Skocz do zawartości
okocz

Blue Screen - Procek Daje Rade, A Reszta?

Rekomendowane odpowiedzi

Może na początek co mam:

 

AMD Phenom II Quad Core X4 920 AM2+

Gigabyte GA-MA770-UD3 AMD 770 Socket AM2+/AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR2)

Gainward ATI Radeon HD4870 GS 1GB DDR5/256bit DVI/DP PCI-Express

Kingston DDR2 4GB(2x2GB) PC1066 HyperX CL5

Seagate Barracuda 500GB SATA2 (ST3500320AS) NCQ

Fortron ATX-500-60GHN 500W

 

Na procesor zamontowałem Pentagram Karakorum. Podkręciłem go do 3.6 GHz. podniosłem przy tym napięcie do 1,425, częstotliwość RAMu zmniejszyłem do 800 (miały rzeczywiste taktowanie 1028). Sprawdzam komputer w OCCT i wszystko śmiga (procek w stresie 55 stopni). Zdawało by się że nie ma problemu.

 

Po miesiącu sprawdziłem znowu w OCCT. Procesor znów ok 56 stopni, ale tym razem po trzech minutach mam cholerny niebieski ekran z informacją o jakimś błędzie i po sekundzie restart.

 

Od tego czasu wsadziłem już dwa wentylatory 120, zmniejszyłem timeingi ramu do 6-6-6-18 i zmniejszyłem napięcie do 1.400. Na North Bridge wsadziłem Termalright HR-05 i wentylator 92 z boku obudowy wiejący mniej więcej na niego. Problem mimo to dalej się powtarza :/ Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez okocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...