Skocz do zawartości
Leslaw

Dobra I Tania Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

W niedalekiej przyszlosci mam zamiar kupic nowa obudowe. Prosil bym o pomoc w wyborze odpowiedniej.

 

Najwazniejsze zeby byla przewiewna i zeby dalo rade zmiescic w niej 9800gtx+(dluga karta i nie miesci sie w niektorych obudowach). Budzet to 100-200PLN

 

Narazie na oku mam ta: http://obudowy.info/produkty.php?id=676&kategoria_id=205

 

Czekam na wasze opinie i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialby to byc Sharkoon to jednak rozwazyl bym Rebel 9. Duzo ladniejszy, ale nie pozbawiony wad, chociazby montaz dyskow jest troche klopotliwy.

Z tanich obudow chyba najlepsze wspomniane CM Elite i Antec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z zabezpieczeniem przed wyłączeniem przez dzieci? Na przykład Antec 300 ma wyłącznik na górze łatwo dostępny. Czy kompa wyłącza się poprzez wciśnięcie wyłącznika czy poprzez przesunięcie w bok? Niby mało znaczące ale syn lubi sobie kliknąć power w nieodpowiednim momencie :D

Jakie inne obudowy w cenie do 250,- brutto max mają

1/ łatwy dostęp do dysków,

2/ zabezpieczenie wyłącznika power i reset na obudowie,

3/ najlepiej bez śrubowe mocowanie dysków,

4/ najlepiej zasilacz na dole,

5/ dużą masę co najmniej 9kg

6/ klasyczną ale przyjemną estetykę (czarny lub srebrny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz coś z tych modeli:

Cooler Master Elite

 

Obudowa za 150zł a funkcjonalność na wysokim poziomie.

Za anteca przepłacisz 100zł, a Centurion czy dominator są duże i zajmują zbyt wiele miejsca, jezeli nie posiadasz skomplikowanego systemu chłodzenia i wielu maneli w środku to wystarczy tobie taka obudowa.zmiescisz bez problemu 2hdd przy tej karcie graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

A jak jest z zabezpieczeniem przed wyłączeniem przez dzieci? Na przykład Antec 300 ma wyłącznik na górze łatwo dostępny. Czy kompa wyłącza się poprzez wciśnięcie wyłącznika czy poprzez przesunięcie w bok? Niby mało znaczące ale syn lubi sobie kliknąć power w nieodpowiednim momencie :D

Windowsie można ustawić co ma robić po przyciśnięciu przycisku Power w opcjach zasilania. (Ile syn ma lat? Jak więcej niż 4 to chciałbym zobaczyć jego minę, gdy z uśmiechem na ustach wciska power a tu komp dalej chodzi :o.). No ale jak wciśnie reset albo przytrzyma dłużej POWER to i tak doopa.

Edytowane przez Adamuss13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no,ma 2,5 roku i mam nadzieję, że do 4roku zmądrzeje :D.

Bardzo podobają mi się obudowy Revolteca tylko ten przycisk na przedzie w fifty 1 albo w wersji sixty 2 nie odwrócone na bok komory dysków.

Na teraz najbliżej jestem wyboru Chieftec Aegis bo ma dobrze rozwiązane mocowanie dysków i zabezpieczenie przeciw dzieciom oraz waży tyle co powinna 14,5 kg :D

I pewnie ją wybiorę tylko cena 294zł trochę odstrasza.

Edit:

A czy ktoś z was się orientuje czy ta obudowa Chiefteca (Aegis i podobne) jest zamykana na kluczyk? Nie widzę nigdzie takiego zamknięcia w tych modelach.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss13

Niestety chyba nie... na żadnych zdjęciach nie widać ani mechanizmu, ani miejsca na zamykanie, lecz co to za problem dolutować sobie 2 metaliki i kupić kłódkę? :P A gdy synek zje Ci kluczyki? xD

 

 

PS: Post pod postem można pisać chyba po 24h.

Edytowane przez Adamuss13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak napisałem bo automat nie dodał do poprzedniej wiadomości jak zawsze tylko osobną zrobił grr... zaraz zrobię edit.

Ale znalazłem taką obudowę która ma kluczyk i wszystko co aegis

Chieftec BX 01B (BX 02B). Różni się mocowaniami CD (wg mnie są lepsze) i kluczykiem na bok i na przód :) wygląda pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...