Skocz do zawartości
Pinki

Fortron FSP300W - jaki model i od kogo?

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury - odeslalem zasilke do regulacji i juz otrzymalem maila ze jedzie do mnie z powrotem - wyregulowana. Gosc naprawde solidny i co najwazniejsze masz z klientem biezacy kontakt - a nie wyslesz maila a odpowiedz dostaniesz po miesiacu. Nie polecam natomiast Miss Ania - kumplowi co sie polaszczyl na te kilka zlociszy mniej niz u Haszyda przyslala zupelnie inny zasilacz (tez Fortron lecz nie GTP a taki byl w aukcji) a na pytanie dlaczego towar niezgodny z opisem kumpel otrzymal odpowiedz "a co za roznica - tez zasilacz nie?"  8O

Czy w istocie to prawda z tą ilością końcówek 5 lub 6, a tym czy jest to 250 czy 300 ? Gdzie to można sprawdzić ? I dlaczego miss_ania ma mimo to tylko pozytywne (nawet bardzo pozytywne) opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem maila do Haszyda i oto czego sie dowiedzialem :)

 

FSP300-60BT(12V)

to są zasilacze po mojej naprawie

gwarancja 3 miesiące lub dłuższa za dodatkową opłatę

wymagania proszę przypomnieć najlepiej po zakończeniu licytacji

niebawem wystawię je na allegro

 

FSP300-60GTP

nowej dostawy jeszcze nie było

ale może jeszcze coś wygrzebię

 

Ja chce FSP300-60GTP :roll: Pewnie bedzie malo sztuk i bedziemy sie przebijac na Allegro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w istocie to prawda z tą ilością końcówek 5 lub 6, a tym czy jest to 250 czy 300 ? Gdzie to można sprawdzić ? I dlaczego miss_ania ma mimo to tylko pozytywne (nawet bardzo pozytywne) opinie ?

W moim koncowek jest wiecej (chyba 6) ponadto 2 takie jak do FDD (do grafik tych z dodatkowym zasilaniem) - co wazne kable sa dluzsze niz w standardowych zasilaczach - co do miss_ania to juz na forum ludzie mieli watpliwosci http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=290...3bd2269524beb7d twoja decyzja co i u kogo kupic (zerknij ile pozytywow ma Haszyd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury - odeslalem zasilke do regulacji i juz otrzymalem maila ze jedzie do mnie z powrotem - wyregulowana. Gosc naprawde solidny i co najwazniejsze masz z klientem biezacy kontakt - a nie wyslesz maila a odpowiedz dostaniesz po miesiacu. Nie polecam natomiast Miss Ania - kumplowi co sie polaszczyl na te kilka zlociszy mniej niz u Haszyda przyslala zupelnie inny zasilacz (tez Fortron lecz nie GTP a taki byl w aukcji) a na pytanie dlaczego towar niezgodny z opisem kumpel otrzymal odpowiedz "a co za roznica - tez zasilacz nie?"  8O

Czy w istocie to prawda z tą ilością końcówek 5 lub 6, a tym czy jest to 250 czy 300 ? Gdzie to można sprawdzić ? I dlaczego miss_ania ma mimo to tylko pozytywne (nawet bardzo pozytywne) opinie ?

Prawda.

 

Looknij sobie na poniższe linki

http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...SP300-60GTB.pdf

oraz

http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...SP300-60GTB.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT ma pasywne PFC , a GT aktywne (wieksza sprawnosc)

Pasywny PFC jest znacznie lepszy, tu nie chodzi o poprawę współczynnika kształtu (PFC)>0,95@100VAC, ale o zrobienie pełnego filtru LC po mostku Graetaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Haszyda - powod - przyjechal do mnie z tydzien temu FSP300-60GTP - napiecia skala i w pelni zgodne ze specyfikacja - lecz po okolo godzinie pracy restart i tak co 10 sekund nastepne. Okazalo sie ze Noise Killer troche przesadza - i nie przelacza wiatraka na wyzsze obroty przy wzroscie temperatury (wiatrak sie kreci naprawde wolno - widac lopatki przy pracy zasilki). Zadzwonilem do Haszyda - powiedzial ze to powod niewyregulowanej charakterystyki RPM od temperatury - odeslalem zasilke do regulacji i juz otrzymalem maila ze jedzie do mnie z powrotem - wyregulowana. Gosc naprawde solidny i co najwazniejsze masz z klientem biezacy kontakt - a nie wyslesz maila a odpowiedz dostaniesz po miesiacu. Nie polecam natomiast Miss Ania - kumplowi co sie polaszczyl na te kilka zlociszy mniej niz u Haszyda przyslala zupelnie inny zasilacz (tez Fortron lecz nie GTP a taki byl w aukcji) a na pytanie dlaczego towar niezgodny z opisem kumpel otrzymal odpowiedz "a co za roznica - tez zasilacz nie?"  8O

