Skocz do zawartości
Squizz

Zestaw Komputerowy Za 3100 Zł (reaktywacja)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miodnyj

Odblokowywanie czwartego rdzenia nie wchodzi w grę.W sprawie Płyty głównej mamy trzech kandydatów:

- AsRock A780GXE/128M (259 zł)

- AsRock A790GXH/128M (355 zł)

- Gigabyte GA-MA790X-UD4 (388 zł)Jeszcze jedno pytanie. Czy wbudowana karta graficzna w płytę gł. może w jakiś sposób kolidować z tą dokupioną?

Stary,powiem krótko-bierz co uznasz za słuszne i na co Cię stać.

Jako że nie masz ochoty parać się w OC ani innych kombinacjach,to wystarczą Ci najtańsze wersje w/w części.

Nie wdawaj się tu zbytnio w dyskusje forumowe,bo każdy z tu obecnych magików ma swoje zdanie.

Najśmieszniejsze jest to,że oni w większości polecają na ogół rzeczy z którymi nigdy nie mieli styczności i nie bardzo mają pojęcie jakie nieraz bzdury piszą.

No ale mamy teraz czasy internetu i każdy głupi może być teraz "mądry" :)

A reasumując,to wystarcz Ci prosty wybór do uzyskania stabilnego sprzętu i spokoju ducha :)

A jeśli chodzi o integrę,to nie ma ona nic do grafy na PCI-Ex

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :razz:

 

Wybiorę AsRock A790GXH/128M i PII 940

 

Nie Gigabyte GA-MA790X-UD4, gdyż jak wiadomo karta może wyjść nawet i w sierpniu. Integra, która aktualnie jest wydajniejsza od mojej obecnej karty powinna mi umilić czekanie. Na gwarancji dłuższej o rok aż tak mi nie zależy. Nie AsRock A780GXE/128M, gdyż "nie" mówię dla OC w tej chwili. Za rok, dwa dokupię dodatkowe chłodzenie do procesora i będę kręcił. Powód wyboru procesora ten sam - kręcony 940 będzie wydajniejszy od kręconego 710 x3 @4.

 

To chyba tyle. Na zakup jednak zdecyduję się po przyjeździe z zagranicy. Przez ten czas na rynku nic nie powinno się zmienić, a przynajmniej będę miał jaśniejszą sytuację co do monitora i karty graficznej.

 

Dzięki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem baczniej się przyglądać sklepowi BachComp i muszę przyznać, że oferowane przez nich podkręcone procesory są bardzo atrakcyjne cenowo. Chyba zaczynam się przekonywać co do PII x4 710 @3400.

Pewnie zadam teraz głupie pytanie, ale czy taki zakupiony procesor już jest podkręcony, czy tylko sklep daje gwarancję na takie OC? Rozumiem, że dodatkowe chłodzenie jak najbardziej wskazane nawet jeśli nie chciałbym kręcić powyżej 3400mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja procesor polecam. W koncu daja gwarancje na 4 rdzen i oc na jakims tam poziomie. Byly problemy, ale nie moge pojac jakie ? Nie dziala ? odsylamy.. Towar nie zgodny z opisem i juz, a to ze my nie mamy tego biostara co tam byc musi (nie wiem czemu, skoro na wielu innyvh mobo tez idzie) to oni wiedziec nie musza.

 

Ps. cos kojarze ze jeden problem byl taki ze minelo 7 dni nim ktos sie zorientowal ze nie dziala i teraz nie moze skorzystac z tego prawa. Jak dla mnie i tak powinni przyjac i juz. A teraz wiemy ze jak najszybciej sprawdzic i ew. odsylac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba sprawdza na biostar u siebie czy jest ok.

Komp się raz włączał a raz nie. Było trzeba odłączać od zasilania żeby się włączył. A w 2 przypadku był ogólnie problem na 4 rdzeniach.

Kup zwykłego x3.

 

Pisałem z nim i koleś jest ograniczony na argumenty.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie opinie o bachcomp, szansa na odblokowanie 4. rdzenia z tego sklepu wcale nie jest dużo większa niż przy zakupie x3 bez gwarancji na 4 rdzenie... Sam zamówiłem mojego 710 w esc.pl, 4. rdzeń odblokował się bez problemu i działa (przyrost wydajności CPU ok. 25% w benchmarkach), co prawda nie katowałem go jeszcze ani nie zdążyłem podkręcić, ale zapowiada się całkiem obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na Bachcompie nawet niema procków z gwarancją na czwarty rdzen, jest za to 720 @3,7

Jest za to "BOX SELEKCJA" od intela. Czy to w otwarty pudłach sprzedają??

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nadal.

Lepiej dołożyć do x4 920 albo kupić zwykłego x3.

x4 940 aktualnie w tej samej cenie co 920, czyli 737 zł na agito.pl :wink:. Wygląda na to, że pozostanę przy swoim pierwotnym wyborze.

 

Ostatnią rzeczą do wybrania zostaje karta graficzna. HD 58x0 ma wyjść po premierze W7, czyli w listopadzie. Tyle czekać nie zamierzam, więc muszę zdecydować się na model z obecnych. Zastanawiam się pomiędzy HD 4890 a GTX 275.

