Skocz do zawartości
dayus

Nie Wykrywa Dysków Wymiennych W Moim Komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem jest następujący: komputer z WINXP+SP3.

Sterowniki do USB zainstalowane (chipset MoBo) + sterowniki urządzenia, z którego chce odczytać dane.

 

Urządzenia są widzialne w moim komputerze,ale nie jest wykrywana ikona dysku w moim komputerze, oczywiście funkcje niedotyczące wymiany danych z tego urządzenia poprzez mój komputer działają.

Na innym

 

Kiedyś działało,teraz nagle przestało działać....

 

Wina leży po stronie systemu WINDOWS. Wiem,ze urządzenia jak i komputer są sprawne. W naprawie tego problemu pomaga tylko reinstal Windowsa,ale chcą to naprawić bez reinstalacji.

Sterowniki urządzenia jak i chipsetu instalowane ponownie, odświeżanie,kasowanie w Menadżerze Urządzeń, robione, resety komputera i te sprawy tez.

 

Problem nie wystąpił u mnie po raz pierwszy, już kilka krotnie instalowałem Windowsa i problem się naprawiał.

 

Nie występuje to tylko na 1 komputerze, na innych komputerach również miałem takie przypadki.

 

Podkreślam: urządzenia są sprawne, wina leży w oprogramowaniu - a dokładnie w Windowsie! I nie jest to problem typowego urządzenia z dyskiem wymiennym, a wiec nawet pytanie co to za pamięć nie ma tutaj sensu, raz problem miałem z K750i, czasem z czytnikiem kart,a teraz z kolejnym telefonem.

 

Już kilka stron Google przeszperałem w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu, bezskutecznie niestety. W magazynie komputera, zarządzaniu dyskami nie pokazuje się dysk wymienny, który chce uaktywnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to dysk wymienny czy po prostu pendrive? Dysk może nie być wykrywany w Moim Komputerze, gdy nie jest wykrywana zainstalowana na nim partycja (czyt. uszkodzony system plików lub tablica partycji)wówczas jedyne co można zrobić w samym Windowsie to format. Jednak może spróbuj przeskanować napęd pod kątem błędów w jakimś programie do partycjonowania lub innym programem odzyskaj dane i ponownie sformatuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina nie leży po stronie urządzenia,które podłączam,jestem w 100% pewny. Wina jest w samym Windowsie, miałem już kilka takich przypadków z tymi nieszczęsnymi kartami/pendrive'ami itp...

 

Po prostu zrobię format i w MK wyskoczy ikonka z dyskiem;) Cos jest nie tak z Windowsem.

 

A moje urządzenie,które sprawdzam,to karta pamięci w telefonie Samsung, karta pamięci działa w czytniku na innym komputerze,działa tez na tym samym kablu w innym komputerze, również da się odsłuchiwać pliki mp3 z karty na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Urządzenia są widzialne w moim komputerze,ale nie jest wykrywana ikona dysku w moim komputerze,

 

Co to znaczy? Zdecyduj sie, ze napedy widac w Moj komputer czy tez nie..

 

Jezeli napedy widac w menadzerze dyskow ale nie maja przypisanych liter to sprawdz czy jakis inny dysk (np. zmapowany udzial sieciowy) nie uzywa tej samej litery co wczesniej naped. Sprawdz czy mozesz recznie przypisac litere do napedu (o ile jej nie ma bo nie napisales tego jasno).

 

Czy masz jakis punkt przywracania z czasu kiedy dzialalo? Jezeli tak to przywroc system.

 

Sprobuj tez usunac UpperFilters w:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E980-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} oraz LowerFilters w:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolobos: Kolega pisząc "moim komputerze" miał na myśli sam sprzęt i ikonkę pojawiającą się obok zegara. Ikona "Mój komputer" to inna sprawa i jeśli dobrze rozumiem, to tam dyski nie są widoczne.

 

Sterowniki jakiego urządzenia były instalowane? W niektórych modelach telefonów jest tak, że gdy zainstalujesz sterowniki (lub program) dla konkretnego modelu, to potem są problemy ze zwykłym działaniem jako pendrive, bo przy podłączeniu obsługę nad nazwijmy go "dyskiem wymiennym" przejmuje sterownik lub program.

 

Jeśli nie grzebałeś nic w biosie przy ustawieniach USB, to spróbuj usunąć "Koncentrator USB" i uruchomić ponownie komputer. Przy uruchomieniu wszystko zostanie ponownie wykryte i zainstalowane. Być może system poprosi o jakieś sterowniki. Oczywiście cała operacja przy odłączonych urządzeniach USB.

 

Następnie, gdy podłączysz jakieś urządzenie i system poprosi o sterownik do niego, wciśnij anuluj. System chwilę pomyśli i dysk przenośny powinien się pojawić w "Mój komputer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziało mi SEk750i i Samsung D900i na poprzednim Windowsie, teraz po instalacji nowego systemu nie ma już problemu z K750i,ale problem jest z D900i, ponieważ w jego ustawieniach (telefonu) trzeba było przestawić opcje pracy jako pamięć masowa, a nie jak jest standardowo - modem. A wiec z D900i problem leżał po mojej stronie,a właściwie konfiguracji telefonu

 

Ale k750i zaczął normalnie pracować po reinstalu OS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...