Skocz do zawartości
grzeg255

Odbior Tv Na Wsi.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.Mam taka mala prosbe o porade w kwestii odbioru telewizji na wsi.Czy jest jakas opcja,procz platnych dekoderow,zeby na wsi mozna bylo ogladac tv? wiem,ze tam odbiera tylko 1,2 i polsat.Chcialem kolezance zrobic niespodzianke i zorganizowac cos,zeby miala choc troche wieksze okno na swiat.Wiem,ze najprostszym rozwiazaniem bylby zakup cyfry+,czy polsatu cyfrowego,ale nie o to tu chodzi,jakby bylo ja stac,to zapewne nie pytalbym o alternatywne rozwiazania.Nie mam zupelnie pojecia,czy zakupic jakas antene satelitarna czy co :sad: chce zeby miala choc kilka podstawowych kanalow.

Ps.jakby to cos pomoglo,to jest to w.Lubelskie

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nadajniku naziemnym idzie TVN, więc też powinien być on odbierany.

 

Hmm co do kanałów innych od TVP, TVP2, POLSAT, TVN to zostaje satelita + tuner cyfrowy.

Istnieją kanały FTA (free to air) czyli niekodowane. Mozna je odbierać bez karty abonenckiej i abonamentu.

Potrzebny jest tuner, np taki:

http://www.allegro.pl/item619146860_tuner_...ratis_8271.html

W aukcji masz też podane kanały FTA, jest to m.in Viva, TVP Info itd - ich odbiór jest darmowy :)

Oczywiście do tunera trzeba kupić też talerza, ale to wszystko jednorazowe wydatki. Później nic się nie płaci...

 

Można też włożyć piracką kartę abonencką i odbierać full kanałów (czasem i po 150+), no ale to jak wiadomo nielegalne, zbrodnia, zapłacimy po 1mln USD grzywny i pójdziemy siedzieć do paki na 25 lat więc nie będę nic pisał ani sugerował na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...wlasnie w tym problem.ze tam nie odbiera tvn,a jedynie te trzy kanaly ktore wymienilem.Dzieki za podpowiedz,co do tego tunera,poczytam moze jakie sa te kanaly FTA,bo to bylby chyba najlepszy pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w Twoim przypadku idealnym rozwiązaniem powinien być zakup zestawu do odbioru tnk (Telewizja na Kartę) http://telewizjanakarte.pl

 

Sam jakiś miesiąc temu składałem coś takiego, z tymże z innym dekoderem (z nagrywarką). Zestawi kosztował około 390zł i odbiera 30 polskich kanałów + w granicach 1300 kanałów zagranicznych + ~400 radiowych

 

Jak chcesz mieć dostęp do wszystkiego, płacąc z góry za rok abonament wynosi 10zł/miesięcznie (120zł/rok), z góry za pół roku wychodzi chyba 12zł/miesiąc.

 

Umowy NIE MA, jest to coś w rodzaju tel. na kartę (pre-paid); chcesz oglądać więcej to płacisz, nie chcesz to nie musisz - wiadomo wtedy jest trochę mniej kanałów.

 

Co do kanałów:

 

http://pl.kingofsat.net/pos-13E-fta_pol.php - tutaj jest lista kanałów za friko (Polskie FTA)

http://telewizjanakarte.pl/kanaly.html - tutaj jest lista kanałów odbieranych dzięki posiadaniu karty tnk - większość płatna (abonament o którym w/w wspominałem), ale jest kilka podstawowych za darmo. Oczywiście biorąc tnk masz też te kanały za friko (FTA)

 

Z czystym sumieniem mogę polecić zakup tunera + anteny do odbioru tv cyfrowej... Jakość obrazu i dźwięku perfekcyjna, są też kanały muzyczne, rozrywkowe itp.

Edytowane przez Beereq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,nawet nie wiedzialem,ze istnieje takie cudo :razz: Fajna rzecz,bo te doladowanie moge jej zrobic z gory i nie bedzie sie dziewczyna martwila,ze rachunki jakies beda przychodzily.Dziekuje za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, bo potrzebuję naprowadzenia.

 

Jak można najtaniej oglądać TV satelitarną? Potrzebuję TVP1, TVP2, Polsat, TVN (ostatecznie może być tylko jeden z tych 2 ostatnich).

