Skocz do zawartości
Palato

Padło Procesor Czy Padło Płyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Konfig to niezawodny Procomp 450W, ASRock AOD780GXH/128M, PII 710, 2xAeneon 1GB 800Mhz, HD4850, 4 dyski pod satę i napęd.

 

Pomijając obecnie nieistotny fakt że komp robił jaja po kręceniu, powstał obecnie inny problem, a mianowicie to że komputer przestał się włączać. Wygląda to tak że po włączeniu zasilacza komputer sam startuje(nawet po odłączeniu przedniego panelu obudowy), ale nie ma obrazu i nie POSTuje. Poodłączałem dyski i napędy, wyjąłem pamięci, grafikę, odłączyłem P4 i 4-Pin z 24-Pin(dla mniej pojętnych do płyty został jedynie podłączony 20Pin MB :P) i bez zmian. Wygrzebałem inny, bardzo stary zasilacz i to samo po podłączeniu 20Pin. Wiadomo że chciałbym uniknąć reklamowania CPU i MB, a szczególnie wysyłania procesora bo ma sprawne 4 jądro. Czy ktokolwiek ma pomysł co może być winowajcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym zasilaczu też płyta sama startuje po podłączeniu zasilacza do sieci?

Jeśli TAK, to IMHO uwalona płyta. Możliwe że sama padła, lub też Procomp rzucił fajnym napięciem na którąś z linii. W każdym razie, na innej zasiłce płyta też się sama włącza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do k nędzy za wielkim przeproszeniem. Delikatnie zdejmowałem Karakorum a procesor wyszedł razem z nim, dźwignia wciąż była zatrzaśnięta :| Dzięki bogu że żaden z pinów się nie wygiął.

 

edit: Huh, za to bez CPU płyta włącza się już normalnie przez spinanie zworek na płycie :blink: Wygląda na to że procesor chyba nie leżał dobrze w sockecie, nie wiem jak to możliwe przy mocarnym montażu Karakorum. W każdym razie wstrzymam się z włożeniem do socketa przez jakiś czas.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj czy socket nie jest uszkodzony, piny proca też dokładnie, po upewnieniu się załóż ponownie proca i podłącz mobo do zasilania - sprawdź czy znów sama się włączy?

 

Różnie bywa, kiedyś płyta mi nie wstawała (clr cmos nic nie dawał), wyjąłem i włożyłem proca i było ok. Zatem włóż ponownie i sprawdź jak to wygląda.

 

Na przyszłość zmień Procompa na coś lepszego, on może trzymać napięcia, działać stabilnie, ale nagle trzask i np pali płytę i proca... trudno powiedzieć co w nim siedzi pod względem budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...