Skocz do zawartości
Xaz

Samochód Dla Studentki

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie na mitusibishi space star?

Mój stary miał przez 7 lat takiego, 1.3 benzyna (bez komentarzy, zawsze wybierał kombinacje typu "najbadziewniejszy silnik ale najlepsze radio"), coś ponad 80 KM, spalanie 6-8 litrów. Jakoś to jeździło, ale zapakowane już mniej chętnie. Widoczność dobra, bardzo krótki zwis tylny, jak na taką budę zdumiewająco łatwo się tym kręci po parkingu, siedzi się wyżej niż w zwykłej osobówce, o wiele wyżej niż np. w Hondzie CRX, gdzie siedzi się niżej niż krawężniki :> Po 6 roku zaczęło wysiadać zawieszenie (nic dziwnego), zesrało się też sprzęgło (1500zł w ASO), poza tym nie pamiętam większych usterek.

Jakość wykończenia bez zarzutu, nic nie skrzypiało, nie pukało, nie tłukło. Stary wynalazł sobie jakiś tam trzeszczący przycisk na konsoli środkowej i nękał tym ASO, dopóki trwała gwarancja.

Wada - okrutnie mizerny bagażnik, w okolicach 300 litrów.

tylko dość mało takich, myślicie że koszt dołożenia wspomagania bedzie duży?

Myślimy. Gdyby było to 200 zł, to niejeden by sobie dokupił. Obstawiam jakąś 1/5 ceny samochodu i niezapomniane doznania, kiedy okaże się, że pan Miecio pojardolił jakieś kabelki albo śrubki i jest buba a nie wspomaganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie wspomagania? Pomijając już możliwość fuszerki (chociaż wg mnie to mało prawdopodobne, bo przecież wystarczy przełożyć parę gratów z wersji z fabrycznym wspomaganiem), to ceny tych gratów robią taką sumę, że nie warto się bawić. Lepiej dołożyć ten 1000 i kupić auto z fabrycznym wspomaganiem. Występuje ono częściej w większych pojemnościach i bliżej końca produkcji danego modelu.

Np: Klik - klima, wspomaganie, poducha. Te 700 z ceny można pewnie uciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy nie wyjdzie, ze jest to jakis angielski przekladak, bo grila ma od wersji angielskiej.

nie jestem fanem/znawcą opli ale czy ta kiera nie pochodzi z corsy C? co do grilla to może się komuś ten podobał i założył albo coś było robione z przodem i taniej wyszło z angola, a jeśli był przekładany to dawno temu bo tego typu aut się za bardzo nie opłaca robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem/znawcą opli ale czy ta kiera nie pochodzi z corsy C?

nie

Uczepliście się tego egzemplarza jak by miał być ostatecznym wyborem. To był przykładowy model, który znośnie wygląda, jest z końca produkcji, ma średni silnik i niezłe wyposażenie. Chodziło mi raczej o przykładowy model z klimą i wspomaganiem, bo bez tych 2 rzeczy to auto niczym nie różni się od dużo tańszych wynalazków tego segmentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy nie wyjdzie, ze jest to jakis angielski przekladak, bo grila ma od wersji angielskiej.

Tak pewnie jest w rzeczywistości. Kierownica od Opla (bo trzeba było przełożyć), a maska od Vauxhall'a (bo nie trzeba było nic kombinować) :wink: Jeżeli tylko poglądowo link to ok, jak kupować to dwa razy bym pomyślał :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem/znawcą opli ale czy ta kiera nie pochodzi z corsy C?

kiera jest ok - sam miałem taką w roczniku 00. o ile pamiętam montowano ją po ostatnim lifcie tylko już nie mogę sobie przypomnieć kiedy on miał miejsce - 1998?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie tego typu corsy szukamy aktualnie :) a co do cen części do space stara to są zdecydowanie drogie w porównaniu do corsy :) a że koleżanka jeszcze zbyt dobrze nie jeździ to lepiej żeby wymiana połowy karoserii wyniosła jak najmniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...