Czy w istocie to prawda z tą ilością końcówek 5 lub 6, a tym czy jest to 250 czy 300 ? Gdzie to można sprawdzić ? I dlaczego miss_ania ma mimo to tylko pozytywne (nawet bardzo pozytywne) opinie ?

Prawda.

 

Looknij sobie na poniższe linki

http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...SP300-60GTB.pdf

oraz http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...SP300-60GTB.pdf

Raz jeszcze te linki - bo coś mi się wcześniej pochrzaniło.

http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...SP300-60GTB.pdf

oraz

http://www.fsp-group.com.tw/admin/products...0-60GTV(LN).pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdziekolwiek taki schemat dokładnie do FSP300-60GTP - no chyba, że to te same. I czy istnieje jakiś inny sposoób by definitywnie stwierdzić, czy to 250 czy 300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT ma pasywne PFC , a GT aktywne (wieksza sprawnosc)

 

Pasywny PFC jest znacznie lepszy

 

Serio :?: 8O Ja zawsze myslałem że aktywne jest lepsze :? :o

 

To żle myślałeś.

A co to jest aktywny PFC ??? - jakś żyrator ??? do symulowania indukcyjności czy co ??. Zapewniam Cię , że nie ma żadnej extra elektroniiki do jakiegoś aktywnego PFC. To są te same płytki drukowane, tylko w jednej jest zwora ( aktywne PFC -hehehehe ) a w drugiej zamiast zwory wpinany jest normalny zwyczajny dławik i wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Tak mi się przynajmniej wydaje, że wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Ten dławik stanowi oginwo filtru LC, na wyprostowanym napięciu +300V.

Kto zna trochę elektronikę i zasadę działania przetwornicy DC@DC wie o czym piszę !!!

Kontynując - wersja bez dławika nazywana jest aktywnym PFC - a jak jest dodatkowo wmontowany dławik to już się robi z aktywnego pasywne PFC. Dobre co ???

Zresztą zaraz napiszę do salesusa@fspgroup.com co mają do powiedzenia w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdziekolwiek taki schemat dokładnie do FSP300-60GTP - no chyba, że to te same. I czy istnieje jakiś inny sposoób by definitywnie stwierdzić, czy to 250 czy 300 ?
Te linki dotyczą także FSP300-60GTP. Wersja 300wat ma 6 dużych wtyczek a wersja 250 Wat ma ich 5.

Poza tym różnice są w elektronice, i aby stwierdzić czy zasiłka to 300 czy 250 Wat należy rozkręcic zasilacz. ( utrata gwarancji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczelo cos buczec w moim fortronie , jesli sie nie myle zgk5 to kiedys pisales ze to ten dlawik jest dosyc marny i po pewnym czasie bucza blaszki z rdzenia :?:

czyli jesli go wywale i polacze kabelek tylko to powinno smigac bez probelmu i bede mial aktywne pfc ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczelo cos buczec w moim fortronie , jesli sie nie myle zgk5 to kiedys pisales ze to ten dlawik jest dosyc marny i po pewnym czasie bucza blaszki z rdzenia :?: 

czyli jesli go wywale i polacze kabelek tylko to powinno smigac bez probelmu i bede mial aktywne pfc ;) ?

Tak, odetnij kabelki od tego dławika, a te resztki co wystają z płytki -czerwony i czarny połacz razem.

Będzie działąć na 100%, już to sprawdziłem - przynajmniej w 100 Fortronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zaczelo cos buczec w moim fortronie , jesli sie nie myle zgk5 to kiedys pisales ze to ten dlawik jest dosyc marny i po pewnym czasie bucza blaszki z rdzenia :?: 

czyli jesli go wywale i polacze kabelek tylko to powinno smigac bez probelmu i bede mial aktywne pfc ;) ?

