Skocz do zawartości
lucius

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam zamiar uczynic moje zycie szczesliwszym i kupic sobie nowego kompa . Komp służy mi glownie do neta , czasem do gier - nie robie na nim absolutnie nic wiecej :P . Mam chrapke troche pomaniaczyc w niektore tytuly lecz podejrzewal ze jak to zazwyczaj zemna bywa , po miesiacu znudzi mi sie granie . Takze nie chcialbym za duzo wydac bo wiem ze to kasa wyrzucona w bloto :P ...

 

W przyszlym tygodniu beda targi Computex na ktorych amd zaprezentuje phenomy x2 , ale i tak nie sadze zeby byly szybsze od e8xx wiec mysle ze nalezy to olac . pozatym zdaje sobie sprawe ze w lipcu maja wyjsc radki 5870 , lecz majac na uwadze obecne problemy ati z 40nm i 4770 nie wydaje mi sie zeby to wszystko poszlo sprawnie i prawdopodobnie trzeba bedzie czekac az do sierpnia lub nawet jeszcze dluzej . opcja czekania na nowe karty odpada .

 

Takze mimo wszystko chce kupic teraz kompa bo do wrzesnia czekac nie bede . Z czesci konkretnie to :

 

chce kupic uzywaka e8xx i do tego wrzucic gtx 260 palita sonica ( swoja droga czy ta karta rozni sie czyms od gainwarda GS ?;p ta sama firma , karty wygladaja identycznie , te same parametry ) .

 

 

ram wrzuce te g.skille z polecanych zestawow .

 

dysk

 

- Samsung 1TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F1 [HD103UJ]

 

badz

 

- Seagate 1 TB 5900rpm 32MB cache SATAII Barracuda 5900.12 [sT31000520AS]

- Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.11 [sT31000340AS]

-Seagate 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII Barracuda 7200.12 [sT31000528AS]

 

badz

 

Western Digital 1 TB 7200rpm 32MB cache SATAII [WD10EADS]

 

tu pojawia sie moj pierwszy problem poniewaz wiem tylko ze chce 1tb i raczej nie chce mi sie robic raidu . f1 tu polecano , f2 obecnie polecacie ale nie ma f2 1tb . co do WD to nie wiem nic , a Seagate ufam poniewaz mam od lat ich dyski i jeszcze zaden nigdy nie zawiódł .

 

psu

 

tu zastanawiam sie nad atlernatywa dla tego corsair vx450 .

 

- BEQUIET STRAIGHTPOWER E6-450W (BN084) 450W (80+) - http://www.cooling.pl/zasilacz-be-quiet-st...ukt,551005.html

- PENTAGRAM Silent Force 550 Total (80+) - http://www.ecomet.pl/komputery/zasilacz-pe...550-total-80--p

albo ew. taniej

- FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W (80+) - http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-305

 

mobo

 

Zastanawiam sie czy musze zmieniac mobo , jest to stary dziad i obawiam sie ze nie podola OC:) .

 

 

pozatym cos mi sie nie widzi to P5B Premium , na niektorych forach twierdza ze nie obsłuży e8xx czy qxxx . pewno sie nie znaja ale to i tak bardzo stara plyta i wolabym cos na p45 / p43 .

 

obudowa

 

od 4 czy 5 lat mam jakies metalowe pudlo ;p , w sumie nie przeszkadza mi to ale teraz chyba kupie sobie

cos zdatnego . podoba mi sie TACENS SAGITTA II a cos wiecej to nie mam za bardzo koncepcji:p .

Chcialbym jedynie zeby byla dosc przewiewna, miala ze 2 wentylatorki i miala otwierane drzwiczki:)

 

monitor

 

mam 17" samsunga i chyba nie bede zmienial poniewaz nie widze za bardzo sensu:) ani potrzeby .

 

sor zaspam ale tak wyszlo .

pzdr

 

btw: od 3tyg. czytam od q2d i q2q i powiem szczerze ze nadal nie jestem pewien czy nie lepiej kupic takiego q940 :))

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to kup 2x f2. Jak nie to WD albo Samsung.

Za 539zł masz hd4850 ddr5.

Tam nie był ocz 450W tylko corsair 450W.

Corsair 400W wystarczy spokojnie.

Ten asus jest bardzo dobry i tani. poczytaj temat o nim.

Zobacz jeszcze antec 300 / cm 690 / sagitta lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz przeznaczyć na nowy nabytek??

ile wyjdzie;p , ale nie chce marnowac kasy na bzdury wiec najmniej ile sie da:) .

 

 

 

"Jak możesz to kup 2x f2. Jak nie to WD albo Samsung."

a ktory cichszy? tj. samsung czy wd ?

 

"Za 539zł masz hd4850 ddr5."

dokladam stowke i mam 260 sonic ktory rzre mniej pradu , jest chlodniejszy i cichy . do tego jest duuuuzo bardziej wydajny.

 

"Tam nie był ocz 450W tylko corsair 450W.