 

Czytałem coś o FTA, CONAX i wyszło na to, że wystarczy taki sprzęt:

Zestaw TNK Orginalny Technisat + osprzęt+ gratisy (1292928118) - Aukcje internetowe Allegro

Wnioskuję też, że kupuję starter TNK, aktywuję (za darmo?) i mam te 5 darmowych kanałów + FTA na zawsze?

 

Wiem, że był gdzieś w Polsacie pakiet za 10 PLN miesięcznie, który też by mnie urządzał. Niestety albo za mało snu mi szkodzi, albo takiej oferty nie ma na stronie Cyfrowego Polsatu. To jakaś specjalna oferta dla wtajemniczonych czy może już nie jest aktualna?

 

Cyfra ma od 20 PLN, chociaż widzę jakąś promocję na 10 miesięcy. Jest więc alternatywa.

 

Na "n" jest od 48PLN, więc zdecydowanie za dużo.

 

Jak to ugryźć? Czy w przypadku Polsatu/Cyfry jest opcja własnego dekodera? Pytam, bo nie widzi mi się płacenie za instalację i 10 PLN miesięcznie za sprzęt warty 200-300 PLN.

 

Uprzedzając pytanie:

Tak, jestem w stanie sam sobie zainstalować i ustawić antenę. Przy przeprowadzce swoją Cyfrę ustawiłem zupełnie sam bez żadnych przyrządów, a ostatecznie kompas rozwiązuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz obejść się bez Polsatu, ew możesz go odbierać DVB-T / naziemnie, to bierz TnK. Nawet po skończeniu abonamentu będziesz miał do nich dostęp za friko. W innej sytuacji bierz najtańszy pakiet Cyfry.

 

W Cyfrowym Polsacie możesz wziąć kartę z modułem CI, kosztuje to dodatkowo 100zł jednorazowo. Pamiętaj jednak że nie każdy najtańszy tuner ma gniazdo CI.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mieszkam na wsi.W sierpniu minęło mi doładowanie TNK i mam dużo kanałów nadal odblokowanych.Głównie oglądam TVN ale TVP1 i TVP2 są również i wszystko ładnie odbiera.Także polecam bo jest to super sprawa,nawet na jakąś działeczkę się nada.

Jak będzie Ci doskwierał brak polsatu to zawsze można pokombinować z anteną naziemną.(kumpel kiedyś wziął koło od roweru i puścił wzdłuż obręczy rurkę z rtęcią,z jego relacji wynika,że obraz miał tiptop ostry...czego nie można powiedzieć o sąsiadach:D)

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz TNK w porównaniu z normalną "N" to przepaść. Fakt, że TNK podłączona przez SCART a "N" przez HDMI, ale to i tak nie tłumaczy takiej różnicy. Stary Polsat Cyfrowy, też łączony przez SCARTa, wydaje się dużo lepszy. Obraz porównywany na tym samym TV, kabel ten sam z tego samego talerza. Może 50" tak uwypukla i na mniejszych przekątnych jest lepiej, ale piszę żeby nie było. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kwestia przekątnej + kabla Scart, sygnał kanałów w obydwu platformach jest ten sam - jedna i druga korzysta z transponderów wynajmowanych dla nki.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz TNK w porównaniu z normalną "N" to przepaść. Fakt, że TNK podłączona przez SCART a "N" przez HDMI, ale to i tak nie tłumaczy takiej różnicy. Stary Polsat Cyfrowy, też łączony przez SCARTa, wydaje się dużo lepszy. Obraz porównywany na tym samym TV, kabel ten sam z tego samego talerza. Może 50" tak uwypukla i na mniejszych przekątnych jest lepiej, ale piszę żeby nie było. ;)

 

Że co?

 

Teraz rodzice zrezygnowali z N i wzięli TNK.

Dalej podłączone przez HDMI, jak na razie odbiera wszystkie kanały i nie widzę różnicy. Wszystkie kanały w HD wyglądają identycznie jak na starym dekoderze przy N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie że co, tylko piszę jak jest. Ja do SCARTA i przekątnej dodałbym jeszcze bardzo kiepski dekoder, który dostałem w promocji razem z N w styczniu. Jeśli u Ciebie jest jakiś lepszy model już z HDMI, to pewnie jest tak samo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...