Skocz do zawartości
thepawel

Co Uszkodzone? I7 920 Lub Asrock X58 Supercomputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki "mały" problem. Niedawno kupiłem sobie płytę Asrock x58 SuperComputer i Procesor i7 920. to wszystko zasila chieftec CFT-750-14C, chłodzenie procesora to Scythe Mugen 2 + pasta Diamond 7. Oczywiście wszystko chodziło ok puki nie zabrałem się za podkręcanie. Spokojnie otrzymałem 3.2Ghz zwiększając BCLK do 160Mhz napięcie Vcore 1.2V. Troszeczkę martwiła mnie temperatura (idle 41 st. stress 58-60 st. przy ortosie) . ponieważ w opisach czytałem że procek może znacznie więcej, wieczorkiem po ciężkim dniu nie wytrzymałem i skorzystałem z opcji wgrania ustawień biosu zaproponowanych przez projektantów płyty do OC 3.6Ghz. Komputer się odpalił i ładnie działał przez ok 3 min z odpalonym ortosem (temperatura stress ok 70 st.).

Niestety po 3 min komputer wyłączył się nagle (po prostu zgasło wszystko). Pruba ponownego włączenia nieudana. Pomaga tylko wyjęcie wtyczki z zasilacza. Ponowne podłączenie wtyczki i pruba uruchomienia komputera to tylko dosłownie 1 sekundowe odpalenie się wentylatorów i czarny ekran i nic.

-Sprawdzałem zasilacz i działa na innym starszym komputerze

-Karta grafiki też działa na innym komputerze

-pamięci raczej nie wchodzą w grę bo płyta na pewno próbowała by się uruchomić

Wnioskuję że procesor lub płyta. Czy wiecie albo macie jakiś pomysł jak sprawdzić co poszło. Może ktoś miał podobny problem. Proszę o pomoc!

Niestety płyta nie jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Probuj resetowac bios - pewnie zdechl...

 

Ps - mobo nie ma gwary? TO pewnie kupiles ten wynalazek za 600 zl z Allegro ;) Widac nie bylo warto.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowałem bateryjkę, zwierałem zworkę clear cmos - reset biosu i nic. kumpel też mówi że płyta ale kurcze nie mam pewności, a płyta czy procek to koszt ok 1 tałzena :sad: . boje się że kupie płytę a procek ją zwali jeżeli to on zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę procesor bo o ile dobrze pamiętam to pracował te 3 min na 1.4v a to chyba granica jego wytrzymałości.

A i pytanie do Lysyn-a. Można wiedzieć jakie to płyty "wykończyłeś"?

 

DDR2 chodzi ci o wtyczkę 8pin 12v? Czyli podłączyć 24 pin i zobaczyć czy kręci wiatrakami a jak podłącze 8pin 12v to powinien przestać. Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę procesor bo o ile dobrze pamiętam to pracował te 3 min na 1.4v a to chyba granica jego wytrzymałości.

A i pytanie do Lysyn-a. Można wiedzieć jakie to płyty "wykończyłeś"?

 

DDR2 chodzi ci o wtyczkę 8pin 12v? Czyli podłączyć 24 pin i zobaczyć czy kręci wiatrakami a jak podłącze 8pin 12v to powinien przestać. Dobrze rozumiem?

Dokładnie

proce to i 1,6V wytrzymują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyty same sie wykonczyly. jedna Asus R2E po zmianie biosu poszła sekcja zasilanaia ( ale to raczej nie od zmiany biosu) i jedna DFI sie spalila ( nawet w tym momencie nie podkrecalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to że ASrock?? Naczytałeś sie że kiedyś tam komuś ASrock za czasów socket A coś padł i się tego trzymasz?? ASrock dobre płyty robi a sztuka nie równa sztuce każda moze paść poczytaj wyżej DFI i ASUS tez padają. Ja stawiam na płytę procek nie tak coby odrazu padał ;)

Edytowane przez iamthekacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo padło. I7 to niezniszczalne procki, wytrzymalsze od C2D 65nm...

