Skocz do zawartości
Pinki

Fortron FSP300W - jaki model i od kogo?

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :)

Zastanawiam sie nad kupnem zasilki Fortrona :)

Mysle nad modelami FSP300-60BT i FSP300-60GTP 8)

Czy GTP z aktywnym PFC bedzie lepszy :?:

 

Zasilke prawdopodobnie kupie na Allegro, pytanie od kogo :?:

Haszyd :?: Miss Ania :?: Robert Parada :?:

 

Dzieki za odpowiedzi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haszyd zdecydowanie

 

ja kupiłem od niego 250 GTA i dopiero jurto go wyśle do mnie ale ludziska z forum mają o nim pochlebne opinie.

gość naprawia zasilacze, nie są nowe ale podobno koleś dobrze naprawia i nie wsadza byle g.ó.w.n.a klientom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miss_anie to sobie daruj. ja czekam az haszyd bedzie mial dostawe gtp - na razie mu sie skonczyly  :cry:

No to czekamy razem :) Kupie od Pana Haszyda :)

Hmm, a co da jesli poprosze o podniesienie napiec 12V i 5V? Wtedy zasilka bedzie dawala wyzsze, lepsze napiecia? Oplaca sie zwiekszac tak napiecia u Haszyda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz... ja kupowalem fsp-300-60gtp wlasnie od Haszyda

szybka wysylka, 0 problemow, zasilacz porzadny i mozna spokojnie kupowac

moge powiedziec, ze u siebie mam na szynie +5V napiecie 5.002

czyli dokladnie takie jak powinno byc 8) mysle ze to mowi samo za siebie

 

jesli chodzi o podnoszenie napiec: te fortrony maja podobno wewnatrz potencjometry ktorymi mozna regulowac napiecia, potwierzde to jak mi sie skonczy gwarancja :P (Haszyd udziela 3 miesiecznej gwarancji, co tylko potwierdza ze kitu nie sprzedaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko : czytalem gdzies ze te zasilacze wytrzymuja realnie duzo wiecej niz 300W, czy to prawda?

z tego co pamietam w jakichs testach wytrzymywal okolo 400W, w tej chwili nie pamietam gdzie te testy byly, jak znajde wrzuce linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kiedy bedzie mial nowe, pewnie sam nie wie - mnie napisal zeby co jakis czas sie pytac. wszelkie info na temat fsp znajdziecie w watku ktory wczesniej podalem (nie bez kozery)

A w ogóle to cienko z tymi zasiłkami Fortrona na Allegro, nie mówiąc o

wersji FSP300 -GTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz... ja kupowalem fsp-300-60gtp wlasnie od Haszyda

szybka wysylka, 0 problemow, zasilacz porzadny i mozna spokojnie kupowac

moge powiedziec, ze u siebie mam na szynie +5V napiecie 5.002

czyli dokladnie takie jak powinno byc 8) mysle ze to mowi samo za siebie 

 

jesli chodzi o podnoszenie napiec: te fortrony maja podobno wewnatrz potencjometry ktorymi mozna regulowac napiecia, potwierzde to jak mi sie skonczy gwarancja :P (Haszyd udziela 3 miesiecznej gwarancji, co tylko potwierdza ze kitu nie sprzedaje)

W wątku :

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=228...der=asc&start=0

napisałem instrukcję regulacji napięć w Fortronach.

Regulację może wykonać każdy o minimalnych zdolnościach techniczno-elektronicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam haszyda

kupilem od niego FSP 300-60PNA(PF) (taki z 12cm wiatrakiem na dole obudowy)

nie wiem jak inne zasilacze FSP ale ten jest cichutki (niektore pod obciazeniem rozkrecaja wentylator do duzej predkosci i zegnaj ciszo)

a wydajnosc pradowa na na podobnym poziomie co BT i GTP

z moich doswiadczen z nim moge powiedziec ze choc napiecia moze nie sa idealne (5V=4.96-5, 12v=11.90, 3.3v=3.27-pomiar z plyty, nie mam jak zmiezyc na przewodach) to sa stabilne jak skala niezaleznie od tego jak podkrecam procka (nawet na 2300MHz nie ruszaja sie z miejsca, zasilacz caly czas pozostaje cichutki)

ters zasilaczy FORTRON byl na Tom's Hardware

sa tam 2 zasilacze (wygraly ten test :twisted: ) FSP pod markami Conrad i Verax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury - odeslalem zasilke do regulacji i juz otrzymalem maila ze jedzie do mnie z powrotem - wyregulowana. Gosc naprawde solidny i co najwazniejsze masz z klientem biezacy kontakt - a nie wyslesz maila a odpowiedz dostaniesz po miesiacu. Nie polecam natomiast Miss Ania - kumplowi co sie polaszczyl na te kilka zlociszy mniej niz u Haszyda przyslala zupelnie inny zasilacz (tez Fortron lecz nie GTP a taki byl w aukcji) a na pytanie dlaczego towar niezgodny z opisem kumpel otrzymal odpowiedz "a co za roznica - tez zasilacz nie?" 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem FSP 250 GTA włąśnie od Haszyda. czy to dobrze :?:

czym się różni GTA od GTP :?: czy GTP jest tylko w 300W :?:

dałem 35zł + wysyłka więc majątek to nie jest a 300W były po 60zł.

Ze od Haszyda to bardzo dobrze :D a tu masz linka do PDF-a ze specyfikacja wszystkich Fortronow Fortron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury"  8O

Wie ktos moze jak to wyregulowac samemu?

 

szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze jak to wyregulowac samemu?

 

szum.

Moze bym dal kumplowi elektronikowi do zrobienia ale byla plomba gwarancyjna by Haszyd wiec wolalem odeslac - po trzech misiacach zagladam do srodka to kumpel to rozgryzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury"  8O

Wie ktos moze jak to wyregulowac samemu?

 

szum.

Nie ma żadnej regulacj.

Mogł termistor nie stykać się z radiatorem, stąd wentylatorek się nie rozkręcał, lub sterownik wentylatora był najnormalniej uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam model FSP 250 GTA od Haszyda i na moim sprzecie pokazuje dla +5V=5.05

dla 12V= 12.0

reszta tez spoko

Obudowa jest chlodna , nie wiem czy krecic wiecej , widac ze zasilacz ma jeszcze zapas i chyba wytrzyma (poprzedni 300W krzak mial 4,86 dla +5V) czy moze zmienic na 300W ??? DORADZCIE COS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mailowałem z haszydem i się okazało, że 250 GTA nie ma wiatraka 12cm poziomo tylko normalnie z tyłu :( lekko się zmartwiłem, oblookałem ten 245 ale on ma na 3.3V i 5V 2 razy mniejsze obciążenia więc odpada. jest tylko 5zł tańszy a różnica 25A a 10A to niebo a ziemia. więc biorę tego 150 GTA a może uda się kupić rozwalonego fortona 245 to się przełoży bebechy i będą parametry 250 w super obudowie 245 :)

 

więc już niedługo będzie fortonek a codegen wyląduje na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...