Skocz do zawartości
TM3K-BN&N

Lutowanie V-mod

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem zdanie!!!!

 

Nie wiem kto doradził mi ten klej na goraco ale to był bład!

W stresie PCB się nagrzewa klej sie topi potencjometr sie odkleja a w miejscu gdzie lutowałem mam klejową papke konsystencji rozgrzanej papy! co ja mam teraz z tym zrobic??

 

nie od potencjometra sie urwało.. ale nie wazne to działa z tym klejem co począć

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerzam

tym razem lutuję 4850-tkę. Chciałem tylko wiedzieć czy to normalne że po v-modzie mając na gpu 1,28v jest v-drop do 1,22 jak na default v-core miałem 1,256 i po v-dropie 1,24? Czyli mimo podniesienia napięcia v-drop jest tak duzy ze w konsekwencji napięcie jest mniejsze niż na poczatku było.

 

mierze na kondensatorach

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już bardziej konkretne i sprawdzone informacje. wiec tak: Napiecie 2D takie samo jak 3D z tym ze podczas stresu v-drop jakies 0,01v. Po zwiekszeniu zegarów z 500 na 840 na gpu dodatkowy spadek o 0,045v (lol) więc podsumowując ustawiajać napiecie na 1,465v dostaje 1,4 w stresie na zegarze 860mhz. Czy to sie nadaje na cap-mod?? ;) załozyłem watek w tym dziale to wstepnie powiedzieli ze na 99% kart nic to niedaje. Jeśli jednak uważasz że to coś da to był bys miły wtajemniczyc mnie bardziej ;) jakie kondensatory jak je lutowac itp.

 

Dodałem także nawiew na tył pcb liczac ze moze jakis układ sie przegrzewa. Szczeze wiele to nie dało..(wentyl 60cfm). Na 1,4v robi 850mhz Na def - 1,240v 750mhz. Tak szczerze liczyłem na wiecej.

Dołączona grafika

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...