Skocz do zawartości
Włodi

Dysk Ciągle Pracuje Na Vista X64

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest dosyć często spotykany, zdaję sobie z tego sprawe, przegrzebałem dziesiątki podobnych tematów na różnych forach aż dotarłem do tej stronki:

LINK

Wykonałem prawie wszystkie czynności które zaleca autor i nic.

Piszę np tego posta teraz, w tle nic nie jest właczone a dysk pracuje na najwyższych obrotach non stop!

 

Na XP było w prządku. Na viście 32bit też był ten sam problem ale po jakimś czasie znikał sam.

 

Co radzicie zrobić bo ja juz nie mam żadnego pomysłu.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link popraw, bo nie działa i nie wiadomo co za porady tam są.

Automatyczna defragmentacja (ew. inny zainstalowany program do tego - O&O defrag w nowszych wersjach), indeksowanie, wstępne ładowanie do pamięci, windows search..

Zresztą - jest dział windows vista i tam raczej powinieneś pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link poprawiłem.

auto defrag.mentacje wyłączyłem, ideksowanie, widnows search również. Jedyne z tych ktore wymieniles to nie probowalem 'wstepne ładowanie pamięci'. Możesz po krótce opisać jak to wyłączyć?

 

PS. Teraz praca dysku jakby trochę ustała i narazie jest w miare spoko ale mimo wszystko proszę o odpowiedź.

 

EDIT:

Sory ale nie zauważyłem tego działu i tutaj prośba do moderatorów, zeby ewentualnie przenieśli tam mój temat. Dzieki;)

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klikasz START - URUCHOM - wpisujesz polecenie "services.msc" - szukasz usługi "WSTĘPNE ŁADOWANIE DO PAMIĘCI" - PPM wybierasz WŁAŚCIWOŚCI - zatrzymujesz i włączasz usługę... to Tyle..

Pobaw się jeszcze w usługach, Zaawansowanych właściwościach systemu (zakładka wydajność). Ja jeszcze zrobiłem optymalizację jak pod dysk ssd (mam 2xWD3200AAKS w raid 0) znalezionej na FORUM OCZ. Mi fajnie to pomogło.. Ale wszelkie zmiany w rejestrze robisz na własną odpowiedzialność - nie biorę odpowiedzialności za ew. zmiany jakich dokonasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...