Tak, odetnij kabelki od tego dławika, a te resztki co wystają z płytki -czerwony i czarny połacz razem.

Będzie działąć na 100%, już to sprawdziłem - przynajmniej w 100 Fortronach.

OK case - to Ci pisałem na priva, a teraz piszę o tym na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a osohozi z tym podnoszeniem napiec?

Nie bardzo znam sie na zasilkach wiec chcialbym zapytac co da jesli poprosze Haszyda zeby podniosl napiecia 5V i 12V?

Czy to nie zaszkodzi sprzetowi? Lepiej zeby podniosl te napiecia czy zostawil takie jakie sa? Mowie o FSP300-60GTP :)

Co to da i w jakich sytuacjach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a osohozi z tym podnoszeniem napiec?

Nie bardzo znam sie na zasilkach wiec chcialbym zapytac co da jesli poprosze Haszyda zeby podniosl napiecia 5V i 12V? 

Czy to nie zaszkodzi sprzetowi? Lepiej zeby podniosl te napiecia czy zostawil takie jakie sa? Mowie o FSP300-60GTP :) 

Co to da i w jakich sytuacjach?

Perfekcyjne doregulowanie napięć tzn;

+5V doregulowanie na +5,00V

+12V doregulowamie na +12.00V nic Ci nie da.

Jak pisałem, te dwa napięcia są regulowane jednocześnie, i w praktyce nie da się ich obu dostroić idealnie.

I nawet nie ma takiej potrzeby !!!

Komp będzie pracował tak samo przy napięciu +5,02V i przy 4,97V, oraz przy 12.00V i tak samo przy +11.92V, 12,28V itp.

Ważniejsze jest 3,3V, które ma tolerancję 4% wg. spc. ATX, ale o to napięcie jakoś nikt nie pytał.

A właśnie to 3,3V ma w Fortronach niezależny pomiar na gniezdzie wtykowym do mobo i może być całkowicie stałe w szerokoim zakresie zmian obciążenia .

A poza tym ma swój wyłączny regulatorek.

A jak ktoś pisze, że mu Haszyd doregulował i ma +5,00V to to jest lipa i czysty przypadek. Ale poszpanować zawsze można.

Wystarczy zwiększyć Vcore procka o 0,2V lub więcej i już nie ma dokładnie 5,00V.

Poza tym pisałem już na forum - jak samemu doregulować napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a osohozi z tym podnoszeniem napiec?

Nie bardzo znam sie na zasilkach wiec chcialbym zapytac co da jesli poprosze Haszyda zeby podniosl napiecia 5V i 12V? 

Czy to nie zaszkodzi sprzetowi? Lepiej zeby podniosl te napiecia czy zostawil takie jakie sa? Mowie o FSP300-60GTP :) 

Co to da i w jakich sytuacjach?

Perfekcyjne doregulowanie napięć tzn;

+5V doregulowanie na +5,00V

+12V doregulowamie na +12.00V nic Ci nie da.

Jak pisałem, te dwa napięcia są regulowane jednocześnie, i w praktyce nie da się ich obu dostroić idealnie.

I nawet nie ma takiej potrzeby !!!

Komp będzie pracował tak samo przy napięciu +5,02V i przy 4,97V, oraz przy 12.00V i tak samo przy +11.92V, 12,28V itp.

Ważniejsze jest 3,3V, które ma tolerancję 4% wg. spc. ATX, ale o to napięcie jakoś nikt nie pytał.

A właśnie to 3,3V ma w Fortronach niezależny pomiar na gniezdzie wtykowym do mobo i może być całkowicie stałe w szerokoim zakresie zmian obciążenia .

A poza tym ma swój wyłączny regulatorek.

A jak ktoś pisze, że mu Haszyd doregulował i ma +5,00V to to jest lipa i czysty przypadek. Ale poszpanować zawsze można.

Wystarczy zwiększyć Vcore procka o 0,2V lub więcej i już nie ma dokładnie 5,00V.

Poza tym pisałem już na forum - jak samemu doregulować napięcia.

