Skocz do zawartości
krogoth111

Stabilny? No Niebardzo.

Rekomendowane odpowiedzi

Na tych ustawieniach 3 godziny OCCT large + 3dsmark 2006 full stable :)

Takie ustawienia:

http://rash.home.pl/oc/1.jpg

http://rash.home.pl/oc/2.jpg

http://rash.home.pl/oc/stable.jpg

Co myślicie? Może procek jest z Czarnobyla ;]

Jechać większe fsb? :)

Co to jest to 24/7 o których pisałeś DejwiT11?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to 24/7 o których pisałeś DejwiT11?

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, czyli ustawienia przy których procek może chodzić na okrągło bez skutków ubocznych :) Niektórzy dają Vcore nawet ponad 1,5v ale tylko na czas testów, np. SuperPI. Wiadomo, że gdyby tak chodził 24/7 to procek by za długo nie pożył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk niema nic do rzeczy. A Ram na 1200mhz? Huhu troche sporo. Mimo że to 1066mhz to nie liczyłbym tak na szybkie 1200mhz. Daj im raczej dzielnik taki żeby miały w okolicach 1000-1066mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda liczyłem na 1200 :/

Może uda sie zejść z PL ?

Co to są napięcia SB 1.5 i SB 1.1 kiedy je sie podnosi ?

Nie skazuje ich od razu na niepowodzenie z tym 1200mhz, możesz powalczyć. W tym celu ustaw im timingi 5-5-5-15 i parametr TRFC na 52. Zwiększ napięcie na 2,3v a nawet 2,35v. Wrzuć odpowiedni dzielnik żeby miały te 1200mhz i spróbuj czy zaskoczą. Z PL uda się zejść napewno ale czy się opłaca? Często wpływa to na OC pamięci bo im niższe tym teoretycznie wydajniej ale możliwe że będą potrzebowały więcej V czy coś, ale oczywiście spróbuj ile max możesz zejść, kopa w wydajności spodziewaj się w syntetykach raczej tylko. napięciami SB raczej nie zakrzątaj sobie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pamiątki na 1200 i fsb 450 czy fsb 500 proc 4,5Ghz i ramki 1066...

a może fsb 500 i ramki 1200 pl 3 albo 1 i rura :D tylko chyba przy 100 woltach:/

bic rekordu nie zamierzam i chwalić sie testami wiec może odpuścić sobie skoro w działaniu systemu nie zobaczę różnicy...

dlatego pisałem ze wąskim gardłem jest dysk teraz. mowie o działaniu systemu ładowaniu sie aplikacji itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz czy ramki w ogóle zdołają działać na 1200mhz. Lepiej skup się na procku. Pamięci wysoko taktowane są przydatne w SuperPi, benchmarkach itd. także staraj się znaleźć dla siebie i dla procka optymalne ustawienia. A pamięci zostaw sobie na deser, je można zawsze doszlifować dzielnikami, timingami itd,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by troche pomogło więcej V na NB ale pytanie trzeba jasno postawić tak jak ja sobie postawiłem:

Jeżeli nie liczymy SPi ani nic z tych rzeczy to czy warto aby ramki sie katowały przy wysokim napięciu i wysokich MHz? A dodatkowo NB? W codziennym użytkowaniu czy nawet graniu nie zobaczymy różnicy między 800mhz a 1066mhz więc nie wiem czy jest sens katować ram, tracić czas i prąd na testy, lepiej jest sie skupić na procku bo on jest dużo ważniejszy na ogólną wydajność systemu a ram tu tylko ma sprostać OC procka :) Oczywiście to moje zdanie na chwilę obecną, bo był czas co sam byłem ciekawy ile wycisne z mojego ramu, wynik mnie usatysfakcjonował ale na codzień ich nie katuje.

Jeżeli masz żyłke overclockera to możesz sie pobawić z czystej satysfakcji ale ja bym tak wysoko ich nie puszczał na codzień ;) proc najważniejszy :)

Moje ramki mogą ok 1080mhz a aktualnie chodzą na 910mhz i nie odczuwam żadnego braku mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację...

Wczoraj wieczorem zwiecha była :(

Testuję na podniesionym vcore troszkę. GTLe +50+30+50+30 vcore 1.6250 zobaczymy co z tego będzie...

Swoja droga dziwnie reaguje komputer 4 godziny occt +3dmark06 i nie było zwiechy a wczoraj zawiesił sie podczas grania w world of warcraft...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiecha ale z powodu procka czy ramu? No dziwne jeżeli OCCT + 3DMark chodził tyle czasu to proc musi latać dobrze, może od ramu Ci zwisnęło bo OCCT + 3DMark w sumie nie wiem czy tak super wykryje błędy ramu...

vcore 1.6250

powiedz że sie pomyliłeś... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwna sprawa. Ja powiem Ci, że - za radą bardziej doświadczonego użytkownika tego forum - wszelkie syntetyki powoli odkładam na bok. O ile OCCT i 3DMark jednocześnie to w sumie bardziej "życiowy" test i procka jednak bym zostawił w spokoju to Memtest jest syntetykiem i nawet 5 godzin w sumie nie rokuje 100% pewności stabilności Ramu. Osobiście korzystałem z GoldMemory Pro i bardzo dobrze sie sprawdzał. Użytkownik, o którym wspomniałem, bawi sie w poważne OC i twierdzi, że sprzęt jest stabilny jeżeli wszelkie gry ( <-- głównie) jak i "normalne" programy wykorzystujące maksimum mocy sprzętu, nie są w stanie go zawiesić ani sie wywalić. Powoli też sie przekonuje do tego stwierdzenia.

A jeszcze sie upewnij, że nie podkręcasz grafy lub do tego poziomu, żeby mieć pewność że to nie ona sie wywaliła.

 

Spróbuj zostawić procka tak jak jest a obniżyć ram, a potem podnieść ram do tego poziomu co był a procka zostawić niżej. Coś musi być nie tak i testuj najlepiej wymagającymi grami bo jak widzisz najlepiej wykrywają niestabilność... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zostawić procka tak jak jest a obniżyć ram, a potem podnieść ram do tego poziomu co był a procka zostawić niżej. Coś musi być nie tak i testuj najlepiej wymagającymi grami bo jak widzisz najlepiej wykrywają niestabilność... icon_wink2.gif

To będzie najlepszy sposób na wykluczenie albo procka albo ramu, bo coś jest niestabilne i musisz dojść co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...