Skocz do zawartości
dziobek1166

Nowy Bios Go Gpu

Rekomendowane odpowiedzi

może najpierw napisz po co chcesz zmieniać bios z grafie- tam raczej się to nie przydaje i nie ma powodów tego robić tak jak w płycie głównej....

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

z dyskietki z pendrive tez mozna.....z windowsa chyba jest jakies narzedzie ale moze lepiej nie ryzykowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, chyba nie ma - ja nie słyszałem [;

Albo EVGA albo Gigabyte mial soft do flashowania. Chyba ze mi sie zdaje

 

a jak zrobic botowalną cd i wgrać z cd tak samo jak z flopa?

Jesli nie wiesz jak zrobic bootowalny cd z biosem do flashowania to lepiej sie za to nie bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj płytę z fredos-em potem drugą z flasherem i biosem. Uruuchamiasz z pierwszej płyty, dos tworzy ramdysk, wyjmujesz płytę po załadowaniu wszystkiego. Wkładasz z biosem i wpisujesz nazwę programu flaszującego z rozszerzeniem .exe (nvflash.exe). Potem podajesz nazwę biosu z rozszerzeniem i flasciach!esz. Restart robisz po wgraniu biosu Ctrl+Alt+Delete.

 

Odblokuj przy okazji 2D, jak to się robi masz na e-giełda. Sam odblokowywałem ;-)

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj płytę z fredos-em potem drugą z flasherem i biosem. Uruuchamiasz z pierwszej płyty, dos tworzy ramdysk, wyjmujesz płytę po załadowaniu wszystkiego. Wkładasz z biosem i wpisujesz nazwę programu flaszującego z rozszerzeniem .exe (nvflash.exe). Potem podajesz nazwę biosu z rozszerzeniem i flasciach!esz. Restart robisz po wgraniu biosu Ctrl+Alt+Delete.

 

Odblokuj przy okazji 2D, jak to się robi masz na e-giełda. Sam odblokowywałem ;-)

na viście i tak chyba w 3d cały czas karta będzie chodzić. mówię chyba bo tak czytałem nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na viście i tak chyba w 3d cały czas karta będzie chodzić. mówię chyba bo tak czytałem nie wiem czy to prawda.

nie bedzie, mam viste i mam 2d i 3d.

gpu-z zapisujesz swoj aktualny bios, nibitorem edytujesz zakladki 2d i EXTRA, mozesz tez zmienic napiecia do tych trybow, w HEXIE odblokowujesz tryb 2D ( na egieldzie wszystko pisze step by step) zapisujesz i flasciach!esz.

zrob sobie bootowalnego pena, najprosciej i najszybciej.

jak sie boisz / nie umiesz flashowac, a bardzo chcesz to mozesz sobie 2 tryby zrobic w RIVA TUNERZE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sie dzieje? jakis komunikat czy co? zrobiles wszysto tak jak napisane w poscie?

wszystko zrobiełm taj jak w opise. więc taj instaluje winows na pendrive dochodzi do połowy i po tem jest opnowne uruchomienie kompa i powinno instalować dalej a zaczyna wszystko od nowa bo nie wykryło pendriva jako bootowalnego. nie wiem moze coś źle robię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

wszystko zrobiełm taj jak w opise. więc taj instaluje winows na pendrive dochodzi do połowy i po tem jest opnowne uruchomienie kompa i powinno instalować dalej a zaczyna wszystko od nowa bo nie wykryło pendriva jako bootowalnego. nie wiem moze coś źle robię?

Sorki,ale Cię nie rozumiem. Instalujesz windę na pędraka?

Wystarczy że zrobisz narzędziem HP Tool bootowalny pendrive i skopiuj na niego nvflash i zmodyfikowany BIOS,potem odpalasz kompa i wciskasz klawisz okna bootowania (F11,F12 lub jaki tam u Ciebie jest).

Jak wyskoczy okno bootowana,to musisz wybrać HDD i wybrać pendrive z listy.

Aha-musisz mieć włączone w BIOS'ie wykrywanie urządzeń masowych na USB (typu LEGACY USB na Enabled).

Najlepiej podaj konfiq.

A jeśli chodzi o flashowanie z pod Windows,to można tylko karty za stajni ATI-AMD.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosa odechciało mi się wgrywać już. powiedzcie mi jak zainstalowac windows xp na pendrive. instalaca jest ok wszystko ale dalej nie moge pendrive botowalnego zrbić tzn zrobiłem tak jak w instrukcji ale bios go dalej nie wykrywa jako botowalngo. w połowie instalacji komp sie uruchamia ponowie i po tym powinno kontynułowac instalacje a zaczyna odnowa pisze boot from cd i od nowa zaczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez tego sie nie instaluje, formatujesz pena na FAT i zgrywasz pliki bootujace, 5min roboty, wszystko jak w 1 poscie. Podpinasz pena, restarujesz kompa, naciskasz F11 czy jak to tam masz, wybierasz pena z listy (hdd, cd, usb) i to wszytko, masz wiersz polecen dosa.. chyba nie myslales instalowac XP na pena? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez tego sie nie instaluje, formatujesz pena na FAT i zgrywasz pliki bootujace, 5min roboty, wszystko jak w 1 poscie. Podpinasz pena, restarujesz kompa, naciskasz F11 czy jak to tam masz, wybierasz pena z listy (hdd, cd, usb) i to wszytko, masz wiersz polecen dosa.. chyba nie myslales instalowac XP na pena? :/

da się zainstalować xp na pendrive?

 

dobra pendrive już bootuje można fleshować bios gpu itd, ale nie moge zainstalowac na nim xp. jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*spod dosu*

 

robisz tak:

gdy juz masz pena bootowalnego (FAT + pliki bootujace)

na penie musisz miec dodatkowo nowy bios do grafy i program flasciach!acy (nvflash)

 

odpalasz kompa po poscie wbijasz F11 (boot menu jesli masz inny klawisz) wybierasz USB DEVICE z listy (hdd,cd,usb-pen drive)

odpala dos

 

powinno ci sie pojawic na czarnym ekranie C:\

to jest wiersz polecen dosa

jesli nie znasz komend

pisz DIR - wyswietli Ci pliki i katalogi na danym dysku (C: w tym przypadku to PEN)

cd "nazwa" wejdzie do katalogu jesli jakis tam masz np cd BIOS to wejdzie Ci do C:\BIOS

jak zlokalizujesz plik flasciach!acy i bios piszesz nvflash -4 -5 -6 nazwapliku.xxx

jesli czegos nie kumasz pytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...