Dzieki za fachowa odpowiedz :) Mam Hercules Radeona ktory jest bardzo wrazliwy na napiecie 3.3V :)

Czyli ewentualnie prosic o stale ustawienie 3.3V na powiedzmy 3.36 nawet podczas bardzo duzego obciazenia kompa i zasilki :idea: :roll:I czy to bedzie dobrze dzialac w przyszlosci gdy podlacze karte na AGP8x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie ja wylicytowalem zasilacz Fortrona 300+60BT z PFC i 6 wtzczkami za 62zl. Ostatni kontakt mialem 23 kwietnia od tamtej pory nie mam od niego odpowiedzi,

Kase wyslalem 24 kwietnia.

Co mam myslec :?:

Co robic :?:

Chce zasilacz a nie kase. Mam nadzieje ze sie pomzslnie skonczy ten zakup. Ale nadzieja matka glupich.

 

Pinki

Kiedy sie kontaktowales z Haszydem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie ja wylicytowalem zasilacz Fortrona 300+60BT z PFC i 6 wtzczkami za 62zl. Ostatni kontakt mialem 23 kwietnia od tamtej pory nie mam od niego odpowiedzi,

Kase wyslalem 24 kwietnia.

Co mam  myslec  :?: 

Co robic  :?: 

Chce zasilacz a nie kase. Mam nadzieje  ze sie pomzslnie skonczy ten zakup. Ale nadzieja matka glupich.

 

Pinki

Kiedy sie kontaktowales z Haszydem :?:

Zadzwon do niego, ja z nim mejlowalem 30.04.2003 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów na Allegro nie będę się wypowiadał, ale Fortrony trudno gdzie indziej kupić niż właśnie tam. I stąd te oszustwa, że sprzedają wersję 250Wat jako 300 Wat, wystarczy zamienić dekiel obudowy ze stosowną naklejką i już 3-setka sprefabrykowana.

 

Re: Pinki.

 

Akurat te 3,3V w Fortronach ustawione jest dość dobrze, wymagana specyfikacją ATX tolerancja to +/- 4% co daje przedział 3,168 do 3.43 V.

Te napięcie jest super stabilne - jak pisałem - na gnieździe wtykowym poprzez dodatkowy kabelek realizowany jest pomiar 3,3V, nie ma więc żadnych spadków napięcia , niezależnie od zmian obciążenia itp.

Nie muszisz extra zlecać Haszydowi tej regulacji , ale jeśli chcesz - to Twoja sprawa. Poza tym można samemu te 3,3V dokładnie na 3,30V ustawić, naprawdę żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów na Allegro nie będę się wypowiadał, ale Fortrony trudno gdzie indziej kupić niż właśnie tam. I stąd te oszustwa, że sprzedają wersję 250Wat jako 300 Wat, wystarczy zamienić dekiel obudowy ze stosowną naklejką i już 3-setka sprefabrykowana.

 

Re: Pinki.

 

Akurat te 3,3V w Fortronach ustawione jest dość dobrze, wymagana specyfikacją ATX tolerancja to +/- 4% co daje przedział 3,168 do 3.43 V.

Te napięcie jest super stabilne - jak pisałem - na gnieździe wtykowym poprzez dodatkowy kabelek realizowany jest pomiar 3,3V, nie ma więc żadnych spadków napięcia , niezależnie od  zmian obciążenia itp.

Nie muszisz extra zlecać Haszydowi tej regulacji , ale jeśli chcesz - to Twoja sprawa. Poza tym można samemu te 3,3V dokładnie na 3,30V ustawić, naprawdę żaden problem.

Ok, nie ma sie co bawic w te napiecia :) Powinno byc all ok :)

Tylko cos dziwi mnie ze Haszyd nie odpowiada na mejle tego goscia :roll:

zgk5 widze ze sie na tym znasz :) Gdyby byly problemy z dostaniem 60GTP to brac 60BT z pasywnym PFC?

Niedlugo napewno 60BT Haszyd wystawi na Allegro. GTP od BT rozni sie chyba tylko PFC i glosnoscia wiatraczka :( Dopuszczalne obciazenie jest takie same :) Nie wiadomo czy bedzie mial jeszcze GTP i kiedy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów na Allegro nie będę się wypowiadał, ale Fortrony trudno gdzie indziej kupić niż właśnie tam. I stąd te oszustwa, że sprzedają wersję 250Wat jako 300 Wat, wystarczy zamienić dekiel obudowy ze stosowną naklejką i już 3-setka sprefabrykowana.

 

Re: Pinki.

 

Akurat te 3,3V w Fortronach ustawione jest dość dobrze, wymagana specyfikacją ATX tolerancja to +/- 4% co daje przedział 3,168 do 3.43 V.

