Skocz do zawartości
Pinki

Fortron FSP300W - jaki model i od kogo?

Rekomendowane odpowiedzi

identyczny jak moj

tylko ja kupowalem od grommita

 

naprewde warto

w czwartek go wylicytowalem i poprosilem o szybka wysylke

w piatek po poludniu juz go mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że haszyd ma FSP300-60GTP ale tu widze zaintersowanie FSP300-60PNA. Nie wiem który kupić? Który według was jest lepszy i cichszy? Którego byście wzieli gdyby ceny były takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GTP. Ja u niego kupiłem 60BT i czekam na przesyłke. Dziś znowu wystawił takiego i poszedł od razu. Idą jak świeże bułeczki. A za te GTP liczy sobie troche bo 100zl. Widzi, że mu nieźle schodzą te zasiłki to podnosi ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBstawiam ze ten caly haszyd ma maxymalnie wielki interes na tym calym sprzedawaniu zasilaczu. Skoro kiedys sprzedawal za 50 zl i mu sie oplacalo a teraz za 100, to sadze ze zarabia jakies 300-400% tego co go do kosztuje, a moze nawet wiecej. Ale co tu dywagowac, typ ma dobry produkt, to moze zazadac ile chce i tak ludzie to kupia. W koncu reklama na tweaku robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam co ma lepszego GTP od tego PNA. Wytrzymują chyba takie same obciążenia. PNA chyba nie ma PFC a GTP chyba ma ale i tak to prawie wszyscy wymontowywują więc po co to? PNA ma większy wentylator, 12cm a GTP 8cm. Czyli to chyba PNA będzie cichszy a dla mnie cisza to jedno z ważnych kryteriów wyboru. Więc to PNA będzie lepszy dla mnie? Co o tym myślicie? Może coś poważnego pominołem? Bardzo bym prosił użytkowników tego PNA o wypowiedzenie

się trzy zasilacz wytrzymuje dużo obciążenia, czy jest cichy, i u kogo kupowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam co ma lepszego GTP od tego PNA. Wytrzymują chyba takie same obciążenia. PNA chyba nie ma PFC a GTP chyba ma ale i tak to prawie wszyscy wymontowywują więc po co to? PNA ma  większy wentylator, 12cm a GTP 8cm. Czyli to chyba PNA będzie cichszy a dla mnie cisza to jedno z ważnych kryteriów wyboru. Więc to PNA będzie lepszy dla mnie? Co o tym myślicie? Może coś poważnego pominołem? Bardzo bym prosił użytkowników tego PNA o wypowiedzenie 

się trzy zasilacz wytrzymuje dużo obciążenia, czy jest cichy, i u kogo kupowali.

Ja też bym się chciał dowiedzieć :) jak się sprawują te PNA :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest switny

wiatrak 12 ladnie wyciaga powietrze z budy i przy tym jest prawie nieslyszalny

 

napiecia stabilne jak skala - wartosci mialem lekko zanizone ale sa potencjometry do regulacji i ustawilem min wyzsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem mu obroty

teraz wciag powietrze z zewnatrz i wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>e do obudowy (a wkrotce na chlodnice)

jest ustawiony dogory nogami (big tower AT) a z budy wyciaga 8cm ustawinoy na 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge no :| tyle sie naczytalem o tych wszystkich zasilaczach, ze juz sam nie wiem ktory mam kupic :| :| :| mam max 100zl (naprawde wiecej juz nie moge :( )

 

zastanawialem sie nad zasilaczem firmowy 250W, ale doszlo do mnie ze jak kupie sobie cos jeszcze to moze byc ciezko :( dlatego podjalem decyzje ze od razu kupie 300W

 

i teraz tak na allegro sa w tej chwili:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18869622

/ to ten ktory polecacie :) ale patrzcie na max obciazenie :| 3,3V - 15A , 5V - 30A , 12V - 15A

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18869861

/ po 1 ma wentyl 8x8 :(

2. 3,3V - 28A , 5V - 30A , 12V - 15A

3. inne rzeczy tak samo (nie liczac kabli :) )

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18628163

/ interesowalem sie tez deer'em 400 :| cena kurde wlasnie 115 :| ale wtedy transport za darmo (w wawie mam rodzinke i na swieta do mnie wpadno i mi przywiaza :) )

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19079256

/ na koniec znalazlem takiego enlighta :) to chyba to samo co ten drugi fsp :)

 

q-tec to podobno lipa :|

 

wiecej w tej cenie nie widze :( ja juz sam nie wiem co w tej chwili sie oplaca kupic :| tyle opini ze *** :!: jak cos to prosze o zachowanie kultury ;) i nie opieprzanie mnie :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec ze mam FSP300PNA (bo innych wtedy Haszyd nie mial a ja potrzebowalem szybko zasilacza bo noname 350 to strach;-) )

nio i sie spox sprawuje,cichutki, napiecia stabilne (lekko ale to naprawde lekko zanizone) PFC nie buczy ani inc takiego, wiec jest ogolnie git :] a sprzeta mam a2000+@2017 2xhdd 2xcdrw grafa to niestety tylko GF2GTS wiec nie obciaza praktycznie wcale zasilacza ;-)

a napiecia:

12v - 11.8

5v- 4.9

3.3 - 3.3 :]

tyle moge o nim powiedziec wiecej bede sie wypowiadal jak bede mial jakas pradozerna karte grafiki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP245-60GP

 

ja kupiłem dla sprawdzenia takiego od haszyda , cena sie wydaje smieszna - 35 zł jak i parametry 3,3V - 8A , 5V - 11A , 12V - 12A , po których wydawało mi sie ze ten zasilacz nadaje sie tylko do starych kompów, do tego obawiałem sie jakis problemów ze wzgledu na brak napiecia -5V !, na jedynie PFC i N.K. ... i cale moje zdanie sie zmienilo gdy go podłaczyłem.

