Skocz do zawartości
b0r4

Phenom Ii X3 720 Vs Core2duo E8400 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zlozyc nowy komp i zastanawiam się nad procesorem. Do wyboru jak w temacie Phenom II X3 720 i e8400. Proszę o pomoc przy wyborze poniewaz mam dylemat. Phenom 720 według kilku testów które czytałem jest wydajniejszy lub rownie wydajny co e8600 i kosztuje obecnie 550pln ale e8400 podobno lepiej się kręci choc kosztuje prawie 700 stów. Bede wdzięczny za rady i ewentualne możiwosci podkrecenia obu procków. Komp ma sluzyc raczej do gier (gtx 280/285, 4gb ddr2/ddr3). Z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 3000 pln bez monitor. wiadomo che kupic procka wydajnego na dluzej ale nie chce nie potrzebnie przepłacac. jesli e8400 jest tak dobry jak mowia to warto wydac te 150-200 zł wiecej ale jezeli jest tak wydajny jak phenom to nie ma sensu przeplacac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Intel 4 rdzenie

 

Procesor : Core 2 Quad Q9400 /2.66GHz, 1333MHz, 6MB, BOX/ - 870 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : GoodRam 4GB (2x2GB) PC800 CL5 - 180 zł

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4890 1GB OC - 999 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 33X - 149zł

 

SUMA: 3141zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw @saleen jest dobry, jeśli nie zamierzasz nic zmieniać w w kompie przez lata. Jeśli nie wykluczasz zmiany karty graficznej za rok (nowa generacja kart z DX11 ma być pod koniec 2009), to wtedy coś takiego:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1070 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : G.Skill 4GB 800MHz CL4 PK - 230 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 - 699 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master 331 - 149 zł

 

Cena: 3091 zł (ceny z ESC.pl)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mam juz czesciowa konfiguracje i moge sie nie zmiescic w budrzecie -MSI N280GTX Super OC 1024MB GDDR3 - 1430pln, WD Green Power 1TB 413pln, OCZ 4GB- 220pln, mb 315pln, obudowa+zasilacz juz mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mam juz czesciowa konfiguracje i moge sie nie zmiescic w budrzecie -MSI N280GTX Super OC 1024MB GDDR3 - 1430pln, WD Green Power 1TB 413pln, OCZ 4GB- 220pln, mb 315pln, obudowa+zasilacz juz mam

GTX 280 się nie opłaca. Grzeje się, pobiera dużo prądu, bo jest wykonany w starczym (??? - heh, starszym) procesie technologicznym. W dodatku GTX 275, a więc także Radeon HD4890 są... lepsze.

 

Tak więc starczy na Q9550.

 

Tego dysku nie opłaca się brać, lepiej wziąć 2x Samsung 500GB F2EG, będzie sporo wydajniej, zwłaszcza, jak zrobisz RAID 0.

 

RAM G.Skill.

 

A jaki masz zasilacz?

 

Co do testu - żadnych szczegółów. Prawdopodobnie użyli testu wbudowanego w Crysisie... Ma być test BuMeLa za tydzień, porównanie właśnie wyżej wspomnianych procesorów, więc zobaczymy.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na egieldzie piszą że jest zupełnie odwrotnie w crysis, jak jest w końcu z tymi phenomami? :huh:

hmm... a z tego co ja doczytalem to crysisie wyjatkowo ma znaczenie ilosc rdzeni... im wiecej tym lepiej. gdzies w necie jest test duo vs quad i tylko w crysysie quad wygrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... a z tego co ja doczytalem to crysisie wyjatkowo ma znaczenie ilosc rdzeni... im wiecej tym lepiej. gdzies w necie jest test duo vs quad i tylko w crysysie quad wygrywa

To akurat nieprawda - Crysis bardzo kulawo radzi sobie z 4 rdzeniami. Coś tam korzysta, ale 2 rdzenie troszkę wyżej taktowane (jakieś 50-100MHz) są na równi z Quadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 280 się nie opłaca. Grzeje się, pobiera dużo prądu, bo jest wykonany w starczym (??? - heh, starszym) procesie technologicznym. W dodatku GTX 275, a więc także Radeon HD4890 są... lepsze.

 

Tak więc starczy na Q9550.

 

Tego dysku nie opłaca się brać, lepiej wziąć 2x Samsung 500GB F2EG, będzie sporo wydajniej, zwłaszcza, jak zrobisz RAID 0.

 

RAM G.Skill.

 

A jaki masz zasilacz?

 

Co do testu - żadnych szczegółów. Prawdopodobnie użyli testu wbudowanego w Crysisie... Ma być test BuMeLa za tydzień, porównanie właśnie wyżej wspomnianych procesorów, więc zobaczymy.

zasilacz ocz stream 600w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat nieprawda - Crysis bardzo kulawo radzi sobie z 4 rdzeniami. Coś tam korzysta, ale 2 rdzenie troszkę wyżej taktowane (jakieś 50-100MHz) są na równi z Quadem.

Nie wiem czy można linkować do testów z konkurencyjnych portali, ale Phenom vs Core Crysis test

E8400 jest wyżej od Phenomów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1070 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : G.Skill 4GB 800MHz CL4 PK - 230 zł

Karta Graficzna : Powercolor HD4890 - 969 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

 

Cena: 2927 zł (ceny z ESC.pl)

 

Jak będziesz miał kasę, dokupisz drugi dysk.

 

@izded

Oj, dyskusji na temat egiełdy było w tym dziale o wiele za dużo... Nie skomentuję - ten dział odwiedzają autorzy tych testów, co prowadzi do rozległych dyskusji bez celu i efektu.

