Skocz do zawartości
thepawel

Co Uszkodzone? I7 920 Lub Asrock X58 Supercomputer

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ASUS P6T DELUXE V2 do tego mam

- i7 920

- scythe mugen 2 + ic Diamond 7

- pamiątki jak wyżej wiec nie rewelacja (3x2GB)

- zasilacz chieftec CFT-750-14C

- grafika 8800GTX (do wymiany)

- dźwiękówka asus sonar dx.

 

Na razie z braku czasu podkręciłem na 2.9GHz(Vcore=1,175) a pamiątki przy standardowym napięciu 1,5V na 1450Mhz CL9.

temperatura proca to

core0=51C

core1=49C

core2=51C

core3=47C

w stresie. w idle ok 35-40.

za kilka dni powinno być coś więcej to dam znać.

 

Puki co napięcia na proca też nie dawałem niżej wiec może na takich ustawieniach poszedł by nawet na mniejszym.

 

Jednym słowem dzięki za poradę to była płyta! i teraz mam nie działającą x58 Supercomputer w szafie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Masz nauczkę do końca życia <_<

Nigdy nie potrafiłem pojąć co powodowało ludzmi w czasie zakupów gdy wybierali Asrocka lub kiedys popularne ECS.

Szeryf , mialem drogiego Gigabyte , ktory padl po 2tyg nie przez oc , a zmiane ustawien biosa. Kupil na allegro bez gwary - ma nauczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nauczkę do końca życia <_<

Nigdy nie potrafiłem pojąć co powodowało ludzmi w czasie zakupów gdy wybierali Asrocka lub kiedys popularne ECS.

eee ;)

k7s5a

tani kąsek to był, czasem zegar się resetował i bios wariował ale to były inne czasy

;)

thepawel

kręć drania, nie zaoszczędzisz bardzo na prądzie bez OC i z OC roznica w poborze jest pomijalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręć drania, nie zaoszczędzisz bardzo na prądzie bez OC i z OC roznica w poborze jest pomijalna

W sumie nie na temat ale pociagne watek - Racuch skad takie wnioski? Sprawdzales watomierzem czy...strzelasz?:)

Z tomshardware:

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie skok 3.8 vs 4.0 jest masakryczny

 

edit:

link do arta jak cos

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie na temat ale pociagne watek - Racuch skad takie wnioski? Sprawdzales watomierzem czy...strzelasz?:)

Z tomshardware:

 

Jak dla mnie skok 3.8 vs 4.0 jest masakryczny

 

edit:

link do arta jak cos

dokładnie, w moim przypadku do 4GHz trza jakieś ~1,23 Vcore

tak sprawdzałem watomierzem

można powiedzieć że mam udervolting na tych 4GHz ;)

powyżej 1,3 Vcore zaczynają sie schody

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Team Grupy nie rewolucyjne :lol:

CO do sekcji zasilania. Nie ma regóły na to na jakiej płycie padnie sekcja u mnie na DFI padł 1 tranzystor w sekcji(zapaść) i dosłownie wtopił się w laminat i rozbebeszył ścieżki i płyta poszła w kosz.

Jedyną przestrogą jakom mogę dać to jeśli zobaczycie napuchnięte kondki na płycie bądź zasilaczu to NATYCHMIAST wymieniać je, bo jak komp już sie sam wyłączy to płytę także będzie można wywalić do kosza bo pod tranzystorami,diodami kondkami dojdzie do zwarcia w laminacie i pa pa.

Sama zmiana biosu nie powinna zabić sekcji

Dodam że mój C2D E4300 przeżył tom awarię DFIka wiec C2D tez są nie zniszczalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...