Pytanie, które mnie zawsze nękało: czy procesor od AMD będzie się gryzł z kartą graficzną NVIDIi?

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie polecacie GTX 275? Nie jestem tu żadnym fanem NVIDII, nawet w tej chwili siedzę na Sempheronie i karcie od AMD, ale spójrzmy prawdzie w oczy: Obydwie karty są porównywalne wydajnościowo, dosłownie co do 1 procenta. Cena również niemal identyczna (z małą korzyścią dla GeForce - model 275 zawsze jest tańszy o ~50 zł od 4890). Pozostaje więc aspekt co może mi karta dodatkowo dać. Zamierzam kupić dwie gry: Crysis i GTA IV. O ile w pierwszym tytule karty zachowują się identycznie o tyle w GTA IV występuje znaczna różnica. GTX 275 zapewni >50 FPS przy maksymalnych ustawieniach, HD

4890 <40. GTX 275 posiada też Psyhix, który świetnie się prezentuje w Crysisie. Na razie komputer będzie działał na XP Home (tak wiem, maszyna będzie znacznie ograniczana), ale za jakieś pół roku przesiądę się na W7 w którym MS zapowiadał wsparcie dla CUDA w systemie. Oczywiście Steam od ATI również będzie wspierane w przyszłości, jednak to NVIDIA ma dojrzalszą technologię od konkurenta.

Podajcie jeden przykład dlaczego to Radeona miałbym wybrać (nie liczy się DX10.1 i pixel shader 4.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu zacytuję wypowiedź jednego użytkownika gdy pytałem się o podkręcanie karty graficznej na innym forum:

 

a dlaczego od razu chcesz krecic sprzeta jak on bedzie naprawde fajnie smigac bez krecenia, ja nieruzumiem poco krecic np grafe taką jak ona naprawde fajnie smiga na taktowaniu orginalnym ja mam radka 4850 512 i wcale niekrece bo poco mi fajnie na full dziala :)

i kolejnego zaraz po nim:

 

EDIT: Popieram kolegę wyżej, tym bardziej, że "symboliczne" podkręcanie nie ma sensu :wink: Nie będziesz czuł różnicy, a szkody mogą się pojawić. Podkręcałbym jakby mi sprzęt nie wyrabiał.

Super kręcenie 4890 na granicy stabilności daje max. 7% przyspieszenia. Czy naprawdę warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zaczynac nowego tematu zapytam tutaj: czym sie roznia wymienione w tym temacie nagrywarki Samsung SH-223B SATA i PIONEER DVR-216D? Pytam bo noszę sie wlasnie z zamiarem nagrywarki, ceny sa bardzo porownywalne, kiedys ten pioneer byl chyba w drozszych zestawach Miguela ale teraz widze ze we wszystkich jest ten samsung. Zatem co rozni te nagrywarki? Ktora lepiej zakupic? A moze cos innego tak do 120zl z wysyłka?

Edytowane przez kaykay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ja jestem ? Bo wydawalo mi sie ze na PurePC. I mam dziwne wrazenie ze "Wiemy co sie kręci!". Nie wiem jaki sens ma TUTAJ pisanie ze oc sie nie oplaca, jest bez sensu itp Takie tezy glosza portale typu PcLoL, a co do tego kto ma racje to dowolny wybor kazdego z nas. Moim zdaniem warto i oplaca sie. Argument ze ja mam taka karte bez oc i jest super jest masakrycznie glupi. Kupilem nowe auto z silnikiem 1,6 i jest super, po co kupowac 2,0. Argumento aucie tez nie zbyt trafiony, bo: 1 OC jest za Free, wieksze silniki/opcje wyposazenia nie; 2 wiekszy silnik ma tez widoczne wady, OC natomiast nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wakacji już wróciłem :razz: . Teraz mogę na spokojnie rozplanować części do komputera. Ceny przez ten czas za bardzo się nie zmieniły, za to na agito brakło kilku podzespołów i trzeba będzie szukać zamienników.

Tym razem planujemy zestaw z kartą graficzną. Cena nie może przekroczyć 3100 zł (wraz z głośnikami). Do gamy sklepów dochodzi esc.pl (o ile oferta będzie atrakcyjniejsza niż w agito). Przyjmuję również opcję kupna części sprzętu w jednym sklepie i reszty w drugim.

Zastanawiałem się nad zmianą kilku fundamentalnych podzespołów, m.in. zmianę dysku do 500 GB miejsca i ewentualną zmianę zasilacza (OCZ Stealthxstream 500W - 241 zł ?). Dokupię też dodatkowe chłodzenie do procesora jak sugerowaliście. Na razie widzę to tak:

 

Procesor: 3299651[/snapback]

Gdzie ja jestem ? Bo wydawalo mi sie ze na PurePC. I mam dziwne wrazenie ze "Wiemy co sie kręci!". Nie wiem jaki sens ma TUTAJ pisanie ze oc sie nie oplaca, jest bez sensu itp Takie tezy glosza portale typu PcLoL, a co do tego kto ma racje to dowolny wybor kazdego z nas. Moim zdaniem warto i oplaca sie. Argument ze ja mam taka karte bez oc i jest super jest masakrycznie glupi. Kupilem nowe auto z silnikiem 1,6 i jest super, po co kupowac 2,0. Argumento aucie tez nie zbyt trafiony, bo: 1 OC jest za Free, wieksze silniki/opcje wyposazenia nie; 2 wiekszy silnik ma tez widoczne wady, OC natomiast nie...

