekstremalny... sprawdziłoby się chodzenie skraplacza chlodzeniem WC?

a kompresor (danfoss'a nl11f) z boku oblozyc matami a z przodu i z tylu ustawic 120mm wetylator na 5V.

 

ogolnie zalezy mi na ciszy, mam w kompie WC ktorego nie slychac i FC, sami wiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiscie wiesz to z wlasnego doswiadczenia? :lol:

Nie wiem tego z własnego doświadczenia. Piotres coś takiego zrobił, i działało.

miecioo@ Da się chłodzić skraplacz WC są nawet specjalne konstrukcje. Tylko chłodnice WC też musisz czymś schłodzić. :blink:

 

A tak w ogóle wiesz ile to prądu pije? Jakiego proca masz? Wiesz z czym się wiążą takie niskie temperatury?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, a podrzucicie mi link do takie zestawu na WC?

 

ale da sie dobrze schlodzic skraplacz po przez WC z jakas wydajna chlodnica bez wentylatorow?

 

odp:

nie wiem ile pradu bije ale spodziewam sie ze duzo, a tak w przyblizeniu?

c2q

z niska temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się tylko chłodnica będzie 2x większa od blaszaka. SS na sprężarce tłokowej pije ok. 300W prądu. Niska temperatura to ile, -60 -20?

Pomyśl lepiej o Fwc, tak bodziesz chłodził całego kompa zamiast jednego podzespołu.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Fwc, jak to wyglada?

 

niska temp. to -30st.

 

300W jak maly PC, nie malo ale tez nie bardzo duzo.

No jakby tak komp chodził 24/7 to 7kW dziennie 49kW tygodniowo 210 miesięcznie to tak ponad 100zł/mies :-)

 

a dodaj jeszcze komputer- taki high end to nawet więcej ciągnie - mój np 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość squarem

Jak by tak kompresor owinąć sącą, cały zaizolować j jeszcze matami owinąc ?

Co o tym myślicie?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...