Corsair 400W wystarczy spokojnie."

 

tak sor , juz poprawilem . pozatym ja obecnie posiadam psu delta 400W:) , przyszlosciowo mozna by <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> cos mocniejszego . co myslisz o tym ktore podalem?:)

 

"Ten asus jest bardzo dobry i tani. poczytaj temat o nim. "

no ja wlasnie o nim poczytalem i wyszlo ze to dobra ale archaiczna kontrukcja :/

 

 

"Zobacz jeszcze antec 300 / cm 690 / sagitta lux. "

 

antec i sagitta lux odpadaja bo brzydkie;p , nad cm690 sie zastanawiam .

dodatkowo te wpadly mi w oko:)

 

AEROCOOL HI-TECH 7 PRO - http://zenfist.pl/aerocool-hitech-7-pro-p-2475.html

CHIEFTEC LBX-02B-B-B - http://zenfist.pl/chieftec-uni-lbx02bbb-p-571.html

CHIEFTEC CH-02B-BM-OP - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2078

GIGABYTE POSEJDON 310 - http://www.gigabyte.eu/Products/Chassis/Pr...?ProductID=2677

TACENS ALGEO - http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8462

THERMALTAKE ARMOR JUNIOR - http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=43249

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladam stowke i mam 260 sonic ktory rzre mniej pradu , jest chlodniejszy i cichy . do tego jest duuuuzo bardziej wydajny.

I tutaj się mylisz, bo to jest hd4870 z troszkę niższym taktowaniem.

 

BQ E6 400W albo corsair 400W poradzą sobie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie o nim poczytalem i wyszlo ze to dobra ale archaiczna kontrukcja :/

P35/P45 to odgrzane P965, różnica polega na ilości złącz, P45 ma drobne zmiany takie jak PCI-E 2.0 i crossfire 2 x 8x, różnica w wydajności między PCI-E 1.0, a 2.0 jest na poziomie błędu statystycznego.

dokladam stowke i mam 260 sonic ktory rzre mniej pradu , jest chlodniejszy i cichy . do tego jest duuuuzo bardziej wydajny.

Akurat HD4850 na ddr5 od Palita ma ciche i wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P35/P45 to odgrzane P965, różnica polega na ilości złącz, P45 ma drobne zmiany takie jak PCI-E 2.0 i crossfire 2 x 8x, różnica w wydajności między PCI-E 1.0, a 2.0 jest na poziomie błędu statystycznego.

ok , ale w takim wypadku moj leciwy abit ip35-e tak samo powinien sie nadawac ;p .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko , bo wynalazlem takie psu

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-304

 

czy to dobry zasilacz ?( bo z tego co wyczytalem w necie to daje rade ) . po 2 zastanawiam sie , poniewaz gtx260 do zasilania wymaga 2 wtyczek 6pin - a wszystkie zasilacze jak jeden maja albo jedno 6pin albo w ogole nie maja . jak sie rozwiazuje taki problem ?:) bo np. nawet corsair 400w ma tylko 1 6pin .

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chce Ci się stawiać RAID? To nie budowa statku międzyplanetarnego, podłączasz dwa dyski, wybierasz w biosie opcję i jazda.

Edytowane przez lhorror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , zlozylem taki zestaw:) . co o tym myslicie ?:)

 

mobo - obecne tj. abit ip35-e

cpu - uzywak e3110 + chlodziwo karakorum

gpu - gtx 260 palit sonic

ram - PATRIOT DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP LLK ( 4-4-4-12 )

 

lub A-DATA EXTREME DUAL 4GB/800 (2*2GB) CL4

 

hdd - samsung 500gb f2 lub samsung 640gb f1 ;p . tu sie waham ;

psu - FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W (80+) 12cm - Aktywne PFC albo

TACENS RADIX III SMART - 520W - MODULARNY

obudowa - tacens algeo

 

gpu , obudowe i dysk kupuje w jednym sklepie . psu , ram moge kupic w esc.pl jezeli stwierdzicie ze te co podalem sa niezdatne poniewaz i tak w esc.pl musze kupic karakorum ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM weź G.Skill PI - Patrioty stoczyły się z czasem, A-Daty ostatnio też... HDD wziąłbym F2EG. Jak będzie za mało, to wrzucisz RAID. Cichy RAID z dwoma F2EG jest naprawdę fajny... Zasilacz weź taki jak ja mam - OCZ ModXStream Pro 600W - modularny i cichy. Obudowa Tacens Algeo po prostu mi się nie podoba :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok , zlozylem taki zestaw:) . co o tym myslicie ?:)

 

mobo - obecne tj. abit ip35-e

cpu - uzywak e3110 + chlodziwo karakorum

gpu - gtx 260 palit sonic

ram - PATRIOT DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP LLK ( 4-4-4-12 )