Te napięcie jest super stabilne - jak pisałem - na gnieździe wtykowym poprzez dodatkowy kabelek realizowany jest pomiar 3,3V, nie ma więc żadnych spadków napięcia , niezależnie od  zmian obciążenia itp.

Nie muszisz extra zlecać Haszydowi tej regulacji , ale jeśli chcesz - to Twoja sprawa. Poza tym można samemu te 3,3V dokładnie na 3,30V ustawić, naprawdę żaden problem.

Ok, nie ma sie co bawic w te napiecia :) Powinno byc all ok :)

Tylko cos dziwi mnie ze Haszyd nie odpowiada na mejle tego goscia :roll:

zgk5 widze ze sie na tym znasz :) Gdyby byly problemy z dostaniem 60GTP to brac 60BT z pasywnym PFC?

Niedlugo napewno 60BT Haszyd wystawi na Allegro. GTP od BT rozni sie chyba tylko PFC i glosnoscia wiatraczka :( Dopuszczalne obciazenie jest takie same :) Nie wiadomo czy bedzie mial jeszcze GTP i kiedy :(

Wersja FSP300-60BT na wspomniany buczący dławik i dyskretną ( dwupunktową) regulaję obrotolw wentylatora, a wersja 60GTP, nie ma tego dławika i posiada ciągła regulację n=f(T). Parametry mocowe i prądowe sa takie same. Teraz nie ma we "wtórnym " obiegu GTP i pewnie Haszyd też jej nie ma . Wersja FSP300-60BT jest dostępna.

Ps.

Case ma wersję BT i nie marudzi zbytnio. Trochę brzęczały mu blachy w zasiłce, ale już sobie chyba z tym poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT ma pasywne PFC , a GT aktywne (wieksza sprawnosc)

 

Pasywny PFC jest znacznie lepszy

 

Serio :?: 8O Ja zawsze myslałem że aktywne jest lepsze :? :o

 

To żle myślałeś.

A co to jest aktywny PFC ??? - jakś żyrator ??? do symulowania indukcyjności czy co ??. Zapewniam Cię , że nie ma żadnej extra elektroniiki do jakiegoś aktywnego PFC. To są te same płytki drukowane, tylko w jednej jest zwora ( aktywne PFC -hehehehe ) a w drugiej zamiast zwory wpinany jest normalny zwyczajny dławik i wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Tak mi się przynajmniej wydaje, że wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Ten dławik stanowi oginwo filtru LC, na wyprostowanym napięciu +300V.

Kto zna trochę elektronikę i zasadę działania przetwornicy DC@DC wie o czym piszę !!!

Kontynując - wersja bez dławika nazywana jest aktywnym PFC - a jak jest dodatkowo wmontowany dławik to już się robi z aktywnego pasywne PFC. Dobre co ???

Zresztą zaraz napiszę do salesusa@fspgroup.com co mają do powiedzenia w tym temacie.

 

 

Hmmm... dziwne...- w takim razie czemu lepsze/mocniejsze/droższe zasiłki mają aktywne PFC, a gorsze/słabsze/tańsze pasywne... Nie rozumiem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o 250 GTa :?: wiem, że to nie jest jakiś super sprzęcik, kupiłem u haszyda, ale jak z jego brzęczeniem :?: a te PFC jakie ma i do czego to służy :?:

problemów z kontaktem nie miałem, 27 i 28 kwietnia mailowałem z nim kilka razyt dziennie. no problem. zmartwił mnie że wersja 245 ma 12cm wiatrak a 250 GTA ma klasyczny z tyłu iże się nie da przełożyć obudowy bo radiatory w 250 są duże. a tak chciałem ten wiatrak nad prockiem, ciepełko by wyciągał bo normalnie to się tylko cedek chłodzi od zasilacza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT ma pasywne PFC , a GT aktywne (wieksza sprawnosc)

 

Pasywny PFC jest znacznie lepszy

 

Serio :?: 8O Ja zawsze myslałem że aktywne jest lepsze :? :o

 

To żle myślałeś.

A co to jest aktywny PFC ??? - jakś żyrator ??? do symulowania indukcyjności czy co ??. Zapewniam Cię , że nie ma żadnej extra elektroniiki do jakiegoś aktywnego PFC. To są te same płytki drukowane, tylko w jednej jest zwora ( aktywne PFC -hehehehe ) a w drugiej zamiast zwory wpinany jest normalny zwyczajny dławik i wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Tak mi się przynajmniej wydaje, że wersja z dławikiem nazywana jest pasywnym PFC.