 

Choć może przesadziłem z tymi 50-100MHz różnicy... Troszkę więcej jest.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@izded

Oj, dyskusji na temat egiełdy było w tym dziale o wiele za dużo... Nie skomentuję - ten dział odwiedzają autorzy tych testów, co prowadzi do rozległych dyskusji bez celu i efektu.

W sensie że są nieumyślnie "niedokładni"? bo nie jestem w temacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że są nieumyślnie "niedokładni"? bo nie jestem w temacie :wink:

Wpisz w wyszukiwarce egiełda i wskocz do takiego tematu o wielu stronach... Jeśli oczywiście chce ci się to czytać :razz: . Oj tak, dużo tego było...

 

Zresztą, to już zahacza o OT. Nie zaśmiecajmy tematu...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... i będzie wymieniał całego kompa?

 

Jeśli komputer ma wystarczyć na dłużej, warto kupić Quada.

 

Co do P5B Premium - PCI-E 2.0 nie ma i nie będzie mieć znaczenia w przyszłej generacji kart.

 

Co do karty - zgadzam się, jeśli będzie kiedyś (za rok?) wymieniana karta graficzna, to lepiej kupić GTX 260/HD4870. Cena ~40% większa, a wydajność tylko ~15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z x64 nietrafiony... Istnieje już z 6 lat i wciąż jest niewykorzystywany. Kwestia rdzeni jest inna - jak widzisz, już od paru lat 2 rdzenie to standard. Jak wychodziły 2-rdzeniowce też się wydawało, że to zbędne. Wyszły bodajże w 2005 roku, a 2 lata później nikt już nie narzekał na wsparcie 2 rdzeni.

 

Q6600 wyszedł chyba pod koniec 2006 roku i praktycznie potem tylko Lost Planet korzystał z 4 rdzeni. Jednak to się zmienia - ostatnio wyszło parę takich gier (GTA IV, Far Cry 2) i ta wzrostowa tendencja będzie się utrzymywać.

 

Lada chwili wychodzi Anno 1404 - także 4 rdzenie są w pełni obsługiwane:

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,683872/...marks/Practice/

 

Co do PCI-E 2.0 - jest wstecznie kompatybilne... A wydajnościowo różnice są niezauważalne.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmietnik robisz z tematu... A ja z tobą. Więc krótko:

 

1. Aż tyle gier nie wychodzi... A skąd znasz zamierzenia twórców?

2. Ehh... Poczytaj może trochę o PCI-E 2.0, bo nie chce mi się tłumaczyć. Krótko - nie, tak nie będzie, bo to taka technologia.

3. Ma chłodzoną sekcję... I co z tego, że jest stara? Żaden argument. Jakościowo dorównuje tym za ponad 400zł.

4. W tej chwili - zależy, w niektórych grach jest dużo lepiej, w innych trochę gorzej... Ale czas płynie, gier przybywa.

 

Proszę, nie odpowiadaj na tego posta. Pisz na PW, jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co prawda to prawda. Quad będzie sie opłacać ale gdy takich gier będzie więcej i naprawdę okaże sie to opłacalne. Z tego co widze to quad z mojego punktu widzenia przydalby sie jedynie co do gta iv bo płynność jest większa a tak poza tym to dwa rdzenie spoko starczają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że sam kupiłeś E8400 nie oznacza, że jest lepszym wyborem. Lepszym wyborem jest w tym wypadku Quad. Lata, nie lata, ale na Quadzie na pewno lepiej. Nie potrzeba ani lepszej płyty głównej, ani karty graficznej (skoro HD4850 DDR5, to to samo, co HD4870). Koniec, kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś dowody na to ?ze NAPEWNO lepiej ?

ile lepiej 42 klatki vs 39 na c2d ? przy 1 % gier na rynku ?

1% gier na rynku? Skąd ty masz takie liczby? To jest twój dowód? Jakieś wymyślone liczby...

 

Zauważ, że gier, w które gramy, jest bardzo mało. Można śmiało powiedzieć, że w ciągu roku gier, które są co najmniej niezłe, wychodzi około 50. Reszta to typowy szajs za 10zł albo gry dla dzieci...

 

GTA IV to skrajny przykład tego, co nas czeka za rok. A jest już trochę gier, w których 4 rdzenie są (słabo, ale są) używane: Crysis, Far Cry 2, Assasins Creed, GRiD, DIRT...

 

Testy? Akurat jeśli chodzi o wykorzystywanie rdzeni i wyniki Intela, może być choćby egiełda.

 

Prezentujesz bardzo krótkowzroczne myślenie. Patrzysz na sytuację w tej chwili, albo za parę miesięcy. Zauważ, że kupowanie E8400 prowadzi do tego, że i tak za rok będzie trzeba procesor wymienić... Nie, różnica w cenie nie będzie o wiele mniejsza niż teraz.

 

I nie gadaj mi tu, że na E8400 jest płynnie w GTA IV, bo nie jest. Nawet na moim Q9400 są czasem przycięcia w tej grze...

 

Acha, jest coś takiego jak kropka dla Twojej informacji...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok widze ze robi się tu mala wojna wiec moze sprecyzuje moje pytanie. bede decydowal sie na intela wiec tylko pytanie quad czy duo jesli kompa zmieniam max co 2 lata. i tu pojawia się kwestia ceny. e8400 mozna wyrwac za 660-670 zł, q8200 ok. 650zł a q8300 za 750zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...