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Dziękuję za twój punkt widzenia. Ale na litość boską nie zmuszaj mnie do zmiany mojego. Może i źle zrobiłem pytając się o kupno komputera na TYM forum, gdyż specjalizuje się w doradzaniu podzespołów uwzględniając OC. Dobra, zamierzam kręcić. Zarówno procesor jaki i kartę graficzną a dla kompromisu będę używać trybu podkręconego tylko podczas dużych operacji na komputerze lub bardzo wymagających gier. Zaś kręcenie karty graficznej bym raczej porównał do podnoszenia parametrów silnika przez komputer w mniej legalnym warsztacie lub na własną rękę (chyba nazywa się to modding). Również teoretycznie za darmo i podobny efekt jak przy kręceniu karty, czyli kilkunastoprocentowe przyspieszenie. Jednakże gdy zawieziemy na gwarancji samochód do serwisu, mechanicy podłączają samochód do komputera producenta, ten wykrywa, że zostały dokonane modyfikacje i zrywa gwarancję. Identycznie jak w przypadku karty graficznej. Jedyną różnicą tu jest fakt, że w przypadku samochodu idąc do serwisu płacisz za naprawę usterki, w przypadku karty już jaj nie naprawisz musisz wymienić ją na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Praktycznie nie ma szans, by coś spalić przy OC. Poza tym jest to praktycznie nie do wykrycia (chyba, że ingerujesz np. lutownicą w kartę graficzną, ale to nie o takim OC mowa).

 

Proponuję :

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 969 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : DFI LanParty DK X38 Heatpipe - 390 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1066MHZ PRO - 230 zł

Karta Graficzna : Palit GeForce GTX 260 896MB Sonic - 699 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 299 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

Obudowa : Tacens Prior - 115 zł

Głośniki : Logitech X-540 - 279 zł

 

RAZEM : 3461 zł

 

Czy to jest za drogi zestaw dla Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zestaw w przyklejonych :wink: . Dla mnie odrobinę za drogo. Po przyjeździe zastanawiałem się nad tym procesorem (staniał o 200 zł). W testach Q9550 jest wydajniejsze od PII 940 o dużo, nawet wydajniejsze od 955, dobry stosunek wydajność/cena, ale musiałbym zrezygnować z droższej karty graficznej. No chyba, że ktoś by polecił tańszą płytę główną rzędu 260 zł wtedy czemu nie. Zrezygnowałbym NA RAZIE z dodatkowego chłodzenia i mamy ~3170 zł razem z grafiką za 900 zł.

Wybierając model z AMD zaoszczędziłbym jakieś 200 zł, które poszłoby na chłodzenie... no ale chłodzenie zawsze można kupić później :wink: . Wezmę pod uwagę Q9550 jeśli ktoś wyśrubuje cenę do przynajmniej 3200 zł.

 

A OC już się nie boję. Tylko takie porównanie przedstawiłem. Będę kręcił.

 

EDIT:

 

Nawet mi się udało coś znaleźć (ceny z agito):

Procesor: Q9550 BOX (879 zł)

Pamięć: OCZ DDR2 2x2GB 1066MHz Vista Upgrade (210 zł)

Dysk twardy: Samsung SpinPoint 500 GB (208 zł)

Płyta główna: ?

Karta graficzna: Radeon HD4890 1GB (897 zł)

Napęd: ? / Samsung SH-223B SATA (90 zł) z esc.pl

Obudowa: ? / Elite 331 (149 zł) z esc.pl

Zasilacz: OCZ Stealthxstream 500W (241 zł) <- nie zależy mi na ciszy z powodu i tak głośnej karty. Zamiennik?

Głośniki: Creative 2.1 Inspire T3100 (158 zł) <- do mojego pokoju zestaw maksymalnie 2.1

 

Zostaje 268 zł na płytę główną i mamy zestaw za 3100 zł. W zeszłym miesiącu polecaliście coś w podobnej cenie.

Edytowane przez Squizz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodząc z założenie że masz już głośniki to bym powsztrzymał się z zakupem nowych i miałbyś więcej kasy na zakup lepszej płyty a jeżeli konicznie chcesz nowe głośniki to weź dokładnie wyczyść całego starego kompa i sprzedaj go w komisie. weź mi powiedz na jakim monitorku grasz i grać będziesz. bo do full hd w większości gier starczy zwykłe gtx260 albo hd4870 i oszczędzając na grafice miałbyś więcej kasy na inne części i problem by się rozwiązał bez kombinnowania

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...