Ten dławik stanowi oginwo filtru LC, na wyprostowanym napięciu +300V.

Kto zna trochę elektronikę i zasadę działania przetwornicy DC@DC wie o czym piszę !!!

Kontynując - wersja bez dławika nazywana jest aktywnym PFC - a jak jest dodatkowo wmontowany dławik to już się robi z aktywnego pasywne PFC. Dobre co ???

Zresztą zaraz napiszę do salesusa@fspgroup.com co mają do powiedzenia w tym temacie.

 

 

Hmmm... dziwne...- w takim razie czemu lepsze/mocniejsze/droższe zasiłki mają aktywne PFC, a gorsze/słabsze/tańsze pasywne... Nie rozumiem :roll:

 

Tak się zastanawiam od jakiegoś czasu - skąd wzieło się określenie pasywne PFC, wiecie skąd ?? - bo ja nie.

Jak oficjalnie pojawiło się określenie aktywne PFC to chyba Ktoś to puścił w eter, że skoro jest aktywne to musi być i pasywne i tak już zostało, przynajmniej taka terminologia obowiązuje na tym Forum.

IMHO nie ma czegoś takiego jak pasywne PFC. Jest tylko aktywne i montowane jako opcja w zasilaczach. Jeżeli zasilacz ma ten dławik zamontowany to ma aktywne PFC i koniec, a jesli go nie ma- to nie ma wzmianki o zastosowanym PFC!!!.

Ale to jest moja opinia, jak ktoś ma inne zdanie w tej kwestii - to niech napisze!!! - temat jest open.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie. Popatrz na stronie www.chieftec.pl tam sa zasilacze 360W-202 i 360W-302 i przy tym pierwszym pisze ze ma pasywne PFC a przy drugim drozszym aktywne chyba ten dodatkowy wentylator nie kosztuje az 60 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie. Popatrz na stronie www.chieftec.pl tam sa zasilacze 360W-202 i 360W-302 i przy tym pierwszym pisze ze ma pasywne PFC a przy drugim drozszym aktywne chyba ten dodatkowy wentylator nie kosztuje az  60 zl?

popatrzyłem - chyba nie czytałeś dokładnie;

 

zasilacz 360-202 ma opis:

 

Zasilacz 360W

HPC-360-202, ATX 360W CE, P4 z PFC (ATX-12V V. 1.1)

 

i jego specyfikacja:

 

 

Specification meets Intel P4(12V) AMD K7

Half bridge converter circuit

Low noise fan control

Short circuit protection all output

Under Voltage Protection

Over current protection and also meets 240VA

Thermal protection at 100˘J - 105˘J

Harmonic distortion meets the EN610003-2 standard

100% HI-POT and ATE Function test

100% BURN-IN and AC INPUT cycled on/off under high temperature condition

150(W)*86(H)*140(D)mm

 

 

I zasilacz 360W-302 - opis:

Zasilacz 360W z dwoma wentylatorami i aktywnym PFC

HPC-360-302-DF, ATX 360W CE, P4 (ATX-12V V.

 

i specyfikacja;

FEATURES

 

Specification meets Intel P4(12V) AMD K7

Half bridge converter circuit

Low noise fan control

Short circuit protection all output

Under Voltage Protection

Over current protection and also meets 240VA

Thermal protection at 100˘J - 105˘J

100% HI-POT and ATE Function test

100% BURN-IN and AC INPUT cycled on/off under high temperature condition

Universal Power Input with Active Power factor correction, PF > 0.95

ball bearing dual fan

150(W)*86(H)*140(D)mm

 

Komentarz;

Przy pierwszym zasilaczu piszą tylko o PFC a nie o pasywnym PFC,

ponadto w specyfikacji technicznej nie ma żadnej wzmianki o PFC

Przy drugim zsilaczu w specyfikacji piszą o aktywnym PFC ( pogrubiłem tę linijkę )

Czyli model 360W-202 nie ma w ogóle PFC a model 360-302 ma PFC nazywany aktywnym.

 

Ps.

Napisałem na mila do Fortrona i Chifteca osochoci z tym PFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...