 

lub A-DATA EXTREME DUAL 4GB/800 (2*2GB) CL4

 

hdd - samsung 500gb f2 lub samsung 640gb f1 ;p . tu sie waham ;

psu - FORTRON (FSP500-60GLN 80+) 500W (80+) 12cm - Aktywne PFC albo

TACENS RADIX III SMART - 520W - MODULARNY

obudowa - tacens algeo

 

gpu , obudowe i dysk kupuje w jednym sklepie . psu , ram moge kupic w esc.pl jezeli stwierdzicie ze te co podalem sa niezdatne poniewaz i tak w esc.pl musze kupic karakorum ;p

Masz pewność, że karakorum wejdzie do tej obudowy? Ten wielki wentylator musi mieć jakąs grubość. Poza tym chłodzenie AC jest opaste na ukierunkowanym ruchu powietrza. Ten wentylator 25cm nie ułatwia moim zdaniem kierowania strumieniem powietrza w obudowie. Będzie np wiał poprzecznie do wentylatora na karakorum. Dodatkowy wentylator może wiać zgodnie z kierunkiem przepływu powietrza przez karakorum (najlepsze rozwiązanie). Może wiać przeciwnie do wenylatora na karakorum (najgorsze rozwiązanie). Może wiać pod kątem 90 st. Teraz jest pytanie: czy to będzie poprawiało warunki pracy chłodzenia na karakorum, pogarszało, czy też będzie obojętne. Trzeba przy ogónej ocenie brać pod uwagę ewentualny chałas i wibracje generowane przez śmiglo 25cm. Dodatkowo praktyczny brak zamienników oryginalnego wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus :) , tu http://www.egielda.com.pl/forum/index.php?showtopic=9460 ja chwala . musze to obaczaic bo faktycznie moze byc problem:) . buda ma 20cm szerokosci wiec powinien karak wejsc ale nie wiem jak z tym bocznym wiatrakiem;

 

HDD wziąłbym F2EG. Jak będzie za mało, to wrzucisz RAID. Cichy RAID z dwoma F2EG jest naprawdę fajny... Zasilacz weź taki jak ja mam - OCZ ModXStream Pro 600W - modularny i cichy.

a 5400obr. to nie za wolny dysk ? te f1640 sa duzo gorsze ? no i czy powiedzmy ocz mod&steam pro 500w nie dalby rady ? bo nie potrzebne mi az 600w , 500 wystarczy z nadwyzka :)

 

btw: te patrioty llk polecaja w zestawach np. na pclabie , takze nie wiem czy takie zle sa ... ale niech bedzie bo w sumie

G.Skill 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 PK [F2-6400CL4D-4GBPK] sa w tej samej cenie co patrioty. ( btw: te PI sa drozsze od PK chyba tylko przez to chlodzenie , tak? )

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden, co ją chwali, pracuje na boxie przy znacznie podkręconym procesorze. Wniosek jest jeden - cisza go nie interesuje. Stwierdzają też, że nie jest to obudowa dla chłodzenia "tower", odnoszą tam do freezera akurat. Polecają chłodzenie na cpu: Tacens Gelus PRO. Cała podziurawiona buda nie da cichego komputera. Jeśli na ciszy zależy Ci śrenio to się nada ta obudowa, choć raczej nie z karakorum. Za te pieniądze można już zorganizować cichszy i sensowniejszy domek dla komputera. Zestaw jak Twój powinien się zadowolić dwoma w miarę cichymi wentylatorami 120mm w dobrze pomyślanej i wykonanej budzie (jeden na przód i jeden na tył). Pomysł z takim śmigłem z boku to raczej oznaka braku pomysłu na chłodzenie. To tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ktory cichszy , ocz modxsteam 500 czy corsair 450w ? bo czytalem troche o obu i nadal nie moge sie zdecydowac ktory wziąć . corsair nie ma odpinanych kabli , ocz ma ? corsair podobno tez jest glosniejszy ;p .

 

a bude zmieniam z tego tacens algeo na CoolerMaster - CENTURION 590 , lepszy wybor i czy oplaca sie doplacac do cm 690 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra , poszlo takie zamowienie . ( mb - obecna ) , cpu - e3110 uzywak

 

ZASILACZ BEQUIET STRAIGHTPOWER E6-450W (BN084) 450W (80+) szt.

243,00 PLN

 

OBUDOWA CoolerMaster - CM690 NV EDITION (NV-690C-KWN1-GP) OKNO szt.

268,70 PLN

 

PALIT GeForce GTX 260 896MB DDR3/448bit TV/DVI PCI-E (Sonic) (0,8 ns) (625/2200) szt.

546,88 PLN

 

Arctic Silver 5 - Pasta termoprzewodząca (3,5g) szt.

16,70 PLN

 

reszte z esc.pl

 

 

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195zł

 

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

95zł

 

GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO [GP1066D264L5/4GDC]

220zł

 

 

a pozatym niech mi ktos powie czy mi ten ram pojdzie na mojej MB , poniewaz ona oficjalnie wspiera tylko 667 i 800

a tu mamy 1066 :/

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...