Skocz do zawartości
jupijupi

Sun Xvm Virtualbox I Połącznie Systemów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem polega na tym że nie mogę połączyć 3 virtualnych systemów.

1. Debian 5

2. Knoppix 3

3. Knoppix 5

 

Na 3 komputerach (fizycznych) normalnie to zrobiłem, lecz na virtualnych nie potrafię sobie albo tego wyobrazić albo po prostu nie potrafię. Po prostu nie wiem jak wybrać te karty sieciowe i jak je niby wirtualnie połaczyć :/ Nie chodzi mi żebym miał internet. Tylko chciałbym aby 3 systemy się widziały. Adresy IP wedle uznania.

 

Poniżej 3 screeny z programu.

post-152254-1243322997_thumb.jpg

post-152254-1243323011_thumb.jpg

post-152254-1243323093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sieci wybierasz:

- typ karty (wedle uznania, ja zawsze zostawiam domyślną)

- podłączona do: sieci wewnętrznej

- nazwa: wpisujesz nazwę sieci wewnętrznej (na wszystkich trzech maszynach musi być ta sama)

Teraz na każdej z maszyn wirtualnych musisz ustawić odpowiednie adresowanie żeby maszyny się widziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobiłem. Na debianie teraz po wpisaniu ifconfig mam :eth0, eth1 i loopbacka... A chciałbym teraz zrobić ten routing tylko że nie wiem jak ... czytałem dużo tutoriali i informacji na necie ale czarna magia to dla mnie jest i jeszcze na linuxie :/ ... Studiuje informatyke ale jestem na grafice ! a gość mi dał takie zadanie w zamian za odrobienie jednych cw na ktorych mnie nie było (zadanie jak widać bardzo związane z grafiką :/ )

Kazał mi dokładnie postawić 3 wirtualne maszyny. Na debianie routing żeby pozostałe dwie pozostałe miały z niego internet (i potem mam postawić firewalla na debiania i sprawdzac jego działanie) ale z firewalle to sobie poradzę tylko nie jestem w stanie zrobić tego psiatowatego routingu ... Uwierzcie mi że się mecze z tym że hej ... może ktoś mi pomoże żeby to ruszyło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...