 

Nie ubiłem ani jednego i7, a 45nm C2D ile to już... 14... 15 sztuk :D nawet jedną sztukę C2D 65nm odesłałem na spoczynek...

 

A żeby nie było katowałem i7 z QPI 1.8 - 1.85v / 1.7v vcore i vmem do 2.4v... i na AC i na FC...

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalona płyta, bardzo podobne objawy miałem z moim pierwszym M2N32....tylko przy pierwszym uruchomieniu doszło do POST'a a potem lipa. Mówią, że Asrock teraz robi dobre płyty, z tego co czytałem w necie, nie kłamią. Jednak ja się nigdy do tej firmy nie przekonam ;) Może to błąd, ale doświadczenia z przeszłości mnie dystansują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict to jaką płytę polecasz. Zależy mi oczywiście na niezawodności, możliwościach oc, no i cenie. w takiej jak podałem kolejności. Czyli najważniejsza jest niezawodność pużniej oc i cena.

 

co sądzisz o tych płytach. w recenzjach je chwalą.

- ASUS RAMPAGE II EXTREME Intel X58 LGA 1366 (3xPCX/DZW/2xGLAN/SATA/RAID/DDR3)

- ASUS P6T DELUXE V2 Intel X58 LGA1366 (3xPCX/DZW/2xGLAN/SATA/RAID/DDR3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict to jaką płytę polecasz. Zależy mi oczywiście na niezawodności, możliwościach oc, no i cenie. w takiej jak podałem kolejności. Czyli najważniejsza jest niezawodność pużniej oc i cena.

 

co sądzisz o tych płytach. w recenzjach je chwalą.

- ASUS RAMPAGE II EXTREME Intel X58 LGA 1366 (3xPCX/DZW/2xGLAN/SATA/RAID/DDR3)

- ASUS P6T DELUXE V2 Intel X58 LGA1366 (3xPCX/DZW/2xGLAN/SATA/RAID/DDR3)

Asus to raczej dość dziwny pomysł

po Asrocku

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock to nie jest Asus :)

 

Osobiście mam Asus R2E, ale P6T też nie są złe. Dla mnie jedynym wyborem jest Asus.

wszyscy wiedzą że lubisz Asusa :}

Na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest evga,dfi czy foxconn

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy nie widzę w necie zbyt wiele pochlebstw w kierunku DFI ;) a to że ubogie wyposażenie, a to że kręcą średniawo, a to że potrafią się uwalić bez powodu :P. Osobiście, też mówię ASUS

Znowu Evga to tanie rzeczy nie są :)

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w sumie tak można mówić o każdej firmie, jedni narzekają, drudzy nie :D

Ale moje, osobiste zdanie, jest takie, że wziąłbym ASUS'a. Ja na swoją absolutnie nie mogę narzekać, mam też starą A7N8X-e jeszcze pot s.A i też złego słowa nie powiem. Trwałe są bydlaki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka Ci padła.. Najprawdopodobniej sekcja zasilania proca, choć nie jest to do końca pewne.. Natomiast pewne jest że to płyta ;).

 

Co do nowej to śmiało możesz brać Rampage, bądź jak Cię stać to EVGĘ bądź DFI z cyfrowym zasilaniem. TYLKO BIERZ W SKLEPIE, Z GWARĄ!

 

Bierz którąś z tych i będziesz zadowolony:

http://www.agito.pl/socket-1366/gigabyte-g...162.336760.html

http://www.agito.pl/socket-1366/asus-p6t-d...162.337967.html

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=42244 bądź wyżej wspomniana DFI.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdecyduje się na P6T DELUXE V2. Tylko jeszcze jedno pytanko. Mam do tego mało znane pamiątki: TeamGroup 3x2GB Kit DDR3-1333 cl9 Elite 1,5V.

Mam nadzieje że będą działać - może nie rewelacyjnie ale będę miał 6Gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...