 

Niepodam teraz zadnych dokładnych wartosci ale 3.3 i 5+ trzymal blisko ideu.

 

I prosty przykład : na zasiłce megabajta 350 W , herc 8500LE czasem sie wysypywał na standardoych zegarach :lol: , na tej zasiłce 300/280 bez problemu.

 

Dalej jakos niechce mi sie wierzyc w te parametry co sa wypisane na zasiłce ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP245-60GP

 

ja kupiłem dla sprawdzenia takiego od haszyda , cena sie wydaje smieszna - 35 zł jak i parametry 3,3V - 8A , 5V - 11A , 12V - 12A , po których wydawało mi sie ze ten zasilacz nadaje sie tylko do starych kompów, do tego obawiałem sie jakis problemów ze wzgledu na brak napiecia -5V !, na jedynie PFC i N.K. ... i cale moje zdanie sie zmienilo gdy go podłaczyłem.

 

Niepodam teraz zadnych dokładnych wartosci ale 3.3 i 5+ trzymal blisko ideu.

 

I prosty przykład : na zasiłce megabajta 350 W , herc 8500LE czasem sie wysypywał na standardoych zegarach :lol: , na tej zasiłce 300/280 bez problemu.

 

Dalej jakos niechce mi sie wierzyc w te parametry co sa wypisane na zasiłce ...

siemka

tez mam taki sam zasilacz i trzyma super ale zastanawiam sie czy nie wymienic na 250W GTA za free tylko własnie ten GTA niby na naklejce jest mocniejszy ale jak jest na prawde?? moze to to samo.. bo w te parametry na naklejce to ja napewno nie uwieze!!! i mam dylemat czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> GTA i stracic ten fajny wiatrak 120x120 co mi zasysa powietrze z nad procka .... a moze idzie to jakos przemontowac z jednego do drugiego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DYLEMAT Muszę bardzo szybko wykombinować sobie zasilacz, myślę o Fortronie.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=22608665

Sprzedawcą jest miss_Ania, ktoś kupił od niej zasilacz? I czy był zgodny z opisem? Czytałem wątek, ale nadal mam mętlik w głowie. Tymbardziej że posiada ona sporo pozytywów, a zasiłka jest ponoć nowa w liczbie 10 sztuk. Znowy Haszyd nie na każdej aukcji pisze o 3 miesięcznej gwarancji, ale znając opinię was forumowiczów, wnioskuje że można się z nim dogadać.

Kolejna sprawa to czy:

FSP 300-60 GTP

FSP 300-60 PNA(PF)

tu też mam problem.

Przepraszam jeśli odpowiedzi znajdują się na forum, ale nie mam czasu zbytnio szukać, a to co jest ma już kilkanaście dni i może być nieaktualne.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy zdecydują się odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie dotyczące FSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piaskoon - ten Enlight jest całkiem rozsądnym wyborem. Nie wiem jak go pominąłem.

 

Co do miss_Ania to jestem po rozmowie i ma 10 sztuk nowych tych Fortronów (tak przynajmniej mówi) tylko te 14 dni gwarancji rozruch mnie denerwuje, no i opinia na forum tweaka.

Rozmawiałem też Haszydem, miła rozmowa, można się z nim dogadać, 3 miesiące gwarancji i w razie problemów poserwisowo też może się zająć.

 

Więc pozostaje wybór pomiędzy Enlightem a Fortronem od Haszyda, chyba będę ciągnął zapałki :-) bo oby dwa są niezłe, zobaczymy co odpowie mi sprzedawca tego Enlighta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Roberta Parady były Fortrony GTP ale 10 sztuk tylko - poszły w 2 dni ale naszcescie jeden jest u mnie w kompie :P

Teraz widze ze jest oferta Fortroników tylko, ze juz BT - wiec jesli kogos to interesuje niech obczai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u Roberta Parady były Fortrony GTP ale 10 sztuk tylko - poszły w 2 dni ale naszcescie jeden jest u mnie w kompie :P

Teraz widze ze jest oferta Fortroników tylko, ze juz BT - wiec jesli kogos to interesuje niech obczai.

ja tez zopatrzylem sie w jeden i jestem baaaardzo zadowolniony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam GTP , i jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby komp zawisl/zresetowal sie przez zasilke . jak mialem kilka dni jakiegos noname'a 300W to ciagle byly problemy a jak wyminilem to juz szafa gra.

btw ja za swojego u haszyda dalem nie cale 120zl :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...